Poušť v plamenech

Poušť v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326172/bmid_poust-v-plamenech-D4p-326172.jpg 4 291 71

Amání série

Amání je neohrožená pistolnice a osud pouště jí leží v rukou. Pouštnímu národu země Mirádži vládnou smrtelníci, ale v divokých, holých pustinách se pořád potulují mystická stvoření z dávných pověstí a někde prý stále čarují i samotní džinové. Na městečku Prachov ale nic mystického ani magického není a Amání se už nemůže dočkat, až z něj zmizí. Jestli zde zůstane, jejím osudem je skončit „buď provdaná, nebo mrtvá“, takže se Amání hodlá z Prachova dostat za pomoci své ostré mušky. Když se na střelecké soutěži setká s Jinem, tajemným a neskutečně přitažlivým cizincem, usoudí, že našla ideální únikovou cestu. Ale za celé roky, kdy fantazírovala o útěku z domova, se jí určitě nesnilo, že odsud uteče před vražednou sultánovou armádou s uprchlíkem hledaným za velezradu na mytickém koni. A určitě nečekala, že se do toho uprchlíka zamiluje… nebo že jí mladík pomůže odhalit mocnou pravdu o tom, kdo Amání opravdu je.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rebel of the Sands , 2016

Tofinka
14.12.2017 4 z 5

Nádherná knížka, poslední dobou jsem si tenhle typ knížek (pouště, orient...) hodně oblíbila. Četla jsem sérii Pomsta a rozbřesk a musím říct, že se mi líbila víc než tato kniha. Ale protože i tak byla knížka moc pěkná a je to teprve první díl, tak nemůžu dát méně než 4*. Rozhodně se těším na další díly.

A teď k samotnému ději... POZOR SPOILERY!
Jin mi byl od začátku sympatický, stejně jako později jeho bratr. Naopak Amání... No, ne že bych ji neměla ráda, ale chvílemi mi připadala příliš zbrklá. A ten její styl myšlení - Nesmím umřít, takže se vykašlu na všechny své přátele... To mi moc nesedlo :/.
Ale s tím nic nenadělám a doufám, že v dalších dílech se autorka postará o to, aby se z Amání stala schopná demži. :)

Horselen
23.11.2017 5 z 5

Kniha mě rozhodně zaujala netradičními jmény a pěkným námětem. Občas jsem se v tom slovníku ztrácela, ale určitě bych si chtěla přečíst další díly.

koala
04.11.2017 4 z 5

Kniha je nesporně napínavá, přečetla jsem ji během dvou dnů. Začetla jsem se už do další knihy, ale pořád se v myšlenkách vracím do pouště a přemýšlím, co bude se všemi postavami asi dál ... a to mě baví, když mi kniha tak nějak uvízne pod kůží :-) Hlavní hrdinka mi přišla taková klučičí, tak doufám, že v dalších dílech dozraje v ženu. Když to srovnám s knihami: Zakázané přání nebo Pomsta a rozbřesk, tak mi tam chyběla atmosféra orientu, kdyby nebylo těch jmen a pouště, mohl to být klidně western z divokého západu :-) tak za to jedna hvězda dolů. Obálka je skvostná!

Newtriah
25.10.2017 5 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou a rozhodně nelituji. Po delší době skvělá fantasy knížka ze zajímavého a netradičního prostředí a nepřeslazenou hlavní hrdinkou.

Brambu
02.10.2017 3 z 5

Bylo to příjemné počteníčko. Svět kde džin, ghúl a noční můra nejsou překvapením. Holky se převlékají za kluky. Kluci nahánějí manželky. Sultán se snaží ovládnout říši a rebelové zbrojí proti němu. Nechybí tady magie ani písečná bouře. Mám tento svět fantasy ráda a když se k tomu přidá ještě ta romantická linka, tak nemůžu jinak než plesat radostí!

Tánička11
29.09.2017 4 z 5

Začátek se mi strašně líbil. Ale konec jsem musela tak říct číst dvakrát, protože jsem spoustu věcí nepochopila. Ale přesto kniha je skvělá oddechovka s zajímavými příběhy, které jste ještě nikdy neslyšeli.

Ni_kita
19.09.2017 5 z 5

Nádherně jiný příběh.
Konečně něco neotřelého, něco co jsem ještě nečetla, kniha kde je revoluce zasazená do úplně nového prostředí. Tenhle příběh bude vážně stát za to.

Princezna22
13.09.2017 4 z 5

Nemohla jsem se začíst,asi mám nějaké špatné období.. Kniha to nebyla špatná, jen že začátku mi dělalo problém se vžít.. obálka knihy je nádherná,proto jsem knihu chtěla a přečíst si ji sem proste musela protože jsem čekala co pěkného je uvnitř.. Mám ráda knihy s pouště a s toho prostředí.. Takhle kniha to vše splnila do jedničky... Krásné

Kuki007
12.09.2017 4 z 5

Na začátek musím říct, že obálka téhle knihy je prostě nádherná a kdyby nebylo té, ke knize bych se asi bohužel nedostala.
Teď už ale k samotnému obsahu ... Musím říct, že autorka vystavěla velice neotřelý svět, ve kterém spojuje orient a jeho mytologii a divoký západ. Zároveň se prakticky neustále přesouváte z jedné akce do druhé, nemáte čas se nudit a některé kapitoly končí otevřeně, takže jednoduše musíte pokračovat.
Co taky oceňuji je, že tohle není typická YA kniha, ve které sedmnáctiletá hlavní hrdinka zjistí, že systém, ve kterém celý život žije je špatně a najednou proti němu začne bojovat (a samozřejmě se zamiluje). Naopak, Amání je jako žena nespokojená se světem, ve kterém žije, ale původně je jí celý koncept revoluce naprosto ukradený.
Skvělá kniha, doporučuji a nemůžu se dočkat pokračování. Proto si schovám i tu pátou hvězdičku. :)

