Americká kráľovná

Americká kráľovná https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482244/bmid_americka-kralovna-r5M-482244.jpg 4 7 2

Ako môže prvá kráľovná Ameriky vládnuť s roztriešteným srdcom? Amerike prvý raz vládne kráľovná Beatrice. Musela sa vzdať lásky, Connora by na tróne po jej boku Američania nikdy neprijali. Láme jej to srdce, no dohodnutá svadba s Theodorom je nevyhnutná. A aj keď k Beatrice vzhliada celá Amerika, cíti sa úplne sama. Beatrice nikdy nepredpokladala, že byť dobrou kráľovnou znamená prísť o vlastný život. No čím viac času trávi s Theodorom, uvedomuje si jeho silu, dobrosrdečnosť a nepopierateľnú príťažlivosť. Kto pomôže Beatrice stať sa kráľovnou, akú si Amerika zaslúži?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Majesty , 2020

TerryF
30.05.2022

Neví někdo, zda přeloží toto pokračování Americké princezny i do češtiny?

knihomolka_eli
06.01.2022 5 z 5

V recenzii na Americkú princeznú, som písala, že sa na záver domotalo všetko, čo sa len dalo. No to som ešte v ruke nedržala Americkú kráľovnú.
Všetky moje predstavy z prvej časti o vzťahoch hlavných hrdinov som menila po pár stranách tejto knihy. Pretože prídu aj nové postavy, alebo sa bližšie zoznámime s vedľajšími postavami, ktoré stoja zato. Okrem toho ma fakt baví, aké autorka vytvára romantické zápletky, že dialógy nie sú trápne ako to pri podobných knihách býva a ako vie do toho vpliesť aj to ostatné, hnev, intrigy,...

Beatrice sa snaží spamätať z rozchodu s Connorom a začať vládnuť Amerike, stále ju ale sužuje smútok za otcom a pokazený vzťah so Samanthou. Samantha zas prichádza na to, kým vlastne skutočne je, zároveň sa snaži po svojom vyrovnať s tým, že si Teddy vezme jej sestru. Jeff mal v tejto knižke menej priestoru...no mne sa zdá stále viac a viac naivný a pri tom to bola taká sympatická postava. Necháva sa manipulovať a hnevá sa na veci, ktoré by mu už mohli byť fakt ukradnuté. Zato z jeho kamoša Ethana som úplne hotová...v knihe mu bolo venovaných dosť riadkov, no ja by som pristala na ešte viac. Páči sa mi, ako dozrel a ako zmenil pohľad na svet a.... tie jeho sexi hlášky a sarkazmus :D
Nina sa spamätáva z rozchodu s Jeffom a spoznáva niekoho iného, no ani tu to nebude také jednoduché. A Daphne je Daphne...tá osoba len intriguje a už v podstate ani neviem, či existuje niečo, čo by ju aspoň trochu zmenilo. Ak aj získa princa, šťastná zrejme nebude nikdy.
A potom prišiel záver a vzťahy sa zas domotali :D a zas sa všetko skomplikovalo. Inak, ak by z tohto spravili seriál, zrejme by bol fakt dobrý.

Ďalšia kniha ešte nie je vydaná a mne ostáva dúfať, že ju po jej vydaní rýchlo preložia. Pretože potrebujem vedieť, ako to dopadne s Ethanom, aké budú ďalšie rozhodnutia Beatrice a či ostane Daphne rovnaká, aká je.

pro dospívající mládež (young adult)

2020  70%Americká princezna
2016  76%Tisící patro