Asterix a olympijské hry

Asterix a olympijské hry https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7657/bmid_asterix-a-olympijske-hry-E6Y-7657.png 5 164 11

Asterixova dobrodružství série

V Olympii se pořádají slavné sportovní hry. Když se o tom dozvědí Galové z nepokořené osady (poté, co s přehledem pokoří římského šampiona), rozhodnou se také zůčastnit a vyšlou do Řecka vlastní šampióny, Asterixe a Obelixe. Má to ovšem jeden háček, se kterým přede nikdo nepočítal - používání čarovných nápojů je během her přísně zakázané.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix aux Jeux Olympiques , 1968

FirstDaw8ID
14.05.2023 4 z 5

Rozhodně milý díl s milými vtípky a gagy, včetně těch, které jsou určené pro pravidelné čtenáře. Není to humorem tolik nabité, ale určitě se člověk zasměje. Jelikož jsem první viděl nepříliš povedený film, tímto komiksem inspirovaný, bylo to příjemné překvapení, že je celkový příběh o dost jiný. Akorát mi nejde do hlavy, že na to pravidlo o dopingu Římani přišli až takhle pozdě. Ale o to víc vtipných situací to vytvořilo. :)

ArkAngel
25.08.2022 3 z 5

Jakožto součástí Římské říše se Asterix a Obelix vydávají soutěžit na olympijské hry, kde si však musí poradit bez kouzelného lektvaru. Prostor zde dostává tentokrát stařičký Kmetix a již tradičně zde mají cameo piráti. Hry vyhrají Galové nečekaně díky podvodu s lektvarem... tedy ten požijí přímo Římané a jsou vyloučeni, ale to akorát ukazuje na neschopnost Caesarových vojsk.

Gordonlord
28.05.2021 3 z 5

Hned jsem s nedůvěrou předpokládal, že humor bude opět těžit z jednoduchých premis. Jako v případě minulého dílu, kde byly všechny vtipy postavené na kulturní specifikaci Britů, jsem i zde čekal, že každá legrácka bude vycházet z toho, jak si Galové cucnou kouzelného nápoje a všechny atlety ve všech disciplínách "děsně vtipně" rozdrtí.

Galové na svůj nápoj dost spoléhali, na Olympiádu nastoupili sebevědomě s tím, že díky němu vše vyhrají a tím způsobovali trauma sportovcům, kteří na podobný okamžik celý život dřeli. Okamžitě jsem přestal Galům fandit a mými favority se stali Římané.

Nakonec se ukázalo, že Galové v čele s Asterixem, jsou bez svého nápoje marní chudáčci, kteří nakonec zvítězili zase jenom podvodem, i když trochu jiným. Nicméně vtip nebyl ukryt v laciných, výše zmíněných premisách, ale zase jednou citlivě a pěkně vymyšlený a vypointovaný, což mě potěšilo.

Zvláštní, jakákoliv morální poselství naprosto popírající a neobsahující stavba příběhu by v dnešní přehnaně korektní a nezávadné době jednoznačně neprošla a ve mě vzbuzuje příjemný údiv, že toto bylo předhozeno dětem. Beru to jako osvěžující a vítaný prvek.

Disease
08.04.2020 5 z 5

Původní překlad v Sedmičce byl sice lepší, ale i po letech pořád solidní zábava.

Kuža007
09.09.2019 5 z 5

Krásné dobrodružství. Skvělý příběh, trochu méně humoru a první doping.

Atlantis
15.01.2019 5 z 5

Trochu jsem se obával. Hraná verze Asterixe a olympijských her je naprosto odpudivá, divná a hlavně nezábavná. Proto jsem měl obavy, že předloha bude mít podobné tendence. Přeci jen už od samého začátku můžete tušit, jak bude příběh vypadat - Galové v závodech, nadopovaní kouzelným nápojem soupeří se zlými Římany. Jsem tedy nakonec opravdu nadšený z toho, jak byl komiks vtipný a svým určitým způsobem i překvapivý, nebudu raději spoilerovat.

Fantýna
28.03.2016 5 z 5

Mám ráda příběhy o Asterixovi a Obelixi, a musím říct, že se mi tato knížka velmi moc líbila.

borknagar
30.01.2016 5 z 5

Další skvělé a zábavné dobrodružství našich hrdinů Asterixe, Obelixe a vlastně celého pánského osazenstva z jedná malebné galské vesničky, která jako jediná odolává římským nájezdům v jinak dobité Galii. Asterix a jeho přátelé plují do Řecka, kde se jednou za čtyři roky konají v Olympii slavné sportovní hry. Mají zásobu kanců, dobrou náladu a nevyčerpatelné množství kouzelného lektvaru. Triumf se předpokládá, proto trénink není potřeba. Stačí jen víno, ženy a zpěv. Samozřejmě nikdo nepředpokládá, že doping není povolen! Veskrze zábavný díl, kde humoru a sportovních klání není nikdy dost......

Babouš
18.07.2015 4 z 5

Vážně si Asterix s Panoramixem mysleli, že jim kouzelný nápoj na Olympiádě povolí? To by myslím nebylo vůbec fair play!

sabanka
25.08.2013 3 z 5

Pěkná knížka oblíbenou postavou bude asi princezna Irina.

brčko-A
27.07.2013 5 z 5

bylo to dobré,vtipné... asterix mě prostě baví..