Anjesis
11.09.2017 5 z 5

Velice podařená fantasy s málo tradiční a o to poutavější tématikou pouštních národů, rochů, džinů, písečných koní a dalších motivů inspirovaných převážně mytologií blízkého východu, rozhodně mě dokázala uhranout :)

Samira
10.09.2017 5 z 5

Vždy doufám a hledám fantasy, která bude jiná, spojí nečekané, získá si mne a ani se u toho nebude muset tolik snažit.
Poušť v plamenech velmi lehce a čtivě propojuje tématiku divokého západu s orientem a nejednoznačným bojem mezi dobrem a zlem. Protože to nikdy není černé nebo bílé.
Naprosto nadšená jsem z charakterů, které mají ještě hodně co nabídnout, stejně jako příběh, který nám zatím ukázal jen zlomek ze své velikosti.
Za mne hodně velké překvapení plné dobrodružství, odvahy, cti a boje, který je teprve na počátku.

Výborné, doporučuji!

Clarrisa
30.08.2017 5 z 5

Přiznám se, že jsem tuto knihu vybírala podle obalu, protože mě opravdu uchvátil a myslím, že se mi to vyplatilo! Originální čtivé fantazy, které vás vtáhne do děje a nepustí vás, dokud knihu nepřelouskáte. Rozhodně si přečtu další díl.

goldennepal
27.08.2017 5 z 5

Absolutní pecka! Gaiman i Pratchett jsou velikani,ale pokud je toto prvotina paní Hamiltonove,pak co nás čeká dal......???!!!!!Nemohu se dockat!!!

milunka21
19.08.2017 5 z 5

Konečně zase pořádný příběh, kde se objevují džinové a magické bytosti. To vše v nádherné a nebezpečné poušti. Rozhodně doporučuji a těším se na pokračování.

Veronika248
16.08.2017 4 z 5

Sice je to zanr pro mladsi ctenare , ale uz se nemuzu dockat jak dopadne filmove zpracovani

3Ketrin
10.08.2017 5 z 5

přečteno jedním dechem :Dt

AgnessN.R.
08.08.2017 5 z 5

Miluju písek, miluju tajemství, miluju džinskou tématiku, Miluju tuhle knihu!

Lokina
04.08.2017 5 z 5

Krásná kniha, která mě zaujala jak obálkou, tak i svým obsahem. Knize nechybělo nic, bylo tam vše po čem mé srdce prahlo. Dobrodružství, napětí, humor, magické bytosti, éterické a neotřelé prostředí pouště, to vše mě okouzlilo.
Byla jsem ze začátku trochu nesvá z toho nápadu, křížit Orient s westernem. Po přečtení prvních kapitol mě ale už nezbývalo, než jenom kroutit hlavou nad tím, jak se to autorce podařilo velmi pěkně skloubit. S každou kapitolou jsem spolu s hlavními hrdiny cítila to sálající slunce, písek ve vlasech a vůni střelného prachu.
Autorka to s milostnou linkou nijak nepřehnala (udělala mi radost, že vynechala milostný trojúhelník), ale už od samého začátku jsem doufala a přála si, aby se ti dva dali dohromady.
Moc děkuji CooBoo, že vydává knihy jako je tahle. S nimi se při jejich čtení cítím na chvíli jako hrdinové, kteří se vydávají vstříc novým dobrodružstvím :-)

Dym
22.07.2017 5 z 5

Vážně úžasná knížka, nemohla jsem si pomoc a přečetla jsem ji během jednoho dne. Originální příběh, skvělá propracovanost postav a pouštní prostředí vás vtáhne a už vás nebude chtít pustit. Vážně se už nemůžu dočkat dalšího dílu a hlášek hlavních postav ; )

natalie2171
06.07.2017 5 z 5

Páni. Tahle kniha byla jako sen, který jsem si vysnila po težkých dnech. Byl to sen, ze kterého bylo téměř nemožné se probudit.
Rychle, řekla bych až moc rychle, jsem se zamilovala jak do celého příběhu, tak do všech postav. Konečne se v knize objevila hrdinka, která mě nikdy nenaštvala. Její rozhodnutí byla chytrá a zároveň bolestivá.
Zároveň mě učaroval i konec, kde bylo všechno krásně zakončeno.
Čtenář je natolik polapen akcí, že prahne po dalším písečném dobrodružství a nemůže uvěřit, že je konec kapitoly - konec knihy. Je docela šok uvědomit si po položení knihy, v jakém že nudném světě to sakra žijeme.
Kniha byla přímo kouzelná a svou tématikou si mě dostala hned po pár stránkách. Už se nemůžu dočkat, kam nás autorka zavede příšte. Teď už jen čekat s dalekohledy a peněženkami před knihkupectvími.

pouště pro dívky pro mládež pro dospívající mládež (young adult) nadpřirozené schopnosti

Alwyn Hamilton
kanadská, 1988
2017  85%Poušť v plamenech
2018  89%Zrádce trůnu

Kniha Poušť v plamenech je v