To je Život!

To je Život!

Když studentka pařížské akademie Aurélie vrhne v rámci svého uměleckého projektu mezi spoluobčany kámen, zákon schválnosti se už postará o to, aby zažila týden divotvorných kalamit. Co si počít s batoletem, které trefila a dostala za trest na hlídání? Poradí jí s tím nadělením ztřeštěná kamarádka? Nebo dívku konečně spasí princ na bílém koni, který doteď ne a ne dorazit? Nejlepší kniha vyhlášeného britského satirika se v rozevláté atmosféře města nad Seinou vysmívá všemu a všem: trefuje se do našich strachů a tiků maskovaných sebejistou existencí, do opičáren a pofiderních mód, do francouzsko-anglické řevnivosti, do mediálních nafoukanců, ba i do prvního muže státu s chotí. A jako v každé správné gogolovské frašce lze i v Rhodesově světě spoléhat na prorocký „smích přes slzy“. Stačí zajít do kina nevalné pověsti, kde nahý performer na výstavě nazvané Život zodpoví nejtajuplnější otázku ze všech: Jaký má naše pinožení smysl? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260504/to-je-zivot-260504.jpg 3.929
Literatura světová, Humor
Vydáno:, Leda

juckey

Kategorie "příjemná odpočinková četba", bohužel sledu bláznivých událostí jsem se nedočkala. Je tam tajemství, to jo, je to místy dojemné a celé je to laskavé, až hanba, ale to je tak všecko. Smysl života jsem neobjevila, smysl Života ano. Tož, co víc si asi přát.

anavi2009
28.11.2016

Moje první kniha od autora. Musím říct, že mi chvilku trvalo se prokousat začátkem, ale pak už mě to chytlo a byla jsem hrozně zvědavá, jak se absurdní osudy hrdinů budou vyvíjet dál :) Skvělá a zábavná kniha :)

iluliacross
23.02.2016

Určitým způsobem jsem si Dana Rhodese oblíbila. Jeho smysl por humor, jeho milost, lehkost, něžnost. Jeho knížky mi přijdou lehounké jako pírka. To jediné, co příběh obtěžkává, je ta nepravděpodobnost a občas i absurdita, nad kterou se člověk musí trochu povznést. Na druhou stranu zbožňuji ty jeho postavičky, co tropí šílené věci, jako je třeba kálení do sklenic, házení kamenů do davu nebo střílení z revolveru. Spousta lidí knihu odsoudí, už teď je mi to jasné. Ale já jsem si ji oblíbila. Protože "Proč ne?"

Samozřejmě, že gumové dítě vede :D!

Francie umění humor romance absurdno

Dan Rhodes

Dan Rhodes