Aristokratka pod palbou lásky

Aristokratka pod palbou lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499649/bmid_aristokratka-pod-palbou-lasky-Sie-499649.jpg 4 994 994

Aristokratka série

< 6. díl

Z královského výletu do Nizozemí si Marie III. Kostková přiveze kromě zážitků a fotky s Jejím Veličenstvem královnou Beatrix také milostnou šmodrchanici, která se „vystříbří“ až na úplném konci nového pokračování; na zámku se, mimo jiné, zjeví i Helenka Vondráčková. Milostných šmodrchanic se ovšem na Kostce vyskytne víc, a většina bude zaznamenána filmovým štábem nizozemské televize. Pod palbou lásky se ocitne i kastelán Josef! Čtenáři, kterým už aristokratka lezla krkem, jistě přivítají informaci, že „sága“ , které se dosud prodalo téměř půl miliónu výtisků, pokračovat nebude. Zároveň ovšem není zcela vyloučeno, že se časem objeví díl, který celou sérii předchází a kdy se na chvíli ocitneme v roce 1983, během kterého aristokratka…... celý text

Lucissia
03.01.2023 5 z 5

Pro mne jedna z mála knih, u které jsem se smála nahlas. Humor, který mi pasuje, takových knih víc. :-)

Marla
02.01.2023 4 z 5

Nebylo to úplně super a psycho, ale bylo to milé, důstojné a úsměvné zakončení příběhu aristokratky Marie. ALE já mám nápad! Nemohl by autor napsat ještě jeden díl věnovaný paní Tiché? Mohl by se jmenovat třeba Paní Tichá ve službách aristokratky a to by byl teprve vodvaz!:))))

knihveru
02.01.2023 3 z 5

O dost delší než předchozí díly. Mariin vývoj citů k Markovi a Maxovi nemastný neslaný, ten první konec by tedy textu odpovídal více. Osobně se nemohu rozhodnout, jestli se mi to líbilo, nicméně preferuji jiné díly.

monulam
02.01.2023 5 z 5

knížka se mi moc líbila, ostatně jako všechny předchozí z této série. Škoda jen, že je posledním dílem. Pouze konec mohl být trošku jiný a propracovanější.

CAM
31.12.2022 5 z 5

Další díl, který opět nezklamal...

MirrorIsis
31.12.2022 5 z 5

Báječné, knihu jsem četla, když jsem byla nemocná a fakt mi pomohla, smála jsem se skoro na každé stránce.

Karoley
30.12.2022 4 z 5

Zazvonil zvonec a příběhům o naší milé aristokratce je konec. V posledním díle se Marie Kostková z Kostky ocitá pod palbou lásky, přímo uprostřed milostné šmodrchanice. A protože se nedokáže mezi nápadníky rozhodnout, nezbývá jí než čekat, až se to samo "vystříbří". Paní Tichá opět perlí, ta ženská mě chce zabít smíchy! Ještě jeden díl o manželských trampotách bych snesla ;)

missbellatrixx

Boží...

JáraTym
30.12.2022 5 z 5

Myslím že důstojné zakončení "aristokratické" série. I když poslední kniha o těchto svérázných obyvatelích tohoto zámku to není, tudíž je to takový nevtíravý reklamní tah, ale po přečtení to autorovy lehce prominete.

SumýšIrena
30.12.2022 3 z 5

Poslední kniha letošního roku a docela mě zklamala. Bohužel, mě milostný trojúhelník Marie vůbec nezajímal a ještě horší byly povídky z historie Kostky. Připadalo mi, ze se tím zbytečně prodlužuje kniha. Asi by mi vůbec nevadilo, kdyby příběh skončil před operací Marie.

vlkcz
30.12.2022 5 z 5

Nejde jinak. Poté, co jsem předchozí dva díly absolvoval ve společnosti Veroniky Kubařové (opravdu nechápu, jak se jí to mohlo povést načíst), tentokrát jsem ji slyšel i za písmenky v knize.
Pan Boček uzavřel celou sérii perfektně. Nejen svým humorem, ale i tím, že do textu občas "vpašoval" i myšlenku, nad kterou se vyplatí zamyslet. Například. Nebo tím, že v okamžiku, kdy slzíte smíchy vás uzemní větou, která změní slzy smíchu na slzy dojetí.
Už teď se těším na další autorovu knihu, jedno jakého bude žánru. Deníkem kastelána dokázal, že není jen humorista.

