Aristokratka pod palbou lásky

Aristokratka pod palbou lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499649/bmid_aristokratka-pod-palbou-lasky-Sie-499649.jpg 4 994 994

Aristokratka série

< 6. díl

Z královského výletu do Nizozemí si Marie III. Kostková přiveze kromě zážitků a fotky s Jejím Veličenstvem královnou Beatrix také milostnou šmodrchanici, která se „vystříbří“ až na úplném konci nového pokračování; na zámku se, mimo jiné, zjeví i Helenka Vondráčková. Milostných šmodrchanic se ovšem na Kostce vyskytne víc, a většina bude zaznamenána filmovým štábem nizozemské televize. Pod palbou lásky se ocitne i kastelán Josef! Čtenáři, kterým už aristokratka lezla krkem, jistě přivítají informaci, že „sága“ , které se dosud prodalo téměř půl miliónu výtisků, pokračovat nebude. Zároveň ovšem není zcela vyloučeno, že se časem objeví díl, který celou sérii předchází a kdy se na chvíli ocitneme v roce 1983, během kterého aristokratka…... celý text

zdenaR
16.12.2022 3 z 5

Myslím, že je dobře, že "aristokratka" končí. každý další díl se mi zdál slabší, nejde do nekonečna natahovat humorné situace několika lidí.

Zelený_Drak
15.12.2022 3 z 5

V závěrečném dílu se našla řada zábavných absurdních situací, ale byla bych spokojenější, kdyby se příběh trochu zahustil, knih bylo jen 5 a autor se obešel bez milostného trojúhelníku, který mě nebavil ani trochu.

mira399
12.12.2022 4 z 5

Krásné ukončení série. Je dobře, že autor nenatahuje příběh dál a dál. Bavila jsem se, postavy mi přirostli k srdci za tu celou dobu a musím férově přiznat, že postavu Josefa už si automaticky představuji jako pana Pechláta a paní Tichou jako Elišku Balzerovou z filmu,který je také moc povedený i když knižní série je prostě lepší.

DreamerX9
11.12.2022 2 z 5

Taková oddechovka. Za mě jednoduché čtení a humor nic extra ale předvánoční čtení...proč ne.

Kabuky
09.12.2022 5 z 5

Dobrá oddechová kniha.

Maky78
07.12.2022 3 z 5

Přečetla jsem všechny, ale wau efekt se nekonal. U první jsem se smála a u této poslední sem tam také.
Konec byl překvapivý. Nenáročná četba.

katerina6763
04.12.2022 4 z 5

Před 2 lety jsem přečetla celou sérii na jeden zátah a je pravda, že ze začátku jsem se opravdu smála nahlas, ale postupně už mi připadaly jednotlivé situace méně a méně komické. Nicméně po dvouleté pauze jsem si prozatím poslední díl opravdu užila a zase se hlasitě zasmála. Příjemná oddechovka.

Šebestová3
02.12.2022 5 z 5

Kruh se uzavřel, stejně jako u první knihy jsem se od plic zasmála ( vsuvku v podobě deníku Josefova předka tudíž autorovi velkoryse odpouštím)

magnolia
30.11.2022

Už to nejde... (jak by řekl Mistr Bílek z Kulového blesku). Kouzlo je pryč, dodávám já.

Martianus
30.11.2022 1 z 5

Absolutně nechápu, proč se tohle tolik čte. Nudné, natahované, mdlé...

Stanas513
25.11.2022 3 z 5

Zábavné dílko, občas jsem se i zasmála, ale jak píšou čtenáři níže, už to není jako první díl Aristokratky. Tam jsem se fakt "válela po zemi" smíchy. No nic, jsem ráda, že se v české literatuře objevují humorné knihy.

novina
24.11.2022 3 z 5

Nenáročné čtení, bavilo mě to.

