Angelika - Královské slavnosti (3. díl)

Angelika - Královské slavnosti (3. díl) https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3847/mid_angelika-kralovske-slavnosti-3-dil-iKH-3847.jpg 4 42 7

Angelika - L'Intégrale série

Třetí pokračování historického dobrodružného románu o bouřlivém životě mladé a nespoutané šlechtičny na pozadí dramatických událostí Francie 17. století. Angelika prožívá své první úspěchy u dvora. Král se jí dvoří a vyznamenává ji svou pozorností. Stává se neoficiální královnou všech plesů a zábav. Její milující manžel Joffrey de Peyrac s obavami pozoruje její první společenské úspěchy a neuvědomuje si, že se nad ním stahují mračna. Začíná mu hrozit smrtelné nebezpečí. I Angeliku pronásledují její nepřátelé, jejichž tajemství v dětství bezděky odhalila a kteří se jí hodlají pomstít...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Angéligue Fetes Royales

Zuzaček22
01.01.2019 2 z 5

Série o Angelice mě baví ale tenhle díl je opravdu nuda. Že začátku dobrý ale pak se až moc zabyha do podrobnosti okolo Královo svatby a nic moc se neděje. Až v závěru knihy začína být dej zase zajímavý. Tak snad další díl bude čtivějši.

renefer
19.12.2018 2 z 5

Tak tohle bylo opravdu slabé, nějaký děj je až v závěru knihy, kdy unesou Peyraca. První dvě třetiny popisují přípravu, průběh a kulisám královské svatby. Celé stránky jsou věnovány i výčtu jmen zúčastněných. Nuda...

tatjana1737
09.11.2018 4 z 5

Uff, tak konečně dočteno. Velkou práci mi dalo prokousat se první částí, pojednávající o královské svatbě a celkově o uzavření míru mezi Francií a Španělskem. Díky ročnímu odkladu, který jsem si při čtení nuceně dala, jsem se nyní více orientovala ve spleti jmen, které ovšem i na mne místy působilo trochu jako telefonní seznam. Netuším, zda je sňatku Ludvíka XIV. a španělské infantky věnována nějaká speciální monografie či podrobné encyklopedické heslo, a pokud ne, pak jsou pasáže knihy v tomto ohledu unikátní syntézou, ovšem pokud existují i jiné, specializované zdroje pro zájemce o tento výsek dějin, považuji i já některé pasáže za nadbytečné a zbytečně popisné a podrobné.

Ne, že by to nebylo zajímavé - okolnosti, které vedly k uzavření míru jsou jistě historicky zajímavé, stejně jako informace o tom, co se který den dělo, jak španělský král podpisy smluv úmyslně protahoval, jak byli všichni napjatí, jak bude vypadat jejich budoucí královna, včetně toho, jaké osobnosti se tou dobou v Saint-Jean-de-Luz na obou stranách hranice pohybovaly, ale pro samotnou dějovou linii Angelika-Joffrey to bylo trochu moc.

Vsuvky naznačující cosi temného kolem hraběte de Peyrac, Angeličino omdlení na španělské komedii, muž jménem Flégétanis, ... to vše poněkud postrádá smysl díky tomu, že tyto doplněné pasáže nebyly v dalších svazcích rozvedeny, neboť je autorka nestihla dopsat...

Proč tedy tak vysoké hodnocení? Protože příjezdem Angeliky do Paříže se dostáváme k tomu, co mne z celé série baví nejvíc - k čarodějnickému procesu. Zatím se vše ještě tváří nevinně a plíživou úzkost způsobuje jen nejistota hlavní hrdinky, PROČ byl její manžel zatčen, KDE se zrovna nachází a v JAKÉM STAVU. Vše je ale prozatím stále ještě zalito slunečnou pohodou toulouských líbánek.

Na konci se královský pár triumfálně vrací do Paříže a Angelika konečně dostává příležitost orodovat za manžela. Králův příjezd mne překvapivě nudil podstatně méně než výčty španělských a francouzských šlechticů v první části knihy a užívala jsem si ho stejně jako čtyři divačky na balkoně paláce de Beauvais. A kdo zná historii nebo vše již četl, tak ví, že tři z nich výrazně zasáhnou i do osudů samotného krále ;-).

Lenka_H
11.06.2017 1 z 5

Tenhle díl mě vůbec nebavil.

Blaf
12.08.2015 2 z 5

Tak tento díl mě trochu zklamal. Je tam rozpitváno něco co se mohlo vejít do pár kapitol a nemá moc s příběhem společné. Je to krásně popsáno, ale zbytečně dlouhé.

Natuška
22.06.2014

Tohle je poslední díl? :)

nikytinek
20.05.2013

Slabší než předchozí dva díly.Je to jen osobní názor,výceméně mě nebavilo čís časti které se točily kolem královské svadby. Očemž tento díl je. :-)

Kniha Angelika - Královské slavnosti (3. díl) je v