Asylum

Asylum https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/bmid_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3 818 244

Asylum série

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.... celý text

Horory Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Assylum , 2013

AmyLee992
13.02.2021 5 z 5

Parádní duchařina, skvěle vykreslená ponurá atmosféra univerzitního sídla. Za mě 5*

Nicolka77
06.10.2020 4 z 5

Super knížka, místami mi šel až mráz po zádech, jak jsem se bála (taky nápad číst to v noci v autobuse a nebo v posteli) :D.. Ale zase musím říct že kolikrát mi trvalo než jsem věci v knize pochopila správně, občas se mi tam motala ta minulost a současnost(občas jsem fakt nechápala Dana)..samozrejme jsem věděla že to jsou třeba zle sny nebo vzpomínky, ale myslela jsem si že se do postavy opravdu mění. Jinak 1* si ještě nechávám jako rezervu kdyby další díly byly třeba lepší. :)

RomanDušek
06.09.2020 odpad!

Anotace vypadala slibně, ovšem příběh jako takový mne vůbec nezaujal.
Hodnocení, které jsem zvolil, dávám jen v mimořádných případech. Tady jsem nemohl jinak.
Přišlo mi, že postavy v knize ani neví, co vlastně chtějí...

KLHannah
27.08.2020 2 z 5

Youngadult literaturu mám ráda, ale tato kniha mi nesedla svou předvídatelností. Nedočetla jsem.

MíšaS.
14.08.2020 1 z 5

Knize chybí jakákoli atmosféra. Příběh je velmi jednoduchý a tuctový. Konec byl hodně "divoký" a divný.
Kdybych neměla půjčené i ostatní díly, ani bych po pokračování nevzdechla ( kdo normální by se tam chtěl vracet?) .

Lukeronka
31.07.2020 4 z 5

Kniha mě dlouho lákala svou anotací a obálkou, ale trochu mě nakonec zklamala. Dobře se to četlo, bylo to jiné (v dobrém slova smyslu), člověku při představě toho, co se tam dělo, mrazilo. Chybělo mi ale nějaké grand finale.

Hell_Rihova
17.07.2020 5 z 5

Musím říct, že tahle kniha se mi hodně líbila. Přesně takový styl knih mám ráda, kde ne napětí, tajemno a záhadné až mrazivé prostředí. Tušila jsem, kdo by za tím mohl být, ale kniha byla napsaná tak, že jsem byla často na pochybách.

Dagmar17
05.07.2020 4 z 5

První prázdninová knížka a vůbec to nebylo špatné. Mám tedy pocit, že tak úplně nejsem věkově cílová skupina, náctiletí si ji určitě užijí více, ale i tak mě to moc bavilo. Hodně mi to provedením připomíná Sirotčinec slečny Peregrinové. Vzhledem k příslibu pokračování příběhu v závěru této knihy se jdu hned vrhnout na druhý díl. Kdo hledá dobré odpočinkové čtení se zajímavým příběhem a v netypickém provedení, směle do toho :o)

jprst
03.07.2020 1 z 5

Knihy neodkládám nedočtené, což mi u této dalo hodně přemáhání. Přihlouplý příběh, nezáživně napsaný, nepřirozené dialogy a a závěr vyloženě nezvládnutý, se slohovou úrovní by si obdobně poradil průměrný žák posledního ročníku základní školy. Pochvalu si zaslouží grafické zpracování a poutavá obálka, to ale kvalitu příběhu zachránit nemůže.

666Jitka
29.05.2020 5 z 5

Tato trilogie mě hned chytla a nekompromisně vtáhla do svého strašidelného děje. Připadala jsem si, že jsem součástí všeho strach nahánějícího mrazivého dění.

richard7959
24.05.2020 2 z 5

Vůbec nechápu, co jsem to přečetl. :D

Verys58
20.05.2020 5 z 5

Parádní kniha. Líbila se mi. Občas mrazilo v zádech.

kacenkaaa
05.05.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře a obrázky doplňovaly atmosféru, jen mám pocit, že bych se dokázala do děje vžít víc, kdybych ji četla třeba před rokem.

TerezaRůža
21.01.2020 2 z 5

Jako velký pozitivum této knížky vidím to, že pokud se někdy rozhodnu vydat svoje středoškolský slohovky, tak už vím, že mám šanci na úspěch.
Ale ne, přečíst se to dalo, ale ten styl byl teda opravdu do očí bijící, příběh celkem o ničem, fotky prvoplánový, bohužel opravdu nic moc.

BratrO
16.01.2020 1 z 5

Jako dočetl jsem to, ale o další díly nemám zájem. Je mi jasný, že v 35ti asi nejsem cílovka tohoto díla, takže se omlouvám za nízké hodnocení.
Příběh jako samotný by možná prošel, ale nudil jsem se jednoduchou formou. Nicméně jak říkam, před 20ti lety by jsem se možná nechal strhnout.

Filipsplay
06.01.2020 5 z 5

Kniha mne zaujala vším co mohla. Propracovaný příběh, zajímavé fotografie, a celkově dobrá atmosféra. Do knihy jsem se začetl tak moc, že jsem ji přečetl cca. za 4 hodiny.
Všechny postavy jsou sympatické. Všechny tři díly jsou propojené, a celkově velmi povedené.

Doporučuji každému milovníkovi hororových knih.

Tomule
18.12.2019 5 z 5

Chvilkami mě mrazilo v zádech.... Moc se mi kniha líbila.

Prinzessin
02.12.2019 5 z 5

Madeleine je prostě skvělá. Výborný kousek, přečteno za jeden den. Výborný děj, nenudila jsem se ani minutu.

A.lexii
07.11.2019 4 z 5

Knihu na podobné téma jsem před touto nečetla - a možná i to je důvod, proč mne kniha tak zaujala. Přečetla jsem ji během dvou dnů a ihned začínám číst druhý díl. Prostředí, nápad i zpracování jsou přesně podle mého gusta. :-) Pokud od knihy nečekáte literaturu nejvyšší úrovně, tak Vás určitě neurazí!

Dzuda
20.08.2019

Líbilo se mi to moc, atmosféra super :-) ale nějak mě ten příběh až tak nedostal, abych měla nutkání přečíst další díly, jak to pokračuje dál. Jinak temná atmosféra super! Trošku to bylo ale předvídatelné