bafuskyBaf
28.12.2022 5 z 5

Tak poslední díl aristokratky si mě zase získal. Předchozí díl mě moc nenadchnul..
Ale tohle bylo super "zakončení" série. Bylo to humorné.. jediný špatný bylo, že jsem to četla, když jsem byla nemocná a měla jsem kašel..měla jsem hrozný záchvaty kašle od smíchu....

Lucienka
28.12.2022 5 z 5

Pro mě asi nejzábavnější díl ze všech. Budete se bavit a smát až nearistokraticky.

Martina999
27.12.2022 5 z 5

Tak nevím, po přečtení některých komentářů jsem celkem "rozvrkočená". Já si nemůžu pomoct, ale mě se to opět líbilo. Bylo to vtipné, je to kniha pro oddech a ne na nějaké hluboké zamyšlení. Samozřejmě, každý má právo na svůj názor, ale myslím si, že taková přílišná kritika není na místě. Je to prostě místy až absurdní humor. Ale fakt za mě se to opět líbilo. Pro pobavení, zasmání, oddech, vypnutí ze současných problémů, uvolnění a nepřemýšlením nad ničím vážným a brát tuto knihu prostě s obrovským nadhledem a humorem jí vlastní. Pane Bočku za sebe děkuji . . .

indyka
27.12.2022 3 z 5

Nerada to říkám, ale Aristokratka nám nějak slábne. Jasně, zase jsem se u toho skvěle pobavila a k vaječňáku a cukroví je to četba jako dělaná, ale na mě už tam bylo trochu moc vaty. Jako odpočinkové čtení to poslouží stále výborně, víc bych od toho nežádala.

Kochy84
25.12.2022 3 z 5

Na knížce bylo krásně vidět jak to pana kastelána už vlastně vůbec nebaví psát. Na začátku byl výborný nápad, aby chlap ve středním věku psal ICH formou deník osmnáctileté aristokratky, bohužel mufloni si žádali pokračování a tak byl celý ten "příběh" knihu od knihy slabší až nakonec dospěl v tohle.
Asi takhle, nebyla to nejhorší knížka jakou jsem četl, ale místy jsem měl pocit, že je autor placený od slov, která navíc měla plynout z úst dívky, co se narodila v USA a přesto dokáže česky plynně hovořit i psát a používat navíc různé popkulturní odkazy.
Já jsem vlastně rád že už je konec. Z takové neškodné lidové zábavy se za ta léta vyklubalo něco nelogického, natahovaného a většinou nevtipného. A jak jsem pochopil z "doslovu", kdy se autor defacto omlouvá za to, že jeho záměr zakončit knihu nějak zhatilo testovací čtenářstvo, trochu tím u mě klesl na úroveň Zdeňka Trošky nebo někoho podobně podbízivého.

katka.oo
25.12.2022 4 z 5

Oddechové vtipné počtení, ale už ne tak moc vtipné jako první díly, za mě ano, ráda jsem si Aristokratku přečetla a opět se setkala s paní Tichou a spol., ale dobře, že už je série konec, taky mi to přijde už takové hodně natahované.

Aaloha
24.12.2022 2 z 5

Tak tohle bylo hodně slabé. Díl o ničem. Další pokračování už snad nebude.

Grety
21.12.2022 3 z 5

Dobře, že Marie III. už končí s každým dílem byla slabší. Milostný trojúhelník byl pěkně otravný. Ale celkově vzato dobrá oddechovka.

Alex.rrr
18.12.2022 2 z 5

Musím říct, že celkově mě tento díl spíš zklamal. Ano, bavila jsem se, ale bylo by fajn, kdyby se struktura knihy vrátila více na začátek, jako byl 1. díl. Tam byl děj doplněn humorem, tady mi přijde, že jsou jen nasekané vtipy jeden za druhým a trocha děje. Zasmála jsem se, ale některé příhody mi nepřišly ani tak zábavné, jako nablblé.