Poušť v plamenech

Poušť v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326172/bmid_poust-v-plamenech-D4p-326172.jpg 4 291 71

Amání série

Amání je neohrožená pistolnice a osud pouště jí leží v rukou. Pouštnímu národu země Mirádži vládnou smrtelníci, ale v divokých, holých pustinách se pořád potulují mystická stvoření z dávných pověstí a někde prý stále čarují i samotní džinové. Na městečku Prachov ale nic mystického ani magického není a Amání se už nemůže dočkat, až z něj zmizí. Jestli zde zůstane, jejím osudem je skončit „buď provdaná, nebo mrtvá“, takže se Amání hodlá z Prachova dostat za pomoci své ostré mušky. Když se na střelecké soutěži setká s Jinem, tajemným a neskutečně přitažlivým cizincem, usoudí, že našla ideální únikovou cestu. Ale za celé roky, kdy fantazírovala o útěku z domova, se jí určitě nesnilo, že odsud uteče před vražednou sultánovou armádou s uprchlíkem hledaným za velezradu na mytickém koni. A určitě nečekala, že se do toho uprchlíka zamiluje… nebo že jí mladík pomůže odhalit mocnou pravdu o tom, kdo Amání opravdu je.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rebel of the Sands , 2016

baru.benesova
15.09.2018 4 z 5

Velmi se mi líbilo to orientální prostředí, v kterém se tato knížka odehrává, je to něco neotřelého a něco, co může nabídnout spoustu nového. Hrdinové jsou nebojácní a osobití a příběh je plný akce a skvělých dialogů. Přesto mi úplně nesedlo, že se první polovina knihy tváří westernově a dobrodružně a náhle se vynoří spousta nadpřirozených postav a schopností… ale jde spíš o to, že jsem to nečekala a trvalo mi, než jsem to zpracovala a zvykla si na to. Nicméně na poli YA se rozhodně jedná o nadprůměr, který je ještě navíc napsaný velmi poutavě a bez jakýchkoliv hluchých míst. Za mě protentokrát 4* :)

Sabishej
05.08.2018 5 z 5

Páni. Je to asi nejlepší knížka, co jsem zatím v létě přečetla. Děj byl napínavý a nutil Vás číst dál, dokud jste se neujistili, že je Amání zase na chvíli v bezpečí. Hlavní postavy jste si rychle zamilovali, ty zlé zavrhli a prostředí bylo skvěle propracované. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to jejich cestování, protože jsem to podle té mapy nějak nepochopila. Románek mezi ní a Jinem byl jasný už z první kapitoly, ale přesto se postupně vyvíjel, že to tak nebilo do očí. Jinak celkové zpracování magie, života ve středním východě spolu s pistolníky z divokého západu byl geniální. Druhý díl rozhodně nevynechám. Doporučuji ;)

kyticka152
02.08.2018 4 z 5

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Byla pěkně napsaná a děj plynul přímo před očima. Ze začátku jsem se musela do knihy začíst a vypořádat se s mýtickýma postavami, chvíli jsem uvažovala, že ji ani nedočtu, ale opak se stal pravdou a já jsem za to ráda. Když se teď na to zpětně podívám, příběh byl docela předvídatelný a ne úplně pro každého. Ovšem já si ráda přečtu další díl.

Tereza66
25.06.2018 5 z 5

Kniha mě velice oslovila! Pře četla jsem ji jedním dechem

PetiJelinkova
20.06.2018 3 z 5

Popravdě jsem knihu začala číst hlavně kvůli nádherné obálce, která mě hned na první pohled zaujala, ale příběh už byl pro mě slabší. Vůbec jsem se nemohla začíst, takže za mě jen tři hvězdičky :)

CeleanaS.
08.06.2018 5 z 5

Za mne tedy 5 jelikož mě kniha opravdu oslovila. Velice doporučuji zvláště pro dobrodruhy.

Alex.Barunka
07.05.2018 3 z 5

3,5 z 5 a jedno velké, příjemné překvapení :)

Příběhy z pouště v YA literatuře už dnes nejsou žádnou neznámou. Co ale dělá tuto knihu něčím víc je právě magický aspekt, který je založený na mytologii a tradicích. Samozřejmě také nádech východu a jeho pravidel, ať už těch známých nebo těch, co nám jsou proti srsti.

