Atómové návyky

Atómové návyky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418125/bmid_atomove-navyky-M78-418125.png 4 708 124

Atómové návyky ponúkajú overený návod, ako sa každý deň zlepšiť o jedno percento bez ohľadu na svoje ciele. Popredný svetový odborník na tvorbu návykov James Clear odhaľuje praktické stratégie, ktoré vás do detailov naučia, ako si dokonale osvojiť drobné prejavy správania, ktoré vedú k pozoruhodným výsledkom. Ak vám padne zaťažko meniť návyky, problém nie je vo vás, ale v systéme, ktorý ste si vybrali. Neopakujete zlozvyky preto, že sa nechcete zmeniť, ale preto, že ste si na zmenu zvolili nesprávny systém. Nestúpate na úroveň svojich cieľov, klesáte na úroveň svojich systémov. S Atómovými návykmi získate plán, ktorý vám pomôže vystúpiť na novú úroveň. James Clear dokáže rozložiť komplikované témy na jednoduché prejavy správania, ktoré sa dajú okamžite zaviesť do každodenného života a práce. Čerpá z biológie, psychológie a neurovied, aby vytvoril zrozumiteľnú príručku o tom, ako docieliť, aby ste dobré návyky vnímali ako nevyhnutné a zlé ako nemožné. Čitateľov inšpiruje a pobaví aj pravdivými príbehmi zlatých olympijských medailistov, oceňovaných umelcov, úspešných podnikateľov, život zachraňujúcich lekárov a hviezdnych komikov, ktorí sa pomocou umenia malých návykov vyšvihli na vrchol svojej profesie. Atómové návyky zmenia spôsob, akým uvažujete o pokroku, a poskytnú vám nástroje a techniky, aby ste sa dokázali posunúť vyššie – či už ste športovec a chcete vyhrať preteky, líder, ktorý túži zoptimalizovať svoj podnik, alebo jednotlivec, ktorý by chcel skončiť s fajčením, schudnúť, zbaviť sa stresu či dosiahnuť trvalý úspech.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Atomic habits , 2018

dani.mertova
06.07.2022 4 z 5

Kniha je dobře napsaná. Obzvlášť se mi líbí praktické příklady, které jsou součástí celého vyprávění. Doporučuji všem, i těm, kteří si své návyky nepotřebují upevnit. Naleznete v příběhu spoustu situací i z běžného života.

Ilia
24.06.2022 5 z 5

Populárně naučnou četbu běžně nevyhledávám, ale Atomové návyky jsem se rozhodla koupit na základě dobrých ohlasů okolí. Kniha je čtivá a samotný text doprovází i praktické ukázky a grafy k lepšímu pochopení. Líbí se mi její strukturovanost do kapitol, kde na závěru každé kapitoly je shrnutí a někdy i doprovodné tabulky, které shrnují, jak danou metodu aplikovat do vlastního života. Mě pomohla více si uvědomit věci a opakované návyky, které dělám vlastně nevědomky. Jak jsem již zmínila, kniha je čtivá a vše je dobře vysvětlené. Určitě doporučuji všem, kteří cítí potřebu změnit své návyky, protože tato kniha Vám s největší pravděpodobností pomůže.

Johncze
20.05.2022 5 z 5

Další kniha pro seberozvoj, která opravdu k něčemu je a neobsahuje jenom obecnou omáčku. Každá kapitola je pěkně sesumarizovaná a k dispozici jsou i šablony ke stažení, čili se popisované změny dají lehce aplikovat do života. Určitě doporučuji, věřím, že si tam každý najde pár zajímavých nápadů a přístupů.

mfanta
02.05.2022 3 z 5

Není to špatná kniha a určitě jsem v ní objevil pár podnětných rad, které se pokusím aplikovat ve svém životě. Autor píše s velkou pokorou, což je příjemné. Co mě ale trochu vadilo - a není to první americká kniha tohoto žánru, kde jsem na to narazil - je neustálé opakování téhož, troufám si říct až do zblbnutí. Opravdu je to nutné?

taikatalvi
10.04.2022 5 z 5

Skvelá kniha, určite sa k nej budem vracať na pripomenutie určitých vecí. Veľmi dobre napísaná, nemám totiž rada ak sa tieto knihy snažia byť príliš múdre a dookola omieľajú to isté. Táto kniha našťastie taká nie je a ponúkla mi zaujímavé náhľady na moje (zlo)zvyky a ako narábať s časom. Odporúčam!

Katherinee
02.04.2022 4 z 5

Tato kniha mě vážně nadchla. Je opravdu hezky napsaná, jsou tam krásné příklady ve kterých se najde snad každý. Myslím,že tuto knihu pochopí každý. Je to opravdu dobrý nástroj, jak zlepšit své návyky a zbavit své svých zlozvyků.

Manifest blech
06.03.2022 5 z 5

Úžasná publikace spoustou příkladů. Určitě si ji musím pořídit do své knihovny, ať se mohu vracet do různých kapitol.

8313
25.02.2022

Kniha je skvělá, pokud jste nečetli třeba 7 návyků skutečně efektivních lidí, v opačném případě se nedozvíte tolik nového. Co oceňuji je, že je kniha praktická a každý si dokáže už po předčtení pár stránek představit, co může záhy změnit. Spoustu věcí sice už třeba známe/máme uvedené do praxe, ale někdy stačí i další drobný detail a může nám do života přinést něco skvělého.

