Bella a Sebastián

Bella a Sebastián https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196595/bella-a-sebastian-196595.jpg 5 84 20

Píše se rok 1943. Vesničku v srdci Alp terorizují německé jednotky. Někteří obyvatelé se ale i přesto spojí a bojují… Uprostřed nádherných, ale i děsivých hor se odehrává strhující drama o přátelství. Podaří se Sebastiánovi ubránit a zachránit „Bestii“, tajemné zvíře, před obyvateli vesnice? Zvítězí nad lidskými předsudky?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Belle et Sébastien

Renike
31.03.2024 5 z 5

Film jsem kdysi dávno videla, kniha se mi dostala do ruky až teď v dospelosti. Příběh moc krásně napsaný, dojemný a i slza ukápla, nelze hodnotit míň než s 5 *. Hluboké přátelství a čistá láska Sebastiána a Belly ve váleční kruté době mě dostala. Nezapomenutelná úžasná kniha. Doporučuji.

Luigi1
23.07.2023 5 z 5

Tato kniha z mého dětství je prostě nezaponutelná

Julia284
12.04.2022 5 z 5

Milý příběh o hlubokém přátelství mezi chlapcem a psem. Četlo se to velmi dobře. Doporučuji.

veru1367
04.04.2021 5 z 5

Pro mě srdcovka. Líbí se mi láska kluka a psa.

Monika1717
07.06.2020 5 z 5

Před mnoha lety jsem sledovala v televizi stejnojmenný seriál a nedávno v antikvariátu sehnala stará vydání knih. Tato kniha je jiná. Odehrává se ve válce. Sebastián žije s dědečkem, čeká na maminku, celá vesnice je terorizována Němci, kteří tuší, že místní obyvatelé převádí Židy přes horské průsmyky. Malý Sebastián se toulá po horách, potká špinavého zdivočelého psa, kterého pronásledují vesničani. Kniha je dynamická, čtivá, plná zápletek, ale přesto přehledná a i pro děti pochopitelná. Doporučuji všem, protože samostatnost, statečnost a přátelství nejsou jenom slova.

ArwenAragorn
14.06.2019 5 z 5

Nádherná knížka mého dětství, už tehdy jsem milovala psy a tento příběh krásně popisuje nerozlučné přátelství chlapce a psa.

DVD2006
08.11.2018 3 z 5

Koho baví vypravování tak doporučuji tuto knihu kde cestuje po světě Bella což je pes a Sebastián což je kluk.
Poučíš se tím jak máš cestovat, co máš dělat když cestuješ a jak se máš chovat.

Emičkazknihy
08.10.2018

Která kniha vystihuje lépe psí přátelství a oddanost než Bella a Sebastian. Krása, ale i krutost horské vesničky vystihuje, jak by lidé měli přistupovat a hlavně jak by se měli chovat ke svým přátelům. Doufám že nikomu neubližuji, když řeknu že se kniha místy vlekla, ale není to jako u jiných knih. Že bych si říkala, že některé pasáže by autorka měla vynechat. Krása, která proplouvá a proplétá jednotlivé stránky, tvoří nepřehůédnutélný celek, tvořící příběh, plný porozumění a dramtu. I když jemného, né uplně milého, ale tvoří krásnou mozaiku. Někdy jsem cítila strach už stránku před hrůzou, protože génius co tuto knihu napsal, uměl výtečné tancovat valčík, plný pravidel a rytmu, ale také elegance a nadlidské soustředěnnosti, která tvoří uvolněnost děje.

Chesterton
19.06.2018 5 z 5

Jednoznačně TOP kniha mého dětství. Asi přesně pro to, co za mne tak krásně napsala JanaDor!!
Úplně moc neumím brečet u knížek, ale jak říká hrdinka krásné knihy mé dospělosti Anna a její sešit: "srdíčko se mi tetelilo" ;)

Aaginka
23.01.2018 5 z 5

Je to fakt dojemná a hezká knížka. Doporučuji přečíst.

Madla111
08.06.2017 5 z 5

viděla jsem film i 2 takže mrkněte na filmy

VerunKubesovic
17.08.2016 5 z 5

super kniha :-)

natuska11
08.07.2016 4 z 5

Je mi 14 ale brečela jsem u toho jako malá . Doporučuju.

verunnies
21.06.2016 5 z 5

...boží knížka ;-)

Percabethka
11.03.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se do ní nedokázala začíst, ale asi v půlce mě začala bavit. Jen tam byly na můj vkus moc podrobně rozepsané nudné pasáže o přecházení ledoců, průsmyků aj.

NikolaJ.
08.02.2016 4 z 5

Moc mě to dostalo udělám si na to referát do školy :-)

yoyerka
20.11.2015 3 z 5

Moc pěkná kniha.

iva23
26.03.2015

Nikdy jsem se do té knížky nedokázala začíst.

Kopretina_aku
16.03.2014 5 z 5

Nádherná knížka, pro mě velké překvapení. Dostal mě silný příběh přátelství psa a kluka, ale i ostatních lidí, kteří se nebáli za války pomáhat utlačovaným. Krásné ilustrace.

JanaDor
01.03.2014 5 z 5

Nádherný příběh. Velmi moc z něj cítím sílu toho dobrého co lidi v sobě mají. Po přečtení si říkám, že takoví lidi musí být i mezi námi a že to určitě nebude až tak špatné, jak to na první pohled vypadá. Příběh dává víru a to je to co lidi potřebují. Víru v přátelství, lásku, statečnost, poznání být na té straně, která pomáhá lidem. Vřele doporučuji přečíst.

Nicolas Vanier
francouzská, 1962