Aristokratka pod palbou lásky

Aristokratka pod palbou lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499649/bmid_aristokratka-pod-palbou-lasky-Sie-499649.jpg 4 994 994

Aristokratka série

< 6. díl

Z královského výletu do Nizozemí si Marie III. Kostková přiveze kromě zážitků a fotky s Jejím Veličenstvem královnou Beatrix také milostnou šmodrchanici, která se „vystříbří“ až na úplném konci nového pokračování; na zámku se, mimo jiné, zjeví i Helenka Vondráčková. Milostných šmodrchanic se ovšem na Kostce vyskytne víc, a většina bude zaznamenána filmovým štábem nizozemské televize. Pod palbou lásky se ocitne i kastelán Josef! Čtenáři, kterým už aristokratka lezla krkem, jistě přivítají informaci, že „sága“ , které se dosud prodalo téměř půl miliónu výtisků, pokračovat nebude. Zároveň ovšem není zcela vyloučeno, že se časem objeví díl, který celou sérii předchází a kdy se na chvíli ocitneme v roce 1983, během kterého aristokratka…... celý text

Falda
04.11.2022 5 z 5

Tuhle sérii mám moc ráda a četla jsem ji několikrát. Tento díl byl krásným zakončením. Bude chybět.

Miška74
03.11.2022 4 z 5

Celou tuhle sérii jsem si oblíbila. Pravda některé knihy byly lepší, jiné trošku pokulhávaly, ale jako celek opravdu podařené. Poslední díl patří k těm povedenejsim a četl se velmi dobře. Jsem ráda, že pan Boček nakonec podlehl nátlaku beta čtenářek a kniha skončila happyendem. První konec by mi nevadil, pokud by navazoval další díl, ale vzhledem k tomu, že tato kniha uzavírá sérii, jsem ráda, že má nějaký konec.

jaroiva
02.11.2022 4 z 5

První díl mi opravdu párkrát způsobil vyprsknutí smíchy. Další díly semtam některý možná taky. Tento - doufám, že už opravdu poslední - díl, už tak zdaleka nefungoval.
Možná mi zkazila dojem i interpretace audioknihy V. Kubařovou. Nečetla to špatně, ale nějak to ve mě zabíjelo zbytky humoru.
Pořád to ale je naše známá Marie.

Gabetka
02.11.2022 4 z 5

Sérii jsem začala číst, když jsem potřebovala povzbuzení a byla jsem nadšená, že úkol splnila na jedničku. A tímto dílem s důstojností sobě vlastní končí. Jsem ráda, že Marie byla zase svá sympatická semetrika a tolik nebažila po špercích jako v předchozím díle, kde už se mi její chování zajídalo. Po svérázných postavách mi bude smutno, nová životní moudra paní Tiché budu postrádat a na prohlídce zámku už vždy budu myslet na muflony. Děkuji autorovi!

Tereziee
02.11.2022 4 z 5

Na závěrečný díl Aristokratky jsem se moc těšila a byla to opět jízda! Od všech postav a od děje jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Ale je pravda, že místy už se děj trochu vlekl a nebylo to úplně ono, takže si myslím, že série byla zakončena v tom nejlepším. Určitě se k příběhu Aristokratky ještě někdy vrátím.

marion111
01.11.2022 5 z 5

Parádní díl, miluji Aristokratku!
Díky za celou sérii, prožila jsem s ní rozesmáté hodiny. I noci, protože pro jistotu mám celou sérii i jako audioknihy. Na zahánění nočních můr doporučuji!

LuckaH2
31.10.2022 4 z 5

Serii nekriticky miluju. Humor, postavy, situace. Tenhle dil neni pro me top (trochu mi to filmovani pripadalo jako vykradani "Vlny zlocinnosti"). Ale opět jsem se kralovsky, teda vlastně aristokraticky bavila:-)

Chajda69
31.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Někdo neví, kdy má končit, přežene to a pak už je to trápení (Jágr, Hunger Games), a někdo odhadne přesně ten správný čas (Ručinský, Boček). Jsem rád i nerad, že Aristokratka pod palbou lásky byla posledním dílem. Měl jsem ten mikrosvět Kostky rád, ale i když je moje tolerance na naprosto absurdní situace postavena velmi vysoko, někdy už se mi to zdálo opravdu moc (mám na mysli zásah na Kostce nebo chování pana Spocka). Vyloženě hluché místo měla kniha z mého pohledu v Josefových příspěvcích z mládí, vůbec jsem nechápal, co tam tato část dělá a nebavila mě. Většina knihy byla ale stará/mladá dobrá Marie.

Přiznávám, že jsem na Bočkův závěrečný vtip skočil i s navijákem a kroutil hlavou nad tím, proč mi čtečka ukazuje dalších asi 30 stran. Uvěřitelný a idealistický závěr je přesně to, co jsem si nejen já, ale zjevně i ošetřující lékařka pana Bočka a řekl bych, že i velká spousta fanoušků Marie, přáli. Rád se k sérii budu vracet, o to radši s vědomím, že je ukončená, a vydá-li Evžen Boček další knihy, určitě si je nenechám ujít.

