Sběratel polibků

Sběratel polibků https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2634/bmid_sberatel-polibku-kMs-2634.jpg 4 438 76

Alex Cross série

Jednoho dne zmizí mladá houslistka Naomi, neteř policejního psychiatra Crosse. Jde už o osmou oběť neznámého psychopata, který si nechá říkat Casanova. Tři z unesených žen byly nalezeny mrtvé a Cross ví, že o životy ostatních bude policie svádět dramatický boj s časem. A Casanova má další oběť. Netuší, že mladé lékařce Kate se díky její skvělé kondici podaří z vrahova bizarního vězení uprchnout. ...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Alpress

Kiss the Girls , 1995

postrach
08.03.2016

Čím dál,se v této knize dostávám,tím je děj napínavější.Tím víc,se těším,jak dopadne.Podaří se detektivu Crossovi,dopadnout Casanovu a Džentlmena?Najde svou neteř a unesené ženy?Nemůžu se dočkat,napínavého konce.

postrach
06.03.2016

Jsem teprve na začátku,ale už ted ,je čtení napínavé.Tak že,se těším na pokračování.

čtenářka_Líba
28.02.2016 5 z 5

Bezva detektivka, od které se nedá odtrhnout.

hledaseniki
02.01.2016 5 z 5

Jamese Pattersona si každý milovník detektivních thrillerů musí zamilovat. Jeho psaní je neuvěřitelně čtivé a tak velmi lehce otáčíte jednu stránku za druhou a nekoukáte na hodiny a knihu nechcete odložit, protože Sběratel polibků čtenáře velmi rychle vtáhne do děje a jen tak nepustí. Alex Cross je velký sympaťák a velký milovník žen...kupodivu! Postava se kterou se nudit nemůžete, protože se okolo něj vždycky něco děje. Zajímalo mě jak se bude Alex dál vyvíjet a Patterson už v druhém díle ukazuje, že se v budoucnu máme na co těšit. Patterson umí totiž překvapovat, ale velmi přirozeně nic tam není násilně napasováno a čtenářům musí být jasné, že měl vizi jasnou a přesně té vize se držel celou dobu až do posledních stránek. Délka je přiměřená proto neočekávejte nudné pasáže plné zbytečných žvástů, které mají jen funkci zaplnit pár stránek.
Autor umí dokonale vystihnout každý detail a mezi jeho další mistrovský kousek patří i to jak umí vystihnout pohnutou mysl záporných postav. Sběratel polibků patří mezi ty nejlepší thrillery jaké jsem kdy četla, je jen škoda, že jsem si to překvapení v závěru neužila tak jak bych měla, protože jsem už dávno věděla kdo je vrahem díky filmovému zpracování.

Endy17
13.12.2015 4 z 5

Chyby v překladu, překlepy i hrubky bohužel provázejí čtenáře celým příběhem. Je velká škoda, že autorovu práci takhle zbytek realizačního týmu deklasuje. Obzvlášť proto, že jinak zbývá velmi málo, co bych chtěl knize vytknout. Velmi dobře se čte a je těžké se od děje odtrhnout.

Iva B.
04.10.2015 5 z 5

Viděla jsem nejdříve film, takže možnost překvapení, kdo je pachatelem jsem neměla! Ale i tak kniha je výborná a doporučuji k přečtení.

petym
28.09.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha a dobře napsaná. Mohu doporučit nejdřív knihu a pak někdy film, který je zkrácený - osekaný a podle dabingu zjistíte hned vraha, ale kniha ta má kouzlo.5*

Evelin
18.08.2015 5 z 5

Po delší pauze od čtení jsem se pustila do této knihy a mohu jen doporučit. Musela jsem ji honem přečíst, byla jsem zvědavá, kdo je vrahem. Měla jsem i tip na vraha, ale neúspěšný.

misha006
06.05.2015 3 z 5

Film se mi líbil a na základě toho jsem si chtěla přečíst knihu. Bohužel kniha zklamala. Neměla žádný spád a napětí. V podstatě jsem se už těšila až bude konec. 400 stran je hodně na to, že se tam nic moc nedělo.

xJohn
05.03.2015 4 z 5

Byl jsem překvapený tím, jak čtivé to bylo. Nedlouhé kapitoly tomu určitě pomohly a vždycky na konci každé kapitolky dobře čtenáře "nahákoval" pro čtení kapitoly další.

