Antropologie

Prvotina autora románu Zlato. Dan Rhodes čtenáři předkládá „101 povídek o lásce“, které na první pohled mohou působit matoucím dojmem – několikařádkové texty, které lze snadno přelétnout očima, jako povídky právě nepůsobí. Čtenář, který přistoupí na autorovu hru a začte se do jeho mikropříběhů, momentek, zdánlivě absurdních situací, shledá, že Rhodesovy texty jsou jako ledovec, z větší části skrytý povrchnímu pohledu. Za absurdními, zdánlivě nepochopitelnými i dosti černými vtipy se skrývají dramata, která mohl prožít každý z nás, a pozorný pohled odhalí, že Rhodes ve skutečnosti píše o strachu ze samoty, smutku z opouštění a nenaplněných setkání, i o zaslepenosti láskou a štěstím.

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/215882/antropologie-215882.jpg 3.221

Anthropology (2014)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Argo
Počet stran:106
Překlad:Vít Penkala
Vazba knihy:brožovaná
ISBN:978-80-257-1177-4

hellena1523

Dokonalá sbírka mikropovídek! Lidské životy, charaktery, osudy a příběhy jsou různé...a tomu odpovídá i Antropologie. Moc hezká.

Trenka

Pro mě dokonalý! Styl humoru, ta upřímnost a pravda v tom, zároveň nadhled. Je jasný, že někdo se nechytá a má jiné zkušenosti s láskou a vztahy, já ale autorovi naprosto rozumím. Nejspíš zažil i zklamání a v mnoha povídkách dívky vycházejí, jako mrchy, ale závěr je vždy tak vtipný a láskyplný, že člověku najednou jeho vlastní problémy se vztahy připadají snesitelnější. Každý kdo prožil tu velkou lásku a ten velký rozchod, musí tuhle knížku pochopit. A nebo to berte jen jako snůšku promyšlených černých vtipů :)

bosorka
08.11.2014

Taková jednohubka na "toaletu". Některé kousky lepší, jiné horší.

Boboking
02.10.2014

Přečteno včera večer a musím říci, že se líbila. Když začne, tak se nejdříve ty "mikropovídky" jeví jako chaotické a absurdní, ale pak jakoby chytnete rytmus a už se neodtrhnete, dokud nedočtete. Mnohé příběhy mají tak vtipnou pointu, že jsem se musel zasmát nahlas. Je to, jak tu níže napsali, taková řada "vzdechů" mužů nad těžkostmi lásky a nepochopitelnosti ženských citů.

kjghme
22.09.2014

Nevěřte komentářům a přečtěte si to :-)

petule1
14.09.2014

pro mě opravdu některé povídky nepochopitelné

TheCiko5
13.08.2014

Oceňuji autorův postup při práci na této knížce. Pečlivě vybírat slova a výrazy,aby jich bylo 101,není jistě úplně jednoduché. Přesto si myslím,že jsou některé kusy nastavované ( Nevím,zda to je českým překladem...) Dále se ohrazuji proti označení "povídka",či "mikropovídka". Jedná se spíš o autorovy "vzdechy",více či méně hluboké. Mnohé z nich začínají stejně,mají stejnou skladbu,nebo dokonce stejnou pointu. Napadá mě,jestli je vůbec možné,napsat kvalitativně vyváženou sbírku "vzdechů",z nichž každý bude mít 101 slov...myslím,že těžko...

Dan Rhodes

Dan Rhodes