Poušť v plamenech

Poušť v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326172/bmid_poust-v-plamenech-D4p-326172.jpg 4 291 71

Amání série

Amání je neohrožená pistolnice a osud pouště jí leží v rukou. Pouštnímu národu země Mirádži vládnou smrtelníci, ale v divokých, holých pustinách se pořád potulují mystická stvoření z dávných pověstí a někde prý stále čarují i samotní džinové. Na městečku Prachov ale nic mystického ani magického není a Amání se už nemůže dočkat, až z něj zmizí. Jestli zde zůstane, jejím osudem je skončit „buď provdaná, nebo mrtvá“, takže se Amání hodlá z Prachova dostat za pomoci své ostré mušky. Když se na střelecké soutěži setká s Jinem, tajemným a neskutečně přitažlivým cizincem, usoudí, že našla ideální únikovou cestu. Ale za celé roky, kdy fantazírovala o útěku z domova, se jí určitě nesnilo, že odsud uteče před vražednou sultánovou armádou s uprchlíkem hledaným za velezradu na mytickém koni. A určitě nečekala, že se do toho uprchlíka zamiluje… nebo že jí mladík pomůže odhalit mocnou pravdu o tom, kdo Amání opravdu je.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rebel of the Sands , 2016

kalinkacz
24.06.2017 3 z 5

Bohužel, má velká očekávání nebyla naplněna... Jednoduše jsem se nechala zlákat překrásnou obálkou, lákavou anotací a kladnými recenzemi ze zahraničí... Neřekla bych ale, že je chyba v kniha nebo příběhu jako takovém... Chyba je ve mně, jelikož jsem díky této knize zjistila, že téma a prostředí orientu není nic pro mě... Příběh je plný akce a originálních myšlenek, takže pokud jste příznivci blízkého východu, tak po knize sáhněte! Já možná druhý díl přeci jen zkusím, jelikož jsme slyšela, že je lepší, než ten první...

Dragita
24.06.2017 4 z 5

Příjemný, dobrodružný příběh. Jsem naprosto spokojená. Až jsem cítila slunce v zádech a viděla písečné duny. Připadá mi to jako fantasy western, akorát inspirovaný arabskou kulturou (zajímavý mix,že?) + proměnlivá magie a méně známé kouzelné bytosti. Hlavní hrdinka je od rány, ale tak akorát, takže se s ní v pohodě sžijete.
PS:Brala bych koně búraqi, ale neměla bych to srdce je trápit železem.

adela3429
22.06.2017 4 z 5

Neskutečně příjemné překvapení! Tahle kniha je opravdu originální, nabízí něco, co jsem doteď nikde nečetla, a díky zcela odlišnému prostředí, než bývá u přeložených knih u nás zvykem, mě vážně okouzlila.
Amání je skvělá hlavní hrdinka a její umění s revolverem mě opravdu bavilo. Arabské prostředí, písek a poušť, pistolníci, magie, džinové, pouštní koně, ghúlové a spousta dalšího - tomu zkrátka nešlo odolat. Knihu jsem nemohla vůbec odložit, už se moc těším na další díl!

klarinka9974
12.06.2017 5 z 5

Zajímavá kniha, nic podobného jsem nikdy nečetla. Na stránkách, kdy se začala odhalovat tajemství a schylovalo se k boji, byla kniha fascinující. Skvělý nápad na děj, jedinečnost a zase něco nového a jiného :)

DariDerek
07.06.2017 5 z 5

Čtivé, napínavé. Něco podobného jsem ještě nečetla. Bavila jsem se! Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

LadyAlis
07.06.2017 5 z 5

Musím uznat, že to byla příjemná změna od těch všech víl, draků, elfů a pod. Přečteno během dvou dnů a rozhodně se těším na další díl! Bylo příjemné přečíst si fantasy, které se odehrává v arabské poušti, kde existují Buraqi, Džinové a Chorové a další. Kniha mě mile překvapila, jelikož ze začátku jsem měla problém se začíst, ale po pár stranách to potom stálo za to!

Afro
02.06.2017 5 z 5

Tahle kniha mě okouzlila. Hrozně moc se mi líbilo to, že se odehrávala v poušti. Velice jsem si oblíbila Amání i Jina. Nemám co vytknout. Škoda, že byla tak krátká... :)

Matulka66
29.05.2017 5 z 5

Úžasné čtení, vzala jsem to jedním dechem :)

Cipori
28.05.2017 4 z 5

Waw... super! :-) Konečně fantasy bez čarodějů, draků, elfů, trpaslíků atd... Dobrý nápad, inspirovat se arabským prostředím. Ze začátku pomalý rozjezd, ale stojí to za to!

Alice_E
26.05.2017 5 z 5

Pamatuji si, ze prvnich par stranek jsem se hrozne nutila do cteni, porad mi pripadalo, ze se v knize nic nedeje. Kdyz si ted snazim vybavit, co presne mi vadilo, nejde to :D. Kniha je dobra, pro me neotrely napad, sympaticke postavy. Kdyz se clovek zacte, je to fajn. A na prvotinu? Uzasne. Kniha roste s kazdou strankou, takze pred timhle klobouk dolu.

Nikaa1
25.05.2017 5 z 5

Tahle kniha je něco výjimečného. Něco tak výjimečného, že ji nechci dát do své knihovničky.

Ze začátku mě dostalo věnování. A abych se přiznala, autorka si mě tím okamžitě získala. Vlastně si mě získala obálkou knihy a jejím obsahem.

Děj, postavy, příběhy o džinech a místa - něco tak úžasného jsem dlouho nečetla. *No dobře, měsíc zpátky..* Ale ten, kdo si tuhle knihu přečetl, pochopí, o čem se tu snažím psát.

Tuhle knihu doporučuji hlavně milovníkům akce, pohledných princů, humoru a písku.

Už se nemohu dočkat dalšího dílu.

pouště pro dívky pro mládež pro dospívající mládež (young adult) nadpřirozené schopnosti

Alwyn Hamilton
kanadská, 1988
2017  85%Poušť v plamenech
2018  89%Zrádce trůnu

Kniha Poušť v plamenech je v