To je Život!

To je Život! https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260504/mid_to-je-zivot-Cxj-260504.jpg 4 64 11

Když studentka pařížské akademie Aurélie vrhne v rámci svého uměleckého projektu mezi spoluobčany kámen, zákon schválnosti se už postará o to, aby zažila týden divotvorných kalamit. Co si počít s batoletem, které trefila a dostala za trest na hlídání? Poradí jí s tím nadělením ztřeštěná kamarádka? Nebo dívku konečně spasí princ na bílém koni, který doteď ne a ne dorazit? Nejlepší kniha vyhlášeného britského satirika se v rozevláté atmosféře města nad Seinou vysmívá všemu a všem: trefuje se do našich strachů a tiků maskovaných sebejistou existencí, do opičáren a pofiderních mód, do francouzsko-anglické řevnivosti, do mediálních nafoukanců, ba i do prvního muže státu s chotí. A jako v každé správné gogolovské frašce lze i v Rhodesově světě spoléhat na prorocký „smích přes slzy“. Stačí zajít do kina nevalné pověsti, kde nahý performer na výstavě nazvané Život zodpoví nejtajuplnější otázku ze všech: Jaký má naše pinožení smysl?... celý text

Literatura světová , Humor

Vydáno: , Leda

This is Life , 2012

Pawlisman
Pawlisman
04.03.2022 3 z 5

Rhodes mě ve svém Zlatu přesvědčil, zde však již méně. Chvílemi se mu nedá odepřít jeho nadprůměrný vypravěčský talent, někdy i kvalitní kus vtipu. Chybí však jakási urovnanost, gradace, vtáhnutí do děje, věrohodnost a přesně to vše nejvíce vyznívá v závěru díla, které je slušně řečeno odbyté jako od studenta literautury nedotažené a nedospělé. Škoda, vlastně trošku ztráta času, když po dokončení průměrného až lehce nadprůměrného díla vše na konci spadne na tlamu.

katerina5544
katerina5544
23.08.2019 3 z 5

Kniha mi dala zabrat, situace v ni byly hodne absurdni ale i tak ji hodnotim kladne. Oddechova zalezitost.

Kiyu
Kiyu
12.06.2019 4 z 5

Je to opravdu mile naivní knížka. Ze začátku mi přišla opravdu divně absurdní ale pak mě podmanilo to nevinné kouzlo nejrůznějších lidských příběhů tak vtipně zkreslených a zjednodušených. Ke konci to všechno schovává hezký příběh :)

oluskace
oluskace
27.03.2019 3 z 5

Čekala jsem od knihy víc. A začátek knihy mě dost nebavil. Kniha mě zaujala až někde v půlce

Kikulka97
Kikulka97
29.12.2018 4 z 5

Překvapivá, vtipná kniha nepředvídatelná jako sám Život :)

vevu.
vevu.
10.09.2018 4 z 5

Zvláštní, místy absurdní, místy vtipný příběh. Příjemná odpočinková kniha, která mě bavila. :)

katka9574
katka9574
30.08.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha :-)

vikina75
vikina75
16.08.2017 5 z 5

Mě se líbila moc, oddechovka s velmi nepravděpodobným dějem, ale psána lehce a mile.

juckey
juckey
19.06.2017 3 z 5

Kategorie "příjemná odpočinková četba", bohužel sledu bláznivých událostí jsem se nedočkala. Je tam tajemství, to jo, je to místy dojemné a celé je to laskavé, až hanba, ale to je tak všecko. Smysl života jsem neobjevila, smysl Života ano. Tož, co víc si asi přát.

anavi2009
anavi2009
28.11.2016 5 z 5

Moje první kniha od autora. Musím říct, že mi chvilku trvalo se prokousat začátkem, ale pak už mě to chytlo a byla jsem hrozně zvědavá, jak se absurdní osudy hrdinů budou vyvíjet dál :) Skvělá a zábavná kniha :)

iluliacross
iluliacross
23.02.2016 4 z 5

Určitým způsobem jsem si Dana Rhodese oblíbila. Jeho smysl por humor, jeho milost, lehkost, něžnost. Jeho knížky mi přijdou lehounké jako pírka. To jediné, co příběh obtěžkává, je ta nepravděpodobnost a občas i absurdita, nad kterou se člověk musí trochu povznést. Na druhou stranu zbožňuji ty jeho postavičky, co tropí šílené věci, jako je třeba kálení do sklenic, házení kamenů do davu nebo střílení z revolveru. Spousta lidí knihu odsoudí, už teď je mi to jasné. Ale já jsem si ji oblíbila. Protože "Proč ne?"

Samozřejmě, že gumové dítě vede :D!

umění humor Francie absurdno romance

Dan Rhodes