Asylum

Asylum https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/bmid_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3 820 820

Asylum série

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.... celý text

Horory Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Assylum , 2013

SabrinaCZ
02.01.2017 3 z 5

Jsem taková hororová fanatička. No, co si budeme povídat, kniha byla pro mě zajímavá od druhé poloviny, nehledě na to, že autorka ji zakončila stylem, typu: Kup si další díl, příběh pokračuje, a bude to ještě větší jízda!! Nevím, jestli mám chuť si další díl kupovat :/

Jasna007
02.01.2017

Myslím, že snad každého zaujme na této knize její obálka a i to je možná pro mnoho z nás důvod ke koupi. Mě samotnou kniha zaujala také názvem, protože koukám na stejnojmenný seriál (AHS). Vzhledem k tomu, že se o podobné věci delší dobu zajímám, musela jsem ji zařadit do své knihovny. Před čtením jsem vlastně vůbec nevěděla co si mám myslet, protože po přečtení první kapitoly mi styl přesně padl do vkusu, ale na druhou stranu je tato kniha velmi špatně hodnocená. Cituji kamaráda Laeho, který to četl asi o týden dříve: "Někteří lidi prostě nepoznají dobrou knihu." Příběh navíc krásně doplňovali fotky z pravých ústavů.

A teď něco k ději. Je pravda, jak už zde někteří píšou, že je zvláštní jak se z Abby a Dana stali rychle přátelé. Pochopitelnější by když už tedy bylo kdyby se do ní Dan první zamiloval a až po tom by se lépe poznali, protože to už by tam byla ta láska na první pohled a nebylo by to takové. Přijde mi, že tuhle část autorka maličko odflákla. Jinak moc nemám co bych knize vytkla. Opravdu nechápu lidi, co zde píšou, že to bylo nenapínavé. Pokud si to pozorně přečtete, zjistíte, že autorka se snažila každou kapitolu zakončit napínavě, tak aby vás nenechala spát a vy pokračovali ve čtení.

PajusenkaB
07.12.2016 1 z 5

Hodnotím jako velmi slabou a jsem velmi zklamaná. Na to, jakou má kniha obálku, je to celkem propadák. Už od začátku jsem přesně věděla, jak to dopadne - strašně zle napsané. Napětí až během 30-ti posledních stránek, rychlý vrchol napětí, hodně mi připomíná jeden horor. Hlavní hrdiny bych vůbec netipla na 16 let, ale tak na 12, podle chování. Příběh opravdu nezáživně nepsaný, se zápletkami, které jdou snadno odhalit. Druhý díl už číst nebudu, toto stačilo.

Tigergirl
03.12.2016 3 z 5

Podle mě kniha nebyla zase tak špatná, jak tu někteří píší. Rozhodně jsem čekala více napětí a že ve mě kniha vyvolá strach. To se tedy nestalo, nebo alespoň ne v takové míře jak jsem očekávala... Přesto se kniha četla hezky. Doplněný příběh fotkami mě nejdříve překvapil, ale nakonec se mi to i líbilo a byla to příjemná změna. V určité části příběhu už se dalo trochu předvídat jak kniha dopadne, ale rozhodně to nebylo špatné čtení. :)

abigail5918
26.11.2016 odpad!

Opravdu ošklivě napsané a vůbec ne strašidelné. Šíleně mě to zklamalo. Hned na začátku děsivá vloupačka do zavřených dveří v přízemí, kde je všude prach... ach jaká hrůza. A hl. hrdina, který se údajně již dlouho zajímá o psychologii a psychiatrii je šokován dřívějšími metodami v blázincích? To vím i já a nezajímám se o to... Grrr, no prostě opravdu se to nepovedlo.
Nedočetla jsem.

marek5127
20.11.2016

Chybí sexuální scény ze seriálu, cítím se zcela oklamán a podveden a mám zničené dětství. Hodnotím 69 body ze 420.

anezzik
10.11.2016 3 z 5

Ach jo... tak skvělý námět a tak špatně napsané. Hlavním postavám že má být 16? I můj devítiletý bratr by se dokázal lépe vyjadřovat. A chování hlavních hrdinů také odpovídá spíše jeho věkové kategorii. De facto se to všechno hrozně pomalu rozjíždí, třičtvrtě knihy se tam nic pořádného neděje a veškerý děj se pak odehrává v posledních třech kapitolách.
Číst to tak ve dvanácti letech, nejspíš bych z toho byla nadšená, ale pro dospělého člověka je to zkrátka nezáživné a chování postav tak infantilní, že máte nutkání obracet oči v sloup každý třetí odstavec.

renefer
10.11.2016 4 z 5

Takový jednoduchý horůrek bez potoků krve. Pro náctileté super.

