Armada

Armada https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303778/bmid_armada-LaX-303778.jpg 4 355 99

Jedinečný, geniální sci-fi thriller plný překvapení od autora kultovního románu Ready Player One. Zack Lightman tráví většinu času sněním. Život přece nemůže být tak nudný. Jednoho dne musí dojít k nějaké fantastické události, která naruší monotónnost Zackovy existence a vrhne ho do neuvěřitelného dobrodružství. Třeba by mohl zachraňovat zemi před útokem mimozemšťanů, jako to dělá den co den, noc co noc ve své nejoblíbenější videohře Armada. Ale hra je hra a realita je realita. Ta Zackova ho zatím posílá jako každé ráno do školy. Až na to, že toho dne přistane před okny té jejich létající talíř… jako vystřižený z Armady. Invaze vetřelců je skutečná. A Armada vlastně nebyla jen obyčejná hra. Tady a teď má Zack šanci stát se hrdinou. A taky pochopit konspirační teorie svého otce, kterého pokládal za šílence.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Armada , 2015

SONP
04.01.2018 4 z 5

Když se Armada dostane na stůl čtenáře , kterou napsal autor, kterýžto strávil své dětství hraním stejných her, koukáním na tytéž filmy a posloucháním té samé hudby, projede tímto dílkem čtenář jako nůž máslem - takhle rychle už jsem dlouho žádnou knihu nepřelouskal, asi je to díky všem těm popkulturním odkazům, kterými je kniha doslova prošpikována. A po přečtení některých komentářů se sice trochu stydím, ale musím otevřeně přiznat, že si mi to dost líbilo. A to přesto, že kniha je jednoduchá, zcela předvídatelná, obsahující snad všechna hollywoodská klišé a žalostně neoriginální (v tomto směru ale autorovi budiž ke cti, že takřka všechny vykradené knihy a filmy jsou zde ocitovány). Autor si zkrátka na nic nehraje a stvořil pařanskou jednohubku s jasnými filmovými ambicemi. A taky proč ne, není každý P.K. Dick nebo Asimov. Jednu hvězdičku oproti RPO srážím za to, že mi jsou přeci jenom bližší osmibitové pixelové pařby než moderní 3D bojové. 80%

myskakarel
30.12.2017 5 z 5

Knížka po pomalém startu měla celkem slušný spád. Doporučuji :)

hanpari
16.10.2017 odpad!

Oni: Armada?
Já: Ne, díky, už jsem zvracel.

Už hodně dlouho jsem nečetl nic tak hrozného. Panebože, četl jsem i červenou knihovnu, kde si to moderní holky rozdávají s upíry, ale něco tak pitomého ještě žádná autorka nezvládla.

Vlhký americký sen plný dojemného: Ahoj, tati, kde jsem k tobě přišel? Náctiletí poručíci s kvalifikací od počítače?

Požaduji okamžité obnovení cenzury. Copak už nemáme jako národ žádnou sebeúctu?

papajapa
14.10.2017 5 z 5

A proc by to vlastne nemohla byt pravda?
Armada se mi libila jeste vic nez Ready Player One. Postavy byly sympatictejsi a celkove proste lepsi.

Dzovicek
16.09.2017 4 z 5

Plné překvapení to nebylo, spíše akční děj než hluboké myšlenky, ale Ernestova práce je prostě úžasně čtivá. Slabší než RPO, ale i tak stojí za přečtení!

danca83
14.09.2017 5 z 5

Ze začátku mi to spíš připadalo jako bych někoho sledovala jak hraje počítačovou hru, ale pak se děj konečeně rozjede a od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

E.lisabeth
13.09.2017 5 z 5

Pan Cline me proste bavi, hvezdou navic ocenuju hlavne to, kolik musi dat prace dat vsechna ta data a informace dohromady, aby to davalo nejaky smysl. Super a doufam ze se dockame dalsiho kousku.