Beabooks
23.02.2022 4 z 5

Tato kniha je skvělým průvodcem zejména pro ty, kteří mají ve svém životě trochu chaos a chtějí mu dát více řádu. Po jejím přečtení budete mít představu, jaké návyky by pro vás byly přínosné, jak je do svého denního režimu zahrnout a jak zařídit, abyste se k nim opravdu pravidelně vraceli. A nejen to, pokud naopak bojujete se zlozvyky, kterých se ne a ne zbavit, najdete tu i opačný postup, díky němuž se se svými zlozvyky můžete nadobro rozloučit.

MarqueeMoon
20.02.2022 5 z 5

Autor výstižne zhrnul niečo, čo sme už asi všetci vedome či nevedome tušili. Kniha do praktického života, ktorá dokáže byť užitočným pomocníkom pri správnom budovaní návykov. Tak jednoduché a zároveň tak ťažké to môže byť. Napríklad aj táto stránka mi pomáha pravidelne čítať a teda udržiavať si istý návyk. Rád si odfajknem v zozname prečítanú knihu, kde vidím nejakú štatistiku. Vyšší cieľ je niečo od knihy dostať , zabaviť sa alebo sa naučiť, mať väčší prehľad. A dostávame sa k spoluvytváraniu celkovej osobnej identity, ktorú mi poskytujú knihy - lebo aj tie sú sami o sebe pomocníkom k istému životu, ktorý chcem viesť. Budovanie návykov a ich udržanie, skladanie návykov, dvojminútové pravidlo, prehodnocovanie návykov atď. Pojmy s ktorými autor pracuje nanajvýš inteligentne a perfektnou pedagogickou formou ich predostiera čitateľovi, aby to pochopil. Výhra tejto knihy spočíva v tom, keď si po jej dočítaní, človek minimálne zrekapituluje svoje vlastné návyky a zamyslí sa, kde mu uchádza drahocenný čas a potenciál.

kiki11
18.02.2022 4 z 5

Inspirativní a motivační kniha, která čtenáře nabudí využít některé návody v praxi a taky hezky radí, jak odbourat prokrastinaci. Kniha je napsaná čtivě, vše je pěkně vysvětleno a ukázáno na mnoha příkladech. Akorát mi občas přišlo, že se některé věci často opakovaly, hlavně v posledních kapitolách jsem měla pocit, že autor omílá dokola to samé. Jinak to ale bylo zajímavé čtení a klidně si z tohoto žánru někdy přečtu něco dalšího.

Stanas513
11.02.2022 4 z 5

Rozvoj osobnosti a budování dobrých návyků, zbavování se návyků špatných - to je věc, která by měla být přístupná každému člověku, aby se podle uvedených rad dokázal také chovat.

originál
08.02.2022 5 z 5

Dobrá kniha

čtenářP
21.01.2022

Naladila mě vyzkoušet to o čem píše

ivetdos
16.01.2022 3 z 5

Zajímavé čtení, pro laika určitě velmi přínosné, ale jelikož se o tato témata zajímám už delší dobu, tolik mi toho kniha nepředala. Měla jsem velká očekávání, když je vedena jako celosvětový bestseller. První část knihy byla rozhodně zajímavější než druhá, kde se dle mého názoru autor často opakoval a zbytečně knihu protahoval. Za přečtení ale stojí.

vojtech5896
15.01.2022 5 z 5

Praktické rady bez zbytečného balastu, který se často vyskytuje v motivačních knihách.

michal2601
09.01.2022 5 z 5

Velmi inspirativní kniha.

jeremies
03.01.2022 3 z 5

Po knihe som siahol po vypočutí promo audio ukážky, ktorá vyzerala sľubne. Kniha - klasická motivačná literatúra, ktorá pre mňa nič prevratné nepriniesla. Kniha ponúka návody ako si vybudovať návyky, ale nečakajte zázraky. Za všetkým je pevná vôľa a tú vám kniha nedá, takže v konečnom dôsledku stačí odhodlanie a sedliacky rozum. Aspoň tie príklady zo života boli pre mňa spestrením, ale ako sa vraví jedna lastovička leto nerobí. Za všetkým je drina a treba mať aj kus šťastia a nadanie.

lernami
28.12.2021 3 z 5

Opět se nejedná o žádné přelomové dílo - při čtení jsem zjistila, že mnoho z těch tipů dělám intuitivně. Sílu knihy ovšem vnímám v tom, že tam jsou všechny ty rady hezky uspořádané a že vám může dát i jakousi krátkodobou motivaci začít s nějakým novým zvykem.
Asi bych neřekla, že se jedná o life-changing zážitek, ale přečtení určitě nikomu neuškodí. Kniha však nevyčnívá z knih podobného ladění.

jirijanovotny
19.12.2021 4 z 5

Kniha, která dá čtenáři pár skvělých rad, hromadu příkladů, na kterých dané rady potvrzuje a spoustu dalšího čtení, které je tam jaksi navíc.
Nehledě na to, že by tato kniha mohla mít 15 stran i s úvodem, tak jsem rád, že jsem ji přečetl.
Doporučil bych ji každému, kdo se chystá zatočit s leností, nezdravým životním stylem, chce se něco naučit a zkrátka něco dokázat. A taky těm, kteří už na tom pracují a potřebují se utvrdit v tom, co dělají.

rozvoj osobnosti, osobní rozvoj populárně-naučné publikace

Autorovy knížky

James Clear