Samotný příběh je už trochu klišé, ale rozhodně ubíhá jedna báseň. Takže neskutečná dynamika, akčnost, přímost. Klasicky rozpracovaný YA svět, u kterého mohla autorka lehce přitvrdit, ale i tak tam toho nasázela docela dost. Doufám, že v druhém díle nechá svůj svět zase o něco vzrůst. Do jisté míry je příběh předvídatelný, ale pozor, nejedno překvapení si autorka taky ponechává v záloze.

Nakonec jsem měla trochu problém s postavami, které ke mě moc nepromlouvaly. Neurazily, ale také úplně nenadchly. Amani stereotypně opakovala jednu a tu samou frázi. S postavami je to taková zlatá střední cesta. A stejně to lze aplikovat i na jejich vzájemné vztahy.

Takže první díl Rebela je příjemné, dynamické a hlavně odpočinkové čtení s příměsí písku, orientálního dobrodružství a pořádnou dávkou magie. Ale hlavně s potenciálem do budoucna.

katerina5863
06.05.2018 5 z 5

krásná knížka, úplně mne pohltila jak písek :)

maca5449
24.03.2018 4 z 5

Mile překvapilo. Přečetla jsem především proto, že se mi líbila obálka druhého dílu (já vím, povrchní). Ale tohle jsem vážně nečekala, kniha má spád, zároveň je z jiného prostředí, než na které jsem zvyklá (Amerika, Anglie). Magické postavy nebyly typickými vlkodlaky a upíry, které najdete v každé druhé fantasy. Vážně super.

dqenisa
23.03.2018 5 z 5

tak tenhle příběh mě dostal. Zajímavý a napínavý rozhodně se těším na další díl

heliiinka
19.03.2018 4 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout, jak tuhle knížku ohodnotit. Nemám jí, co vytknout. Líbí se mi originální nápad prostředí, sympatické postavy i zápletka je zajímavá. Mělo to vtip, spád a bylo to čtivé. I jazyk byl fain. Přesto mi tam "něco" chybělo. Víte, co myslím, že? To "něco", díky čemu bych mohla dát 5*.

Tenebien
10.03.2018 5 z 5

Tahle knížka se nejspíš dostane do seznamu mých oblíbených. Byla totiž super.
Nebylo v ní hluché místo, byla plná akce, magie a dobrodružství. Hlavní hrdinka byla skvělá, víc takových, prosím. :)
No a já jdu na další díly. (čteno v originále)

simona8126
26.02.2018 5 z 5

Skvělý rozjezd trilogie, z níž se nám doufám dostane i zbylých dvou dílů. Tahle knížka si nepochybně zaslouží více pozornosti. Je doslova nabitá akcí, ale i humorem. Děj se odehrává v zajímavých prostředích, s nimiž jsem se v jiných knížkách zatím nesetkala. Příběh je napínavý, rozmanitý, drží pozornost čtenáře až do vzrušujícího konce. Postavy jsou sympatické a jejich jednání uvěřitelné. Nemohu se dočkat pokračování a držím pěsti, aby pak přišlo i to třetí! Vřele doporučuji! ;-)

anishta
24.02.2018 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Skvělá kniha, plná akce od začátku do konce. Čtivé, napínavé, postavy sympatické. Do druhého dílu půjdu určitě taky.

martina1199
22.02.2018 4 z 5

Po této knize jsem pokukovala dlouho, a pak ji slupla na pár přečtení. Je to taková pohádka pro dospělé, kde mýtické bytosti jako džinové, nebo ghúlové, skutečně existují :-) Amání je sympatickou hlavní hrdinkou, i když je občas zbrklá a ne vždy drží slovo. Jina jsem považovala za někoho jiného, autorka mě pěkně utáhla na vařené nudli :-) Líbilo se mi prostředí i mytologie Prvních bytostí.
Uvidíme, co přinese druhý díl, i když v tuto chvíli mám takový pocit, že autorka mohla klidně přidat pár kapitol a příběh uzavřít v jediné knize. Ale třeba se mýlím :-)