Mudblood
01.11.2016 4 z 5

průměr, ne že by mě to zrovna překvapilo. Fotky super

Miška.Miška
22.10.2016 3 z 5

Nebylo to nejhorší ale pokračování rozhidně číst nebudu. Kniha se mi četla dobře a místy byla i napínavá, přesto tomu něco chybělo.

h.mose
26.09.2016 4 z 5

Ke knize je potřeba přistupovat jako ke čtivu pro náctileté. Navíc je to taková jednohubka. Přečetla jsem ji za 4 hodiny. Děj docela svižně ubíhá, vždycky si říkám, že se do knihy musím začíst na prvních 30-ti stranách a tady jsem byla začtená hned. Kapitoly jsou krátké, to mám také ráda. Není zde vylíčen žádný sex, žádné extra násilí. Je jasné, že dospělý čtenář nebo někdo, kdo toho načetl už víc, má na děj vyšší nároky. Pořád je ale potřeba mít na paměti, že díky těmto knihám plno dětí začíná získávat vztah k četbě a literatuře vůbec.

pafčaodřeky
14.09.2016 1 z 5

Zkusím být slušná. Nevadí, že kniha je psána pro náctileté, horší je, když to vypadá, jak kdyby ji náctiletý i sesmolil. Špatné po všech stránkách a to i v žánru horor-fantasy. Vykradená grafika ze Sirotčince; "originální" (ironie) trojice kamarádů: sirota, třídní kráska a vtipálek/gay se stanou nerozlučnými asi po půl hodině a třech prohozených větách; myšlenkové pochody hlavního "hrdiny" (mám ji políbit-nemám ji políbit, jsem magor-nejsem magor) jsou zkrátka utrpení svou přízemní trapností....i Harry Potter je napínavější a uvěřitelnější. Pokud chcete napínavý horror s mladým hrdinou, zkuste třeba Deana Koontze a jeho Thomase, je tak o dvě třídy výš, než tahle slátanina.

markulka
24.08.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, určitě patří k těm lepším. Příběh byl napínavý a obrázky, které ho po celou knihu doprovázely, také měly svůj efekt. Nicméně byl to takový ten typický horor... Tak jako k románům prostě patří milostný trojúhelník, tak k hororům zase barák s temnou minulostí. xD Tady tomu nebylo jinak, avšak to nic nemění na tom, že to bylo fakt pěkné počteníčko a druhý díl si určitě přečtu! :-)

Aredhelka
02.08.2016 4 z 5

Zajímavá a jednoduchá kniha :) Není v ní sice ukryto nic vyloženě zvláštního, ale pěkná rozhodně je.

Smiley96
17.07.2016 5 z 5

Zajímavé čtení, zvlášť pro mě, kterou tyto věci zajímají... Skvěle napsaný příběh, zajímavé zápletky a konec.. nečekaný...

Pavlnka
08.07.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Vtáhla mě do děje a nepustila. Jen konec mě moc nenadchl. Přišel mi odbytý. Fotografie taky neodpovídaly textu přesně. Přesto knihu doporučuji a jdu na další díl.

richard7959
07.07.2016 2 z 5

Styl psaní není nijak výživný, spíše strohý a rychlý, ale to taky může být překladem. Příběh neoriginální, člověk čeká na nějaké rozuzlení a jediné, co přijde, je zmatení a otázka, proč vůbec něco takového vzniklo... ale tak hlavně, že nápis knihy svítí ve tmě a jsou tam obrázky... nechápu!

DK197
30.06.2016 4 z 5

Cílová skupina čtenářů? Soudím, že dle jazyka a stavby knihy tak 12 - 16 let. A z tohoto pohledu - super příběh pro mladší čtenáře, u kterého se určitě budou bát. :-) Pro dospěláka to není, ale pro mladé milovníky hororu? Jasně!

Řekla bych to takhle - ještě mladší děti, co milují tyto druhy příběhů, ať sáhnou po titulu SKLENĚNÉ DĚTI a později můžou plynuje přejít k ASYLUM. Úspěch téměř zaručen. Ačkoli Dan mi nebyl úplně sympatický. :-)

stolbice
28.06.2016 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale zklamala mě...čekala jsem od toho příběhu víc. Nešokovala mě, neděsila a už vůbec nepřekvapila, vše bylo celkem předvídatelné, takže myslím, že 3 hvězdy jsou tak akorát.

Natsu
25.06.2016 5 z 5

Super,kniha se mi moc líbila...mám ráda tento styl hororů. Každopádně jsem jí četla večer a v půlce jsem jí odložila,že půjdu spát...a zjistila jsem že kniha ve tmě svítí? Super nápad!