Asylum

Asylum https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/bmid_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3 818 244

Asylum série

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.... celý text

Horory Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Assylum , 2013

annasglamour034
13.01.2018 4 z 5

Kniha mě velmi rychle pohltila svým příběhem. Ačkoliv je doporučená pro mladší čtenáře, právě příběh bych si dovolila doporučit dospělému. Vraždy, duchové, tajemná budova školy a zamotaný příběh. Ačkoliv se některé části opakovali, musím říct, že se těším na další díl.

Enehy
02.01.2018 5 z 5

Trochu mi to připomnělo Stopy hrůzy, akorát trochu kvalitnější. To ale nemění nic na tom, že jsem tu knihu přečtla za jeden den a opravdu si to užila. Příběh je chytlavý a ač jsem ji zhltla v překladu, bylo to rychlé a hladké. Teď mě akorát štve, že ji nemohu uplatnit v nové čtenářské výzvě :-)

vlkcz
06.12.2017 4 z 5

Sice je to takový guláš z Harryho Pottera, X-Files, Meyrinka, Poea a spousty dalších přísad, ale koneckonců, na to, že je to YA, tak to zase tak špatné nebylo.

Elsa14
26.11.2017 5 z 5

Sice jsem čekala, že kniha bude strašidelnější, ale i tak jsem velmi spokojená.
Je to rozhodně zajímavý námět, ale určitě by z toho šlo vytěžit víc. Kniha neuvěřitelně krásně voní :D a i když nepotřebuji mít v knize obrázky, zde se mi moc líbily. Rozhodně hodnotím kladně.

BelphegorSara
23.11.2017 3 z 5

Něco se mi v této knize líbilo, ale bylo toho velmi málo. Horor pro děti který není pro děti, ale zároveň si nedovedu představit jak nadchne dospělého člověka.

marlowe
14.11.2017 1 z 5

Tohle nevídané tvůrčí salto mortale Madeleine Roux vystřihla na jedničku: podařilo se jí totiž napsat "knihu pro děti a mládež", která (svým obsahem) rozhodně pro děti a mládež vhodná není. Až má člověk chuť zaparafrázovat si klasika: Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás tohle umí?

Všechno ostatní pak už stojí za starou belu: 1) přihlouplý příběh, připomínající rozpadávající se domek stlučený z bedýnek od zeleniny (ale tvářící se jako architektonický skvost), 2) plytké dialogy, 3) zoufalá literární úroveň, 4) infantilní zápletka, 5) mimoňovité postavy, na kterých vám nakonec vlastně vůbec nezáleží, 6) opravdu, ale opravdu hodně mizerné finále, 7) dávno profláknuté a pavučinami opředené kulisy ze starých béčkových hororů…

Ta jedna hvězdička za grafickou podobu knihy.

A malá rada na závěr: Přečtěte si, vy mladí, raději něco smysluplnějšího! Ona totiž existuje i KVALITNĚ NAPSANÁ oddechová literatura…

Dousabel
12.11.2017 4 z 5

První díl mi nepřišel vůbec špatný. Hezky se to četlo a přece jen to mělo s přimhouřenýma očima docela strašidelnou atmosféru. Škoda jen, kdyby to bylo trochu propracovanější a lépe vysvětlené. Jedna hvězda navíc za fotografie, dodávají tomu tu správnou atmosféru.

RadimWiniarski
12.11.2017 3 z 5

Jsem hodně zmatený. Nejsem si totiž jistý, pro jakou věkovou skupinku lidí je tato knížka určena. Pro děcka to není a dospělým se bude z té spousty nelogičností chtít do nějakého blázince taky. Kniha navíc postrádá efekt překvapení, kdy během prvních pár stránek víte kdo je tím zákeřným padouchem. Když k tomu přidám naprosto mizernou chemii mezi ústřední trojicí, tak by výsledkem měla být naprosto nečitelná kravina. Je tomu ale tak? Nemyslím si. Když se oprostíte od té spousty kravin, co vaši hrdinové vypouští z pusy a nebude vám vadit, když budete padoucha znát dopředu, můžete se nakonec skvěle bavit. Není totiž větší srandy, když pozorujete vaše hrdiny a sledujete jak by jim i po prásknutí kladivem po hlavě nedošlo, kdo to kolem nich bubákuje. Velké plus dávám obrázkové dokumentaci, která se k této knize naprosto hodí. Ve výsledku tak budete z této knihy buď naprosto unešení, nebo hodíte šavli po pár stránkách a půjdete dělat něco užitečnějšího a zábavnějšího, např. nechat si udělat lobotomii. 60%

the_res13
31.10.2017 2 z 5

Celá kniha na mě působí rozporuplně. Příjemný začátek který graduje do zajímavého strašidelného příběhu s tak (s prominutím) debilním závěrem, že mě to žene k pocitu, že autorka pořádala o dopsání konce svého sedmiletého potomka.