Amneris
22.11.2022 4 z 5

Na poslední díl Aristokratky jsem se moc těšila, hlavně po vydařeném díle v Nizozemsku. Ale mám pocit, že tento díl byl trošku natahovaný, hlavně některé opakující se pasáže mi vadily. Co mě ale pobavilo, tak byly Josefovy povídky a samozřejmě alternativní konec :-)

Pacholek odchází a kastelán konečně vytáčí správné číslo. Ze sluchátka se ozve: ,,Pozdrav pánbůh, dovolali jste se na tísňovou linku. Pokud se u vás vzbouřili poddaní, stiskněte jedničku, pokud u vás propukl mor, stiskněte dvojku, chcete-li nahlásit kacíře, stiskněte trojku, v případě tureckého vpádu stiskněte křížek a modlete se otčenáš...''

soukroma
22.11.2022 4 z 5

Docela pobavilo: na to, že jsem četla pouze první díl, jsem se docela rychle zase dostala do obrazu - předchozí klíčové události byly občas přiměřeně připomenuty (s důrazem na díl královský) a i v postavách jsem se tak nějak zorientovala. Udivilo mne, že jsme stále ještě na konci roku od počátku všech peripetií, tedy 1997, stále bez moderních komunikačních prostředků, jejichž předchůdci měly velkou roli.
Zatímco peripetie s láskou hlavní hrdinky mne moc nebavily, zejména sáhodlouhé výlevy kurzívou, u ostatních originálů každým coulem to bylo docela jiné kafe.
Ale stejně nejvíc zabodovala zviřátka - psí festival na nádvoří, v kašně, kurnících a přilehlých prostorách (i bobra odkudsi přivlekli!). To bylo vyvedeno přímo v barvách. A to byl teprve útok na bránici. (S leštičkou na parkety se/nás autor ale mohl pobavit víc...)

raty
21.11.2022 4 z 5

Za mě dobře, že série končí.
U minulého dílu jsem psala, že autorův humor už na mě nezabírá a tady je to dost podobné. Nemohla jsem se začíst a přišlo mi to dost natahované. Takové "tlačení na pilu". Neříkám, že jsem se občas nezasmála, ale kouzlo první části je pryč. Celou dobu jsem chtěla dát jen tři hvězdičky, ale přidávám ještě jednu za poslední čtvrtinu a pro předčtenáře za ten konec :-)

RMarkéta
21.11.2022 4 z 5

Sraz milovníků psů, filmový štáb z Nizozemska, zamilovaný Josef a bláznivá psycho Deniska neměli chybu. Mohlo být více paní Tiché a její bezkonkurenční ořechovky. Moc hezká oddechovka a více než důstojné zakončení knižní série. Však ono se nám to na konci pěkně "vystříbřilo." A svět je zase nádherný, růžový a béžový, viď, Helenko.

lucie9998
21.11.2022 5 z 5

Účel splněn - smála jsem se, až jsem brečela. Nejlepší byl sjezd psů!!! A v téhle knize exceloval Josef. Super zakončení série.

twigxi
21.11.2022 1 z 5

Zklamani roku. Tak moc jsem se na knihu tesila, ale prijde mi, ze tentokrat uz autor opravdu jen vari z vody. Vubec mi to nepripadalo vtipne, do cteni jsem se musela nutit. A hlavne jsem nechapala, jak se ze sympaticke Marie, kterou jsem v predchozich dilech mela tak rada, stala takova protivna megera. Ne, vubec jsem se nemohla zacist. Nove postavy mi nesedely a uz vubec jsem nepochopila ty utrzky nejakych pribehu a sahodlouhe dopisy. Nuda, nuda, nuda!

Jarka88
20.11.2022 5 z 5

Knížka nesklamala ,humor a v některých výbuších smíchu se na mě blbě divali manžel, pes i rybičky v akváriu.

kotatkoz
20.11.2022 4 z 5

S pocitem, že se jedná o poslední díl přimhouřím oko a hodnotím 4* :) Jinak už tam opravdu není moc kde brát a knížku drží především paní Tichá, kde se člověk chtě nechtě musí nahlas smát. Jedině dobře, že tímto série končí, než by se z toho stalo něco, co by vše předchozí dehonestovalo. Takto je Aristokratka prostě "boží", "cool" a "super" odpočinkové čtení :D