Lenny33
06.09.2017 3 z 5

Bohužel mě děj moc nebavil, prvních 100 stran byla nuda a pak to nebylo o nic lepší. Zápletka nicmoc a autor se až moc vyžívá v popisovaní (podle mého) naprosto zbytečných věcí, což knize ubírá na spádu. Kdyby mě tak moc nenadchla autorova předchozí kniha, tuto bych ani nedočítala. Za mě zklamání.

Beovulfak
16.07.2017 3 z 5

Vcelku zábavná oddychovka.

druzickaster
14.06.2017 5 z 5

Cline umí. Jeho provázaní fikce s reálnými daty, je tak povedená, že se místy člověk nachytá při tom, když si říká, no to je teda pěkně přitažené za vlasy.... aha to je vlastně sci-fi.... takže ano povedlo se to a těším se na další autorovy knihy.

Ben Nevis
16.05.2017 3 z 5

Příjemné a pohodové čtení, ale naprosto chápu, proč kniha není v červených číslech. Jednak je cílená výhradně na nerdy a spíše vyznívá jako denní snění pařana, který má špatné svědomí z počtu hodin strávených v onlineovkách. Co kdyby to nebyl promarněný čas? Druhák zápletka kromě nedostatku originality je béčková až hrůza.

Taky si ráda zahraju a pobiju nějaké emzáky, ale nepletla bych válku se zábavou. Navíc se mi nelíbilo, jak hlavní hrdina je chytřejší než generálové a vědci dohromady. Do Enderovy hry to má daleko, protože ta se spoléhá na moment překvapení, který Armadě chybí. I pocta něčemu se dá zpracovat kvalitně a Cline by měl opustit nerdovskou zábavu osmdesátých let a zkusit něco jiného.

Aby kniha byla zábavná, musíme se přenést nazpět do osmdesátých let a mít rádi sci-fi z těch dob. Tady jsem se chytala více než u Ready player one, kde šlo o staré videohry, ale obecně je první kniha lepší.

pitam
21.04.2017 4 z 5

Moc příjemné počtení. Splněný sen velké většiny geeků, nebo tedy přinejmenším těch, jež byli odkojení osmdesátkovou popkulturou a mají, tak jako já, nakoukané všechny sci-fi snímky, o kterých se v knize autor zmiňuje. To samé by se dalo říci i o hudebním vkusu hlavního hrdiny. Opět, stejně jako v případě předchozí knihy „Ready player one“, autor velmi silně cílí na specifickou skupinu lidí, kterým všechny ty vědecko-fantastické vychytávky ala StarTrek apod. jsou sympatické či jinak blízké. Netuším, nakolik jsou ale knihy úspěšné i u „těch ostatních“ (kterých je, obávám se, většina). Ale je mi to jedno – mně se líbí a Ernestu Clineovi patří ode mě velký dík. Ale abych jen nechválil, oproti zmíněné autorově skvělé prvotině, má „Armada“ v mých očích pár nedostatků. Předně, „Ready player one“ byl veskrze originálním počinem, který mě zcela uchvátil (ač jsem nikdy nebyl nějakým velkým fanouškem počítačových her, spíše jen toho sci-fi a obecně pop-kultury 80. a 90. let). Ale celá ta myšlenka byla v podstatě nová, neokoukaná. Oproti tomu, „Armada“ je zcela nepokrytě (a zištně) inspirována mnoha filmy a knihami, které znám. To by nebyl ani tak velký problém, protože tyhle díla máme přeci velmi rádi, že? Ostatně i autor sám přiznává a v podstatě celou knihou vzdává hold všem dílům, ve kterých našel svou inspiraci, ale prostě už to není tak originální, jako byl „Ready player one“. Nejvíc mi při čtení vyvstávala paralela s geniální „Enderovou hrou“ a pak také s filmem „Poslední hvězdný bojovník“ (a ten nepatří zrovna do mého TOP výběru). Zkrátka jsem v knize postrádal nějaké momenty překvapení. Všechno už tu bylo. Včetně dramatické stránky knihy, jež se zaměřuje na rodinu hlavního hrdiny (zejména jeho otce). Místy je děj až příliš naivní, mnohdy záměrně, to vím, ale i tak mi to trochu kazilo celkový dojem. Řekl bych, že i na sci-fi to bylo až moc neuvěřitelné (hlavně, jak vše probíhalo celou dobu velmi hladce až do zdárného a poměrně rychlého konce). A to je právě problém. Ten rychlý konec. Jakoby autorovi najednou došly nápady, tak to ukončil, jak nejrychleji mohl. A opět dost naivně a neoriginálně, nutno dodat. Nicméně pořád kniha stojí za přečtení, zvlášť pokud patříte do výše zmíněné skupiny, jako já. Sci-fi forever! :-)