4xbabča
31.10.2022 4 z 5

Tentokrát Aristokratka pod palbou lásky, příběh opět vtipný od začátku až do konce, a v nejlepším se má končit. Ale věřím, že autor nás určitě ještě v budoucnu překvapí další pěknou a veselou knihou.

maryzka
31.10.2022 5 z 5

Smála jsem se od začátku do konce. No, ale jak se říká - V nejlepším se má přestat, tak je dobře, že autor s touto sérii skončil. Doufám, že pro nás zas vymyslí nějakou pěknou vtipnou, romantickou sérii u které se opět budeme nebo spíš se budeme smát.

petrarka72
30.10.2022 4 z 5

Romantika podle Marie z Kostky - a povinná četba pro všechny, kdo někdy pocítili potřebu vyrazit ze své ruiny všechny muflony i s Olinem a Laďou! Šestka si s jedničkou nezadá...

kytarka
30.10.2022 5 z 5

Poslední díl aristokratky je tady. Čeká nás více stran než u předchozích dílů, což oceňuji kladně. Romantika podle Kostkových. Dobře jsem se bavila u čtení jako vždy.

Patapuf
29.10.2022 3 z 5

Tak jo... budu za špatnýho.... občas jsem se zasmál.... mám rád tenhle druh humoru, ale přišlo mi, že je to takový na sílu..... takový, že to bude vtipný za každou cenu... něco jako Kameňák trojka.... ten konec byl taky takový, aby zavřel hubu.... ale chápu to... prostě už to vyvanulo a tak nějak je dobře, že je to poslední díl... teď už jenom popřát ať jsou štastní až do smrti.....

tonysojka
28.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Bočkův humor mě opět nezklamal,bavil jsem se výborně.
Princezna Marie "palbu lásky" ustála a na "poli lásky" se to "vystříbřilo "
......"Když jsem přišla na řadu a klekla si před mřížku, pan farář mi nevrlým hlasem oznámil, že ho zajímají jenom těžké hříchy, protože těch dojmů, pocitů a vůbec té „babské lyriky“ má dnes už plné zuby. Následně mě vyzval, abych mluvila stručně a nejlépe v heslech. Takže moje hříchy a následné reakce kněze měly tuto podobu:
Já: „Mám dva nápadníky a nedokážu se mezi nimi rozhodnout.“
Kněz: „To není hřích, ale normální blbost. Duch svatý jednoho z nich vyeliminuje, žádný strach.“
Já: „A co když vyeliminuje oba?“
Kněz: „Tak bude někdo třetí… Pojďme na ty hříchy a nedělejme z toho předmanželskou poradnu.“
Já: „Lhala jsem jim do telefonu…“
Kněz: „To jsou beztak jenom malé lži, které nikomu neublíží… Dál…“
Já: „Když mluvím s jedním, tak po chvilce začnu myslet na toho druhého…“
Kněz: „Já při mši taky kolikrát myslím na kdovíco… dál…“
Já: „Bojím se, že si spletu jejich jména.“
Kněz: „Tak to by byl sice strašný trapas, ale ne hřích. Buď je neoslovujte vůbec, nebo zvolte něco neutrálního, co se hodí na každého. Moje matka celý život říkala otci ‚hošánku‘. A teď zkusme nějaký hřích.“
Já: „Sprostě jsem nadávala a možná to bude v televizi.“
Kněz: „Litujete toho?“
Já: „Lituju.“
Kněz: „To je lehký hřích, který se maže i bez zpovědi.“
Já: „Bojím se budoucnosti.“
Kněz: „Jsme v Božích rukou. Nějak to dopadne.“
Já: „Moji bližní mně lezou na nervy.“
Kněz: „To každýmu. Proč myslíte, že svatý František mluvil jenom se zvířaty?“
Já: „Nevím…“
Kněz: „Protože mu neodpovídala. Na zámku máte hromadu vycpanin, choďte se tam odreagovat.“
Já: „Bývám vzteklá…“
Kněz: „Pokud vím, tak to máte v rodu. S tím nic nenaděláte. Ale musíte se modlit, abyste nikoho nezabila. To by byl hřích do nebe volající a pár otčenášů by to nespravilo.“
Za pokání jsem dostala modlitbu bolestného růžence....."

P-puma-
27.10.2022 5 z 5

Pro Marii Kostkovou z Kostky a celý "ancabl" na Kostce mám slabost. Miluji každou stránku a je mi moc líto, že jsme se s nimi museli rozloučit.

jesterka.as
26.10.2022 5 z 5

Naprosto boží kniha. Jeden z nejlepších dílů. Škoda jen, že už je konec :( Myslím si, že na narozeninové nebo svatební oslavě by se taky mohla stát spousta skvělých historek ;)

Gracinka
25.10.2022 5 z 5

Po jedničce asi nejlepší díl. Smála jsem se jak blázen. Historické povídky bych teda vynechala. Ty byly dost nudné.

Hana62
25.10.2022 5 z 5

Zasmála jsem se, jak dlouho ne. Na začátku sice "přehršle" hlášek, ale postupem lépe dávkované. Předchozí díl to ovšem nepředčilo. Chtělo by to pokračování.

pavlašt
25.10.2022 5 z 5

Skvělé, humorné, laskavé. Tyto knihy čtu vždy v soukromí, protože se nahlas směju tak, že by mne neznalé okolí považovalo za adepta na pobyt v léčebně duševně nemocných

Durancie
24.10.2022 5 z 5

Krásné zakončení celé série. Ke všem knihám se často a ráda vracím, a ani tato nebude výjimkou.