Američan čínského původu

Američan čínského původu https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7780/american-cinskeho-puvodu-7780.jpg 4 53 12

Malý Ťin Wang nechce nic jiného než zapadnout a najít si přátele. Když se jeho rodina přestěhuje na novou adresu, k nemalému překvapení a nelibosti zjistí, že je široko daleko jediný etnický Číňan, byť je Američan stejně jako ostatní spolužáci. Stává se terčem posměchu, urážek a šikany. Nemá skoro žádné kamarády, a co hůř, zamiluje se do dívky, která je Američanka skrz naskrz… Báje o Opičákovi, králi všech opic, je jedním z nejstarších a nejhezčích čínských mýtů. Opičí král je milován poddanými, vyniká v bojových uměních a je nejmocnější opicí na zemi. Má to ale háček: nechce být opičák. Touží být uctíván jako bůh… Švejžužu je negativní stereotyp Číňana jako vystřižený. Tyranizuje příbuzného Dannyho, oblíbeného a šikovného basketbalisty. Kdykoli Švejžužu přijede na návštěvu, Danny musí změnit školu, protože má z ostudy kabát. Jenomže situace je rok od roku horší…... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

American Born Chinese , 2006

Mercatino
29.12.2020 4 z 5

Skromný komiks s obyčejně originálním příběhem. Nemá to chybu.

keny
23.03.2020

Milá knížečka, poučné vyprávění, zajímavé propojení tří zdánlivě nesouvisejících příběhů. Povedené.

Emma007
05.12.2019 5 z 5

Skvělé! Kniha, která má myšlenku, úžasný příběh a navíc je moc hezky výtvarně zpracovaná. :) Vřele doporučuji.

heliiinka
08.11.2019 3 z 5

Moc hezky propojené příběhy.

Tomas@S
20.01.2019 4 z 5

Roztomila knizecka spojujici dohromady tri pribehy. Autor prostrednictvim pomerne jednoduche az detske kresby vypravi zazitky cinskeho studenta na americke stredni skole, kde se setkava vetsinou s preziravosti, nicmene nachazi zde i kamaradstvi. Druhy pribeh vypravi o autorove alteregu, kteremu se povedlo premenit v Americana, nicmene nakonec pochopi, ze to je vse jenom pretvarka. A treti pribeh je o znamem Opicim krali, ten se mi asi libil nejvic. Na konci se vse promicha a vysvetli a prichazi jakesi usmireni s osudem. Cele to docela hezky funguje a mohu tento komiks jenom doporucit.

belldandy
11.06.2018

Je to velmi roztomilá variace na opičího krále. Příběh je a la americký nezavislý film. Splétají se tu osudy čínského kluka a opičáka Suna, z nichž každý se musí naučit přijmout svou identitu. Mám Opičího krále velice ráda a tahle knížka mi vyloženě sedla.

blindone
03.11.2017 5 z 5

Tento komiks mě mile překvapil. Místo knihy se slevou, protože je to sra*ka....kniha se slevou, která je po všech stránkách skvělá.

samuela.gc
26.11.2016 5 z 5

Tři prolínající se příběhy, konkrétní i symbolické, o dítěti, které se narodilo v USA čínským rodičům. Některé zvraty se sice dají předem odhadnout, přesto je tato kniha zajímaváa dává nahlédnout do toho,jak problematické je pro děti přistěhovalců z jiné kultury a rasy zařadit se do společonosti. Autor píše o tom, jak těžké je vyrovnat se se svým původem.

SuperFrankie
28.06.2014 4 z 5

Na to, že se jedná o obyčejný komiks se autorovi podařilo naťuknout docela dost sociálních témat od odcizení sama sebe až po xenofobní urážky na střední škole. Jedinou výtku mám k tomu, že první část s opičím králem mi do toho až tolik nesedí.

RaptoR
31.01.2013 4 z 5

Musím uznat, že mám raději komiksový superhrdinský mainstream. Přesto mě ale dílo Gene Luen Yanga velmi příjemně překvapilo. V několika nesourodých příbězích nám nabízí pohled na stále aktuální sociální témata - ať už se jedná o přátelství, pokrytectví, tohu nebo přijetí vlastní identity. To vše v příjemné jednoduché kresbě, která spíše podtrhuje celkovou hloubku. Celková kompozice je zvládnutá perfektně, zápletka i závěr velmi překvapí. Víc už ale napovídat nebudu :)

Boboking
27.08.2012 4 z 5

Skvěle kreslený komiks kombinující čínskou mytologii s problémy dospívání a ještě otázkami xenofobie na střední škole v USA. Výborný, místy tedy drsný xenofobní humor.

mjmoonwalker
21.12.2010 5 z 5

Skvělé ilustrace, skvělý příběh :-)

komiksy

Gene Luen Yang
americká, 1973
2008  78%Američan čínského původu
2023  80%Komiksový Clash: První díl
2024  0%Komiksový Clash: Druhý díl

Kniha Američan čínského původu je v