Až úplně dolů

Až úplně dolů https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258675/bmid_az-uplne-dolu-G31-258675.jpg 4 83 26

V touze po dosažení dokonalosti se člověk může dostat až na samotné dno. Allison Weissová se dlouho domnívala, že vede dokonalý život. Jenomže odtažitý manžel najednou spí v pokoji pro hosty, pětiletá dcerka takřka nepřetržitě vyvádí, otec je v rané fázi Alzheimerovy choroby a kdysi chladná matka se hroutí. Obrovský dům je stále nezařízený a vysněné kreativní zaměstnání na ni klade nepředstavitelné nároky. Allison se to všechno snaží zvládat. Co jí také jiného zbývá, že ano? Kdo by to za ni udělal? Nikdo. A právě proto nosí v kabelce krabičku s prášky. Sama sebe uklidňuje, že přece není nic špatného na tom, když si tu a tam vezme pár pilulek, aby přežila náročný den. Pak ale narazí v časopise na test závislosti - a teprve tehdy ji poprvé napadne, jestli její největší problém není právě závislost na tabletách. Román Až úplně dolů je příběhem ženy, která si v touze být dokonalá vybudovala silnou závislost, a pak se jen s nejvyšším úsilím musela škrábat ze dna zpátky. Autorka líčí Allisonin zápas s hlubokým porozuměním, ale zároveň i s humorným nadhledem, takže čtenář hrdinku neodsuzuje ani nelituje. Zkrátka jí drží palce, aby to zvládla.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

All Fall Down , 2014

argi111
23.08.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Líbí se mi také styl jakým autorka píše. I když jsem byla zpočátku poměrně skeptická, příběh se hezky rozjel. Myslím, že stojí za přečtení, skoro bych uvěřila, že se vše odehrálo ve skutečném životě.

hruskovalucie93
15.08.2016 3 z 5

Co říct .. Nápad na téma knihy velmi chválím, vcelku dobře se mi i četla, ale myslím, že by mohla být o polovinu kratší. Začátek je hodně natáhnutý, hlavní postava pořád něco vypráví a dostává se úplně někam jinam. Nachytala jsem se, že na začátku chvílemi ani nevnímám děj. Docela mě i rozčilovala dcera hlavní postavy, která hlavně v začátcích působila trošku jako spratek. Za mě 3 hvězdy.

mschmidtova
27.05.2016 5 z 5

Mně se kniha moc líbila, dávám jí 5 hvězdiček. Nepřijde mi moc dlouhá ani málo uvěřitelná. Naopak, myslím, že se jedná o příběh, který se běžně děje spoustě žen, jen o nich prostě nevíme. V dnešní uspěchané době se spousta lidí uchyluje k náhražkám za dobrou náladu. U nás nejsou léky moc běžné, ale alkohol je běžnou součástí života spousty lidí.

Mě ohromně baví příběhy lidí a baví mě sledovat, jak si poradí v různých situacích, jaké řeší problémy, jaké překážky se jim staví do cesty a co s tím dělají. Za mě úžasný příběh se šťastným koncem.

Peace
27.03.2016 5 z 5

"Závislost je jediná choroba, která vám říká, že vůbec nejste nemocná."

Přiznám se, že moc nechápu místní hodnocení, které mi přijde zbytečně nízké.
Kniha je obsáhlejší, ale díky tomu vyznívá reálně, můžete se do děje více ponořit. Rozhodně doporučuji - nejen lidem, kteří se se závislostí někdy setkali.

THERISA
15.02.2016 3 z 5

Vůbec to není tak špatné, že by na tom byla nejlepší ta obálka. Byť je to poměrně povrchní, tak svůj účel to plní a skoro samo se to čte. Chcete-li si četbou oddychnout, ale na vážné téma, tak tahle kniha je to pravé. Hledáte-li však něco na způsob sžíravých sond do mysli feťáka (jako byl třeba Herák, nebo Memento atp.), tak se ani neobtěžujte. Více zde - http://knizirna.blogspot.cz/2016/02/az-uplne-dolu-ale-s-rozumem.html

bookcase
13.12.2015 5 z 5

Výborný román o tom, kam může člověka dovést závislost. Naprosto realistický.

pro ženy manželství závislosti

Jennifer Weiner
americká, 1971
2001  72%Dobrý v posteli
2016  76%Koho miluješ
2015  71%Až úplně dolů
2005  69%Zná ji jako svý boty
2009  66%Správné holky

Kniha Až úplně dolů je v