Johnsons007
13.04.2017 3 z 5

Tak po přečtení Ready Player One přišla na řadu Armada..hned v úvodu chci říct, že s RPO se to nedá vůbec srovnat, už jen proto, že jde o sci-fi a jiný svět. Každopádně mě některé pasáže bavily, jiné ne. Chvílemi mi to přišlo až moc přitažené, přehnané a absurdní, na druhou stranu chápu, že se autor snažil příběh vést svižně a nechtěl si vymýšlet a vysvětlovat vědecké teorie, proč a co je možné díky tomu a tomu apod. Přesto celkový dojem z knihy je mírným zklamáním. RPO bylo mnohem lepší a originálnější. Kdyby se toto mělo zfilmovat, asi bych si řekl, že to bylo "béčko" made in USA, ale něco do sebe to asi mělo. S další knihou autora si před sebe položím těžké dilema: číst či nečíst? Za mě 3.3

BigJoseph
13.04.2017 5 z 5

bomba kniha

Madlenkačte
07.04.2017 5 z 5

Super, jsem nadšená. To byla nejlepší kniha co jsem poslední dobou četla.

PJurista
23.03.2017 4 z 5

Překvapení a prvotní euforie z Ready Player One je pryč ale ta chuť po dočtení stále zůstává, Cline je geek každým coulem a díky bohu dokáže svým pojetím člověka upoutat ke své tvorbě, v jádru má Armada naprosto klišoidní příběh ale okořeněný tolika odkazy že se člověk který je pochopí prostě musí u čtení usmívat a to je základ úspěchu. Jen tak dál.

Fantasysvet
15.03.2017 4 z 5

Príbeh Flotily nie je najoriginálnejší a miestami je predvídateľný. Niektoré vzťahy sa formujú veľmi rýchlo, ale autor sa šikovne odvoláva na tlak spôsobený inváziou. Pod hrozbou vyhubenia sa každý rýchlo zaľúbi, aby si posledné hodiny pred bojom užil.
To je jedna z výhod knihy. Má rýchly spád a nad výraznejšími nezrovnalosťami v texte nie je čas sa zamýšľať. Našťastie ich tam ani nie je veľa. Flotila je premyslený a dobre napísaný príbeh. Jediným sklamaním môže byť uponáhľaný záver, kde sa vyvrcholenie celej knihy udeje na pár stranách. A udeje sa tam veľa. Aj momenty by mohli byť silné, ale emočný dopad sa v tej rýchlosti stráca. Čo je škoda, lebo zvyšok knihy funguje v tomto smere na jednotku.

Liborec
13.03.2017

Bavilo, ale na rozdíl od Ready player one, už nenadchlo. Nemělo čím. Wow efekt právě vyčerpal RPO. Jinak ale spád a jistá zábavnost tomu nechybí.

andrej0867
27.02.2017 3 z 5

Nepravdepodobne napisana vykradacka Enderovej hry. Jedno z mala pozitiv je Another one bites the dust od Queenov v soundtracku Hrr na hry.

jana1599
20.02.2017 4 z 5

Trvalo mi, než jsem se do toho začetla - počáteční popisy her a herního vybavení mě moc nebavily - ale pak naštěstí příběh dostane spád a je to super :) Konec je trochu úsměvný, ale každopádně je to dobrý čtení :)