Armada

Armada https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303778/bmid_armada-LaX-303778.jpg 4 355 99

Jedinečný, geniální sci-fi thriller plný překvapení od autora kultovního románu Ready Player One. Zack Lightman tráví většinu času sněním. Život přece nemůže být tak nudný. Jednoho dne musí dojít k nějaké fantastické události, která naruší monotónnost Zackovy existence a vrhne ho do neuvěřitelného dobrodružství. Třeba by mohl zachraňovat zemi před útokem mimozemšťanů, jako to dělá den co den, noc co noc ve své nejoblíbenější videohře Armada. Ale hra je hra a realita je realita. Ta Zackova ho zatím posílá jako každé ráno do školy. Až na to, že toho dne přistane před okny té jejich létající talíř… jako vystřižený z Armady. Invaze vetřelců je skutečná. A Armada vlastně nebyla jen obyčejná hra. Tady a teď má Zack šanci stát se hrdinou. A taky pochopit konspirační teorie svého otce, kterého pokládal za šílence.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Armada , 2015

Stauff
05.12.2018 5 z 5

Slabší než Ready player one. Ale pořád je to hodně čtivé, pořád je tu spousta odkazů na mé milované osmdesátky. A hlavně, ten playlist vytištěný na poslední stránce... Mám tu kompilaci a poslouchám ji. Samý pecky, žádná vata. Tuto knížku prostě nemůžu nemilovat:-)

SteoSG
09.11.2018 4 z 5

Armada...Cline...odkazy na retro pocitacove hry a retro hudbu...VR...mimozemska civilizacia a jej hrozba...klasicke myslenie ludstva...zaujimavy otvoreny koniec :) !!! To je asi vsetko. S R.P.O. sa neda porovnavat, kazda je o niecom inom. Ale citatelna! Pokracovanie by bolo zaujimave.

Beban
26.10.2018

Naprosto přesně vidím, jak tato kniha vznikla. Autor již popáté přečetl Enderovu hru a s povzdechem ji odložil. Taky by rád napsal něco podobného, ale neví jak. Najednou mu dojde, že by mohl nápad jednoduše ukradnout a použít. A když už štípne Enderovu hru, tak proč ne i Star Wars. A tak vzniká Armada.
Asi do půlky jsem se divil, jak je možné takhle tvrdě zkopírovat cizí nápad, ale evidentně to jde. Pak už jsem se divit přestal. Závěr začíná být trošičku zajímavější a originálnější, zbytek občas pobaví, většinou spíš nudí. Po naprosto dokonalém Ready Player One zklamání. Chápu ale, že po výborné prvotině je těžké znovu překvapit. Pokud tuto knihu vynecháte, o nic nepřijdete. Dvě a půl hvězdičky.
P.S. Pokud jste ještě nečetli sérii Enderova hra, tak rychle doplnit vzdělání. Všechny knihy od O. S. Carda jsou vysokou literaturou v žánru pokleslé četby, jíž sci-fi a fantasy určitě jsou. Proto nás také tak moc baví.

Lethania
09.09.2018 4 z 5

Jaké jsou mé dojmy? To je snadné. Zpočátku mi chvíli trvalo než jsem se pořádně začetla, ale od poloviny knihy jsem nedokázala přestat číst a knihu jsem zhltla za pár hodin. Tak napínavé a akční to bylo. Jasně, nevyrovná se to autorově nejlepší sci-fi knize (alespoň pro mě) Ready Player One, ale tato kniha má přeci jen něco do sebe. Hlavní hrdina není žádný zbabělec a do záchrany světa se vrhá bez nejmenších pochybností. Parádní záčitek, který jistě potěší všechny fandy sci-fi.

SimaX
06.09.2018 3 z 5

Tema knihy originalni stejne jako u prechoziho dila. Dej svizny. Bohuzel ale rozpracovani, toho co bylo podle me to dulezite, se mi zdalo nedostatecne. Prijde mi, ze kniha vice resi vztah otce se synem nez hrozbu zniceni zeme. Obcas me to az mrzelo, ale co se da delat nemuze byt vse jako RPO ...

DericCaster
27.08.2018 5 z 5

Neřekl bych, že knížka je horší než RPO. Je prostě trohu jiná. Ale docela živě si umím představit tu reálnost propojení videohry s realitou.

milos3533
21.08.2018 4 z 5

Po: READY PLAYER ONE - trošku kulháme, ale jinak to není špatné.

Gooverka
13.08.2018 3 z 5

Na Armadu jsem se moc těšila a musím říct, že příběh jako takový byl zase skvěle promyšlený a originální. V mnoha částech knihy jsem ani nedýchala napětím a musela číst dál, abych věděla, co se stane. Bohužel byl na mě styl, kterým je kniha napsána, až moc young adultovský a některé části příběhu také. Konec mě docela zklamal.