Pedruska01
12.02.2018 5 z 5

Kniha se četla takřka sama. Čtenář je pořád udržován nějakou akcí, nejsou tam naprosto žádná hluchá místa, kde by autorka měla problém s příběhem pokračovat. Ten příběh byl skvěle vymyšlen a sestavěn. Ze začátku jsem se bála, že to nebude až takový pravý čálek kávy, který bych vypila bez zaváhání - i když jsem již příběhy na podobné bázi četla, ale opak je pravdou. Jak jsem se do toho jednou pustila, nemohla jsem se odtrhnout. Není to příběh s tématy, který by byl nějak okoukaný, omílaný a lezl už krkem. Ne. Je to stále něco nového. Neuvěřitelného.
Někde jsem četla názory, že to je směska orientu a až westernu. První ano, druhé mi tam rozhodně nepasovalo - možná až na ty pistole. Amání byla hrdinka, které jste věřili. Nesnášela jsem spolu s ní Prachov, kde se k ní chovali jak ke kusu hadru. Oblíbila jsem si jejího nejlepšího kamaráda "mrzáka" Tamída - svým způsobem jsem chápala, že ho v takovou chvíli opustila. Dokázala jsem si zamilovat Jina a taky se na něj dost zlobit, když se ukázalo, co to vlastně je za člověka. Obdivolala jsem její odvahu - pro cokoliv. Byla to holka, která nebyla zas tak obyčejná, kterou jsem měla ráda.
Posléze i skupině vedenou Jinovým bratrem Ahmedem jsem přišla na chuť, i když bych v jednu chvíli od nich sama nejraději utekla. Milostná linka je nenásilná, vložená niť, která se pomalu z vlasu proměňuje v lano a sílí, ačkoliv nenápadně. Celkově ta věc s bratry mi příjde nad míru zajímavá. Samozřejmě moje fantazie s duší romantika pomalu staví vzdušné zámky, ale co. Třeba mě autorka překvapí ještě víc. :D I když je pravda, že autorka umí dost dobře šokovat. Nedělá jí problém "zničit" postavu, kterou člověk jako čtenář může mít rád. Umí pracovat tak, až člověkem hýbe s city, s emocemi. Každopádně, tahle kniha je na plné hodnocení. Opravdu se mi líbila a já se nemohu dočkat pokračování. Jsem tak zvědavá a napnutá jak kšandy! Za mě jednoznačně velké doporučení. :)
(Obálka se mi nejdřív nelíbila, ale po chvíli uhrančivého pozorování jsem se usnesla, že je opravdu nádherná - ačkoliv je škoda, že zlatá barva je v kontaktu se čtenářem až moc snadno odstranitelná, samozřejmě nechtěně. Tohle je problém ale na více knihách u CooBoo, se kterými jsem měla tu čest. Však, když se podívám na druhý díl, tak obálka k němu vůbec nekoresponduje s prvním dílem, což mi přijde divné a škoda?)

Cari
30.01.2018 3 z 5

Tak abych řekla pravdu, knihu jsem začala číst hlavně kvůli obálce, která je vážně povedená. A taky se mi líbilo místo, kde se děj měl odehrávat. Písečné pouště, orient...
Znělo to lákavě. Kniha se čte poměrně lehce, čtivá, psaná jednoduchých jazykem. Ale mé očekávání příběh nepředčil. Škoda, že autorka nevyužila krásných nápadu, které měla. Kdyby na celém světě pořádně zapracovala, byla by to skvělá kniha. Škoda nevyužitého potenciálu. Chyběl mi tam nějaký pořádný děj, zvraty a akce. Zpočátku celkem fajn, ale pak mi přišlo, že to ztrácelo dech. Prostě to nebylo tak úplně ono... Možná to bylo i tím, že kniha je spíše pro mladší čtenáře. Kdybych byla mladší, pravděpodobně by se mi to líbilo víc... Kniha ve výsledku neurazí, nenadchne.

vrana55
30.01.2018 4 z 5

kniha se mi opravdu líbila,ale vytkla bych jednu věc která se sice netýká příběhu ale obálky a to takovou:obrazce na stranách a písmo se loupe,jsem člověk kterému se dost potí ruce a v rozích už mi obrazce skoro zmizely.

cukrovka
26.12.2017 5 z 5

Hodně zajímavý příběh s obdivuhodným prostředím pouště, džiny, ghúly a magií. Zpočátku jsem měla trochu problém s nezvyklými jmény, ale nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

kklepkaa
15.12.2017 4 z 5

Příběh mě úplně pohltil. Ten svět vytvořený autorkou byl neskutečný a jak do toho ještě zakomponovala modernější prvky... nevěřila bych, že můžu číst o džinech a zároveň o pistolích a světe div se, ono to fungovalo. Děj byl sem tam lehce předvídatelný, ale to mi vůbec nevadilo. Tohle jsem si opravdu užila.
Velký palec nahoru za hlavní hrdinku, která si prošla znatelným vývojem.

pouště pro dívky pro mládež pro dospívající mládež (young adult) nadpřirozené schopnosti

Alwyn Hamilton
kanadská, 1988
2017  85%Poušť v plamenech
2018  89%Zrádce trůnu

Kniha Poušť v plamenech je v