JessyPitt
31.10.2017 3 z 5

Po knize jsem sáhla, protože me zaujal její obal. Čekala jsem opravdu napínavé drama, které se bohužel nekonalo. Tato kniha neurazi, ale ani nenadchne. Vidím ji spíše pro čtenáře nactilete. Velké dějové mezery a slabší napětí z knihy dělají slabší průměr..

postrach
30.10.2017 5 z 5

Taky jsem od té knihy,čekala víc.Moc napětí tam není.Obálka a fotky-Super!!!

Kaia
29.10.2017 2 z 5

Nesuď knihu podle obalu...sice neplatí vždy,ale tady určitě. Obálka i vnitřní grafické zpracování skvostné,ale příběh pokulhává a místy dost nudí. Ke konci to začlo být lepší a víc napínavé,ale i tak mě to dost zklamalo.

Ninie
22.09.2017 3 z 5

No asi jsem čekala více... Velká písmenka a tuna fotek a než jsem se nadála měla jsem více jak půlku přečtenou a stále se nic nedělo. Když už to začalo být zajímavé, tak to mělo tak rychlý spád, že člověk nemá šanci se ani začít bát :D Taky mi vadí jak je konec odbytý a useknutý, uvidíme, co nám přinese pokračování...

SmallLucia
12.09.2017 2 z 5

Nuda, nuda, nuda. Čekala jsem od ní hodně a nakonec se nedočkala téměř ničeho. Knížka spíše pro mladší čtenáře.

BarbLangdon
04.09.2017 5 z 5

Tahle kniha byla ze začátku trochu nudná. Čekala jsem něco jiného. Duchy, teror, atd. Druhá polovina byla víc záživnější. Těším se na druhý díl Sanctum, který si určitě přečtu.

sabulicka
23.08.2017 3 z 5

Viděla jsem název knihy a řekla jsem si jen: "Uuuu, to bude zajímavé a určitě temnééé." I když se jednalo o knihu pro náctileté, tak příběh byl napsán velice dobře (trochu konec mě zklamal). Hned od začátku jsem četla s chamtivostí zjistit, jak to bude pokračovat, fotky dodávaly ději patřičnou mysterióznost a vtáhly více do děje.

Anna 13
16.08.2017 5 z 5

91. nejhůře hodnocená kniha? To jako vážně lidi?

Tohle je přesně ten typ knihy, při které si uvědomíte, jak strašný a těžký by byl svět bez literatury a jak moc knihy a příběhy v nich milujete.
Kniha mne totiž svým strhujícím dějem dokonale přenesla do historické budovy bývalé psychiatrické léčebny a navodila ve mne neuvěřitelné pocity strachu.
Většinou se četbě hororů po večerech vyhýbám a hltám je ve dne, protože moje fantazie si pak v noci dělá vyloženě co chce a já nedokážu své myšlenky krotit. Tentokrát mne to napětí a hrůza tak dostaly, že i přes nutkání strkat si přes oči ruce jsem podlehla a četla do noci.
Bylo to neuvěřitelně perfektní čtivo. Strašně se těším na další díly a knihu MILUJU! Chci ji mít doma a hltat ji po večerech znova a znova. Zjistila jsem s touto knihou, že je slastné se uprostřed noci bát a celou noc nezhasnout a nejít spát. To mám totiž v plánu. Ještě teď z celého vyvrcholení příběhu šílím.

Pro mne nejlepší horor, co jsem kdy četla!
Nejvíce pocitů strachu, co jsem kdy zažila!!!

kata0strab
11.08.2017 3 z 5

Pro mě velmi předvídatelná, ale příjemné oddechové čtení.

LilianVanRose
03.08.2017 4 z 5

Do ruky se mi dostala čistě náhodou tato kniha a po přečtení krátkého kousku jsem si řekla že mě to sakra bude bavit... No dávám nakonec pouze 4* . Líbilo se mi že nás pomalu děj vtahával do sebe, místy nás nechal lehce odpočinout ale moc dlouho jsme nečekali. Z konce jsem malinko zklamaná ale nechci dělat spoiler a tak sami uvidíte, třeba vás to zrovna za srdce chytne. Druhý díl si přečtu spíše ze zvědavosti k hlavím postavám a k tomu jak se jejich život vyvýjí dále... Za mne by opět bohatě stačil první díl...

Silwinka87
15.07.2017 4 z 5

V první řadě se mi moc líbila obálka.Když jsem zjistila,že je to četba pro náctileté trochu jsem se lekla,ale musím říct,že to nebylo vůbec špatné.Děj plynul a bavila jsem se.Knížku jsem přečetla za tři dny.Přemýšlím,že dám šanci i druhému dílu:-)