Přišlo mi zbytečné, proč tam několikrát zmiňoval, že Casanova není tradiční psychopat, ale že na rozdíl od jiných psychopatů všechno cítí, když to v tom příběhu nehrálo vůbec žádnou roli. A přitom v tom je takový potenciál - psychopat, co není psychopat.

Vztah hlavní postavy s Kate byl naprosto idiotský, setkali se dvakrát a už by jeden za druhého chtěli položit život. Spojit hlavní postavu s hlavní obětí byl určitě dobrý nápad, ale bez nějaký "předehry" a budování vztahu to vyznělo prostě jenom trapně.

Ty části se znásilněním nebo ty "různé praktiky" se mi moc dobře nečetly, ale to je asi jenom o tom, jaký má člověk žaludek...

Konec a odhalení samotného Casanovy byly jedním velkým zklamáním. Ne že by člověk pravou identitu Casanovy tušil, ale když se to dozvíte, kdo to je, je vám to úplně jedno... Řeknete si, aha to byl on jo? Hmmm, prostě žádný mindfuck. Dokonce se ani nesnažil pořádně čtenáře navnadit na někoho přesvědčivě, to navnazování na děkana bylo tak okaté, že bylo jasné, že to nemůže být on a že to byl Sachs taky nevěříte, protože se o něm dozvíte moc brzy.

Když jsem se dozvěděl, kdo Casanova je, chtělo se mi praštit se čtečkou, protože to prostě za čtení celé té knížky nestálo.

cie
12.11.2014 4 z 5

Bezva detektivka, ale těch chyb!

Ječmínek
23.09.2014 1 z 5

Začátek je dobrý, ale druhá polovina i závěr jsou naivní a blbé. Po přečtení jsem si říkal, jestli nejsem nějakej divnej. Tolik lidí tu knihu chválí, ale mně se nelíbila!? Ale ne, nejsem divnej, tahle kniha je prostě béčková. Jak to jen říct ... je to už prostě trochu moc!

tinka1974
21.08.2014 3 z 5

Začátek se mi líbil, ale jak děj pokračoval, začala jsem se ztrácet

koki.veru
26.07.2014 5 z 5

Nádherná knížka plná napětí....do poslední chvíle jsem si nebyla jistá o Casanovovi, myslela jsem že to je někdo jinej....nádhera :)

Andy74
25.01.2014 4 z 5

Knize jsem propadla od samého začátku. Byla jsem dost ovlivněná filmem a tak jsem se
dokázala do celého děje lépe vžít. Škoda, že ten film byl tak "osekaný" a zjednodušený. Kniha je super, mnohem lepší - napínavá, překvapivá, drsná. A vraha jsem tipla špatně :o)

Janoska
19.01.2014 5 z 5

Vraha jsem neuhodla, ale byla jsem blízko. Knížka super, i když z některých scén mi bylo tak nějak úzko. Jsem zvědavá i na film, určitě se podívám.

DreamR
11.12.2013 5 z 5

Když tuto knihu začnete číst, není už cesty zpět. Budete hledat každou volnou chvilku, abyste mohli přečíst další kousek příběhu.

Bača
08.10.2013

Jedinečná kniha, která se čte jediným dechem! Patterson skvěle vystihuje pohnutou mysl ¨dvojčat¨ a ukazuje, čeho všeho jsou lidé schopni. Vřele doporučuji všem přečíst. A nejen toto dílo od Jamese Pattersona, celá serie Alex Cross je čtivá a člověk se opravdu nenudí.

mfe
01.10.2013 4 z 5

Dost drsný popis toho,čeho je člověk schopen. Čte se jedním dechem.

bowlly
01.09.2013 5 z 5

jedna z nej knížek tohoto žánru jaké jsem kdy četla

zfilmováno psychopati

James Patterson