Asterix a velký příkop

Asterix a velký příkop https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43562/bmid_asterix-a-velky-prikop-Hoq-43562.jpg 4 89 7

Asterixova dobrodružství série

Galské vesnici, rozdělené na dvě poloviny dvěma nesmiřitelnými náčelníky, přicházejí na pomoc Asterix a Obelix, aby ji zachránili před Římany.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Le Grand Fossé , 1980

Gordonlord
10.07.2021 2 z 5

Výborný nápad s rozdělenou vesnicí. Uderzo využil příležitosti a vymyslel pár dobrých vtipů, s tématem tohoto dílu spojených. Dál už to bylo takové trochu nemastné neslané, neurazí a nenadchne. Asterix prokazatelně slábne. Což po tolika skvělých dílech pořád ještě není úplně ostuda.

yaoiyuri
27.02.2021 5 z 5

Alfabetix: BANDO IGNORANTŮ, PŘÍŠTĚ BUDU PRODÁVAT RYBY JENOM ZNALCŮM!
Automatix: SKVĚLÝ NÁPAD!!! UVAŘÍ Z NICH LEPIDLO A NEBUDE TO TOLIK SMRDĚT!!!

Velmi hezký příběh s několika překvapivými dějovými zvraty (elixír, piráti). Při čtení mi přišlo, že je něco maličko „jinak“ – až později mi došlo, že je to tím, že příběh byl zcela v režii Uderza, přesto si nemyslím, že by ztrátou původního scénáristy jakkoliv utrpěla kvalita či vtipnost.

Kuža007
09.09.2019 5 z 5

Je to velmi smutný Asterix, jak romantickým příběhem zakázané lásky, tak faktem, že z úžasné dvojice Goscinny-Uderzo, zbyl už jen Albert Uderzo, který, smrtí Goscinnyho, ztratil svého nejlepšího přítele. Teď začíná u Asterixe Uderzova éra. A já myslím, že Velký příkop byl jeden z jeho lepších dílů.

Atlantis
08.07.2018 2 z 5

Slabý Asterixův komiks, a to z jednoho prostého důvodu - nepsal jej Goscinny, takže by neměl teoreticky být ani umístěn pod tímto autorem. Tentokrát si na starost vzal Asterixe pouze sám Underzo a ten vtip prostě chybí. Velká škoda.

Lucien2008
03.03.2015 5 z 5

Fajn malí římani

borknagar
27.05.2014 4 z 5

Pro mě trošičku slabší díl, ale přeci jen pár humorných míst se najde (Třeba pidiřímané :)).....

Avatar Aang
13.02.2014 5 z 5