Woodinko
30.07.2018 4 z 5

Kniha ma bavila aj keď tam bolo pár miest kde som si povedal, že to takto fakt nemá logiku. Kto knihu ešte nečítal nech prestane tento komentár čitať touto vetou. Nižšie budú SPOILERY. Autor v knihe spomenul Enderovu hru a ajhľa o pár strán ďalej sa dozvieme, že tu sa stalo presne to isté. Niektoré smrte boli podľa mňa absolútne zbytočné až hlúpe - ako napríklad smrť dvoch členov posádky na odvrátenej strane mesiaca - prečo by nepoužili ovládanie dronov cez QCom a radšej sa nechali zabiť? OK asi by neboli až tak efektívny ale na útek by to určite stačilo. A dosť ma pobúril koniec kde prehlásia Admirála, ktorý zabije otca hlavného hrdinu a odmietne rozhodnutie rady pre mierové jednanie pozostávajúcej z mnohých uznávaných vedcou, za "dobrého chlapa". Toho chlapa mali hnať pred súd ... veď takmer nechal vyhladiť celé ľudstvo lebo neveril dôkazom ani uznávaním autoritám. Ale odhliadnuť od týchto nedostatkou to bola kniha ktorá stála za prečítanie a teším sa na ďalšie diela tohto autora.

petra3918
29.07.2018 5 z 5

Za mě naprosto skvělá kniha. Do teď jsem autora neznala, na Armadu jsem narazila náhodou v knihovně. Ale už teď vím, že si určitě přečtu i RPO.
Věřím, že všichni milovníci sci-fi budou nadšení jako já.

orson
16.07.2018 2 z 5

Na tuto knížku jsem se těšil, předchozí autorův počin Ready player one se mi totiž hodně líbil, ale musím přiznat, že jsem byl trochu zklamán. Základní myšlenka je skvělá, ale to je asi tak vše, zbytek průměr a přehnaný patos :(

Mirass40
04.07.2018 5 z 5

Z malinko jiného soudku než Ready Player One, ale pořád skvělé dobrodružství s mraky odkazů na reálné vědce, tvůrce, filmy, hry, hudbu....Děkuji taky, že mě autor přivedl k poslechu Rush, které jsem do teď úspěšně ignroval. Za to se moc omlouvám :-)

unavensluncem
07.06.2018 5 z 5

Dobra knizka, ale chapu ze pro ty, co nejedou na stejne vlne jako autor, je to nic moc..

Dousabel
02.06.2018 4 z 5

Tak tohle byla jízda! Ač jsem zhruba do sté stránky pochybovala, že tu knihu dočtu, páč vesmírné střílečky nikdy nebyly nic moc pro mě, pak mě to přece jen totálně pohltilo. Hltala jsem každou stránku, a kdybych mohla, nasadím QComm, nasednu do Interceptoru a hurá na emzáky :D Strhnu jen jednu * za to, že RPO se mi líbilo o chlup víc a taky za tu melodramatičnost na konci, která mě donutila, safra, i slzu ukápnout :D Kéž by další kniha byla z WOWka, to bych si teprve užila!!

Patrik02
27.04.2018 5 z 5

Kdo by se nechtěl prohánět legendární DeLorean ulicemi virtuálního světa, nebo zachránit ten skutečný ve vesmírné stíhací lodi? Každý, každičký fanoušek science-fiction o tom jistě nejednou snil. A po skvěle napsaném Ready Player One přišla neméně skvělá Armada. Knihou jsem doslova prolétl za zvuků originálního soundtracku: "Hrr na hry" díky kterému se ponoříte mezi stránky ještě hlouběji. (Při čtení obvykle preferuji ticho, ale zde jsem neodolal. Perfektní výběr hudby pomáhá dotvářet atmosféru jednotlivých scén.)
Smekám před panem Clinem a oběma jeho knihami. Díky nim jsem měl možnost vrátit se na několik hodin do kůže svého desetiletého já a snít.

Wyder
22.04.2018 4 z 5

Začátek je hodně pomalý a musel jsem se do čtení nutit. Popis hraní Armady a Terra Firmy mě nebavil, až "reálné" bitvy to změnili. Pro mne je to výrazně slabší než RPO, ale nakonec jsem se pročetl k celkem uspokojivému výsledku.

Axis
13.04.2018 3 z 5

Ještě horší než filmová série Železný orel z které spisovatel hojně čerpá. Pokud jste četli romány o kterých mluví v knize, tak si domyslíte každý zvrat dvacet stran před tím než se stane. V podstatě tak jde o naprosto zbytečnou knihu... Bojím se toho co udělá s pokračováním slavného RPO.

vlkodlaq
01.04.2018 4 z 5

Pro hanpari: Trochu sebereflexe kámo.

kocour_mikeš
24.02.2018 2 z 5

Pro mne velké zklamání, ačkoli má kniha spád je v ní mnoho "sakra náhodiček" a text osciluje jakoby v určení pro naivní děti a pak se zase tváří jakoby pro dospělé, celkově dost neuvěřitelné. Dávám 40%.

Marekh
03.02.2018 3 z 5

Zajímavý námět knihy. Kniha je spíše určená pro mladší čtenáře.

Některé části se mi líbily více, některé méně, někdy jsem se nutil do čtení. Popravdě jsem od knihy očekával něco více, ale nepochybně kniha bude mít určitě své příznivce, kteří ji ohodnotí lépe nežli já.