Autofikce

Román až s cynickou otevřeností vypovídá o současné japonské mladé generaci. Násilí, náhodný sex, drogy,totální deziluze... Hrdinkou zčásti autobiografické knihy je mladičká spisovatelka Rin, kterou její nakladatelství požádá, aby napsala knihu sama o sobě. Samotný děj se odehrává v několika časových rovinách - nejprve v reálném čase, poté v retrospektivě předchozích let jejího života. V každém z těchto období je Rin pohlcena spalujícím milostným vztahem plným lásky, nenávisti a především žárlivosti. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42816/autofikce-42816.jpg 3.560
Vydáno:, Argo
Více informací...

f.enjoy69
13.10.2015

Když člověk čte knihu o cca 160 stranách tři týdny a dostane se do 2/3, tak je to impuls, že není něco správně. Ať mě klidně někdo zkusí přesvědčit o opaku, ale dle mého je to škvár... Nevadí mi tématika, násilí, i tu promluvu s .... jsem skousl pozitivně. Ale nemám důvod knihu dočíst (a to mi vnitřní hlas říká, že kniha se nemá nechat rozečtená, jsem v tomhle svědomitý!), nejedná se o nijak dobrou knihu. Hadi a náušnice, tam byl alespoň děj, zajímavé postavy... Tady mě maximálně tak rozčílí hlavní hrdinka svými vnitřními monology :-D
Ta hvězdička je za sepsání, vydání a snahu (i když občas něco nevydat by bylo mnohem lepší).

lushi
11.11.2013

Anotace na přebalu mě přivedla k očekávání, že Autofikce je podobná jiným knihám autorky, jinými slovy jsem očekávala něco jako Hadi a náušnice. Autofikce je ale jiná, hlavním motivem nejsou drogy, náhodný sex ani násilí, nýbrž myšlenkové pochody holky, která je zamilovaná, oddaná svému klukovi a přemýšlí o sobě, hlavním motivem je tady introspekce.

Nejvíc mě brala první kapitola a části, kdy hrdinku spalovala žárlivost. Nicméně Autofikce by mě asi bavila víc, kdybych od ní neočekávala něco, co není.

UglyDoll
14.08.2013

Tato kniha mě celkem zklamala.. Jsem zvyklá na spoustu "absurdních" věcí od japonských spisovatelů, takže jsem nebyla ničím pohoršena... Spíš jsem očekávala, že ty absurdní věci typu dialogu s kundičkou apod. k něčemu povedou..., ale akorát to vedlo k tomu, že jsem četla jak si schizofrenodepresivní osoba ničí každý vztah tím, že vidí všude, to co není apod.... A chápu, že se jedná o autofikci, ale zřejmě mi unikl smysl sálodlouhých rozporuplných vnitřních monologů...

Ronin Roujin
13.06.2013

Občas jsem měl pocit, že čtu japonskou verzi knihy "Jíst, milovat, meditovat" (myšleno znuděná blbá ženská si dělá z vlastního života zbytečně peklo) ale tam asi si hlavní hrdinka nepovídá s vlastní kundičkou a neokřikuje ji aby držela pysky. Ale až na nudnější pasáže, je to faj čtení

linaroth
03.06.2013

Naprosto zbytečná kniha.
80% nesouvislého myšlenkového blábolu, hysterie a halucinací.
Samotný narativ se vejde na několik vět a není naprosto ničím originální, nebo alespoň zajímavý.
Nezbývá než se zeptat: kde končí Kaneharová a kde začíná fikce?

"Lidská duše je přece mnohem složitější! Opravdu? A co když je vlastně jednoduchá? Ne, to si nechci připustit."
Nechce. Kdyby si to připustila, neměla by o čem psát.

Violetti
08.04.2012

Oproti Hadům a náušnicím vidím velký autorčin pokrok. Příběh není tak prvoplánový a i postavy se zdají propracovanější. Zaujala mne sonda do duše psychicky nevyrovnané mladé ženy, bohužel jsem ale nebyla schopná v hlavě propojit jednotlivé části s jednou postavou, občas mi přišlo, že si Rin trochu protiřečí. Co dále oceňuji je čtivost - ale jak zjišťuji, u japonských autorů asi celkem klasika. Doufám, že Hitomi Kanehara vydá ještě další romány, je hodně mladá a tak skutečně stojí za to sledovat její postup. Jsem ráda, že je Autofikce méně násilnická, ke stylu této autorky mi to násilí příliš nesedí a přijde mi umělé...

Neo1tex
06.09.2011

Vynikající kniha...

janha
27.02.2011

Knížky pro japonské puberťačky,anebo analýzy společnosti pozdní doby? Autofikce i Hadi a naušnice od H.Kanehary jsou čtivé a trochu úchylné.

alper
16.02.2011

velmi dobře napsaná kniha..náká kundička mě nepohoršuje..přešetlaa jsem za jediný den

Heyyy
28.11.2010

Podobné pocity jako uvádí první příspěvek. Jsem na japonskou literaturu zvyklá, ale pasáže, kde si slečna povídá asi přes čtyři stránky se svou "kundičkou", nebo názory na znásilnění,... To už bylo moc i na mě, u některých pasáží jsem nepochytila, co tím chtěla autorka vlastně říci. Jinak téma, které se prolínalo všemi částmi - závislost na partnerovi - bylo zajímavé.

misssicccka
13.11.2010

Zvládla jsem to do konce, ale odpor, který jsem získala k tomuto stylu už asi nevyléčím..., i když oceňuju první pasáž - popis hysterické ženy závislé na mužských citech byl vynikající

Hitomi Kanehara

Hitomi Kanehara