Anna Sacher a její hotel

Anna Sacher a její hotel https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344975/bmid_anna-sacher-a-jeji-hotel-imr-344975.jpg 4 57 32

Příběh o legendární majitelce hotelu Anně Sacherové, v jejímž životě se odráží sláva a pád nejslavnější vídeňské epochy. Jedinou dědičku a legendární šéfovou Hotelu Sacher z doby na přelomu století proslavili jednak její významní hosté a jednak vytříbený smysl pro vídeňský společenský život. Dokázala vytvořit místo, na kterém se odehrávaly pohnuté dějinné události, kde měly věci svůj průsečík: dvůr, šlechta, peníze, průmysl, moc. Setkávali se tu secesní umělci, hudebníci a spisovatelé, nejvyšší světová elita slavné doby. Monika Czernin vypráví příběh jednoho mimořádného života a zároveň barvitě líčí významnou epochu evropských kulturních dějin.... celý text

Literatura světová Historie
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Das letzte Fest des alten Europa: Anna Sacher und ihr Hotel , 2014

tygřík2
13.12.2018 4 z 5

Nějak mi tam pořád chyběl její soukromý život. Pak jsem se zadívala na obálku a název a pochopila. Jejím životem, veřejným i soukromým, byl její hotel.

porcelainswan
04.11.2018 4 z 5

Asi jako většina jsem čekala něco jiného - především román. Kniha je dosti faktografická a myslím, že člověka neznalého historie a kontextu nebude příliš bavit a bude se v ní ztrácet. Ráda bych si někdy přečetla beletrizující životopis A. Sacher, tak snad se někdy objeví :-)

cérka
12.10.2018 3 z 5

Přišlo mi, že se kniha věnuje spíše Vídni na přelomu 19. a 20. století než paní Anně Sacher. Její život byl zachycen mezi velkou spoustou událostí a osob(významných i nevýznamných) až jsem se pomalu, ale jistě začala v záplavě jmena a názvů ztrácet. Opět jsme mohla jen velmi málo nahlédnout do soukromí této velmi emancipované a úspěšné ženy. Škoda, asi jsem opravdu čekala něco zcela jiného.

medvedice3
19.06.2018 5 z 5

Kdo očekává román - bude zklamán. Kdo miluje Vídeň - bude nadšen. Koho baví doba přelomu 1. a 20. století a jeho první poloviny - nemůže nepřečíst příběh slavné hoteliérky.

Tyrkysová
19.05.2018 2 z 5

Nejsem až takovým fanouškem historie, čekala jsem spíše beletrizovaný životopis a místy byl na mě text příliš podrobný, proto je mé hodnocení střídmé – vy se jím ale nenechte odradit a pokud máte historicky přesná díla v oblibě, Annu Sacher a její hotel mohu určitě doporučit.

gigi77
29.03.2018 4 z 5

Z historického pohledu jde o velmi kvalitní čtení. Kniha popisuje především fakta z politické, kulturní a ekonomické situace 19-20 století soustředěné na Vídeň. Čekala jsem však více zapojené fikce, děj který by plynule chronologicky navazoval, podobně jako u knihy "Žila jsem příliš krátce", která mne nadchla.

josska
17.03.2018 5 z 5

Knížka mě příjemně překvapila,skvěle se četla,bavila mě a měla jsem chut na ten dortík a taky podívat se přímo do hotelu,třeba se mě to někdy splní a vzpomenu si na knihu co jsem v ní četla.5hvězdiček si zaslouží a moc doporučuju

alibaba72
13.02.2018 5 z 5

Po přečtení této knihy budete mít chuť okamžitě zajet do Vídně nebo si alespoň koupit v cukrárně slavný zákusek :-) Báječná kniha.

iška
15.01.2018 5 z 5

Tento román je již na hranici faktografické literatury. Vídeň konce 19. a počátku 20. století je tu zachycena jak politicky, tak ekonomicky i kulturně. Doporučuji všem, kdo se zajímají o historii.

knihamouder
10.01.2018 5 z 5

Autorka si vzala kotlík a do něj vložila správné ingredience ze života rodiny Sacherů, přimíchala politické události, známé osobnosti, vše okořenila hotelovým průmyslem, krásou Vídně a doladila špetkou drbů a zábavou bohatých. Vznikl tak lehce pikantní příběh, který vám jistojistě zachutná. Potěší vás nenucený humor, ale také historická fakta.
V knize nejsou zachyceny jen příběhy hotelu. Spisovatelka také zachytila Annin soukromý život. Bohužel vždy nešlo jen o radostné události. Anna zažila mnoho bolestných ran osudu a ty se na ní podepsaly.
Počítejte také s tím, že čtení této tvorby podráždí vaše chuťové pohárky. Nahlédnete do talířů hostů i do vybraných jídelních lístků.
Biografický román se autorce opravdu zdařil. Dokonale vyvážila poměr mezi zábavnou částí příběhu a historickými fakty.
Pokud máte rádi historii a láká vás Vídeň, vstupte do Hotelu Sacher.

maryzka
04.01.2018 5 z 5

Na tuhle knihu jsem byla dost zvědavá, neboť naše babičky a ve starých kuchařkách je napsán Sachrův dort. I když nevím, zda se to napodobovalo nebo ne. Nyní je sháním. Na Sachrův dort jsme si vzpomněla v 90.letech, když se otevřeli hranice a já stála ve Vídni před tímto hotelem. Nyní dávali v televizi film a dokument o tomto hotelu.Ale jinak. Tuhle knihu jsem si rozdělila nějak do tří dílů. Je to život Anny Sachrové, společenské změny do 1. světové války do její smrti, kdy se naštěstí nedožila 2. světové války. Zobrazena veselá Vídeň, poté těžkosti po 1. světové válce.V hotelu se potkávala šlechtická a židovská smetánka, které starosta Lueger neměl v oblibě no však ho také Hitler kritizoval v Mein Kampfu, že je nechal žít.Poté jsou vylíčeny soukromé starosti SACHROVÉ, pak pro mě byla nesrozumitelná věta a to jsem se u toho taky zastavila(ač jsem s češtinou dost bledě). Nebyla to procházka Prátrem- tak o tom jsem musela dost přemýšlet. Přečetla jsem další odstavec. Spíš bych tipovala, že by tam mělo být - procházka růžovou zahradou(překlad). Jinak skvělá kniha.

PavlínaAlžběta
27.12.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala darem, jelikož jsem měla čest v tomto hotelu trávit víkend a byla jsem naprosto okouzlena. Příběh o svérázné majitelce, vdově, která vybojovala práva, aby mohla hotel stále vlastnit a řídit jej, je jedna z nejlepších knih, kterou jsem za poslední dobu četla. Žena, která se ničeho nezalekla a dokázala udržet prestižní hotel po desetiletí, kde se odehrával společenský život smetánky, aristokratů, umělců z celého světa. To nebyl a není obyčejný hotel, kdysi to byl svět pro bohaté a kde se odehrávaly události i skandály. Skvěle vylíčená Anna Sacher, milovnice doutníků a buldočků. Kniha se Monice Czernin vydařila a za mě 5 hvězd.