Sběratel polibků

Sběratel polibků https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2634/bmid_sberatel-polibku-kMs-2634.jpg 4 438 76

Alex Cross série

Jednoho dne zmizí mladá houslistka Naomi, neteř policejního psychiatra Crosse. Jde už o osmou oběť neznámého psychopata, který si nechá říkat Casanova. Tři z unesených žen byly nalezeny mrtvé a Cross ví, že o životy ostatních bude policie svádět dramatický boj s časem. A Casanova má další oběť. Netuší, že mladé lékařce Kate se díky její skvělé kondici podaří z vrahova bizarního vězení uprchnout. ...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Alpress

Kiss the Girls , 1995

Veronika33
16.01.2019 4 z 5

Ďalšia kniha od autora, kde mi vadilo skákanie v deji bolo to veľmi rušivé, ale na rozdiel od prvej knihy v sérií, kde to bolo cítiť v celom deji, tu sa to konalo iba cca v 1/4 knihy. Napriek tomu som si knihu užila, bola neskutočne pútavá a do poslednej chvíle som nevedela kto je "záporňák". Miestami bol príbeh trošku zvrhlejší. Celkovo knihu odporúčam, pravdepodobne si ju ešte prečítam, sklamal ma len koniec, zdal sa mi trochu odfláknutý, uspechaný.

JitkaHambi
01.11.2018 4 z 5

O téhle knize jsem vůbec neslyšela, narazila jsem na ní náhodou v knihovně a teda.... paráda! Moc mě bavila.Musim si přečíst další knihy od tohoto autora.

!!!!!!SPOILER!!!!!
Vůbec jsem nepochopila a naštvali mě, proč Katie nechali jen tak samotnou v domě, když věděli, že oba psychopati jsou na svobodě a asi po ní logicky půjdou.No a stejně byla nesmrtelná :-D

Costanzo
03.09.2018 5 z 5

Skvěle napsáno, krátké kapitoly, což oceňuji, akční a napínavé, dobrá detektivka.

JosefKomensky
13.08.2018 4 z 5

Velice napinave a ctive napsano ALE …. Kasanova ma harem ve kterem sadisticky muci , znasilnuje a vrazdi svoji vyvolene jedinecne zeny a divky - jenomze ho ma podle meho nazoru ve treti dimenzi - nebo je superman - on totiz stiha s prehledem davat dostatek casu svoji zene - svemu partakovy, svoji praci ( uz jenom ta je 24/7 ) Je to borek stavitel co si dokazal ve dvou lidech postavit cely podzemni complex o nejakych cca 12 mistnostech navic je super intelignetni - je tak genialni, ze ackoliv studoval na universite stane se vysetrovatelem - ale ne FBI nebo snad dokonce operativcem CIA -ktery by mohl cestovat za penize danovych poplatniku po celem svete a vrazdit v zemich tretiho sveta zen co by se mu jenom zracilo - ne on je tak neuveritelne genialni, ze se stane obycejnym vysetrovatelem v jakemsi,jihoamerickym zapadakove ktery v podstate mimo svuj stat nemuze nikam poradne ani vystrcit paty bez toho, aby to nekdo dulezity nevedel. Tohle byly veci, ktery na celem pribehu, ktery sem znovu podotykam precetl s vervou, protoze byl napsany preci jenom jinak nez stejnojmeny film, ktery se mi dost nelibyly a nedavaly smysl a to je skoda - jinak ta falesna stopa se spisovateli vydarila

Nimunka
24.04.2018 5 z 5

Doporučuji. Top! Přečteno na jeden zátah. Čteno do noci, únava šla stranou.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

kap66
26.11.2017 2 z 5

Patterson to teď v mých očích asi odnesl za všechny své následovníky libující si v postavách vysoce inteligentních (zde i dobře vypadajících!) psychopatů, ale pro mě je to na dlouhou dobu poslední detektivka tohoto typu; najednou mi přijdou všechny knížky založené na tomto schématu na jedno kopyto. Už jsem to zmiňovala u někoho jiného - mně prostě přijde, že je to nejlehčí cesta, vybrat si jako vrahovu motivaci jeho úchylku. A po druhém Alexi Crossovi, který mi jako vyšetřovatel nijak nevadí, tam vidím ten kalkul; autor si řekl: nedám popravit několikanásobného vraha, protože ho nechám utéct z vězení (!) a nemusím se namáhat vymýšlením dalšího... Jdu si najít nějakou detektivku, kde se vraždí ne tak "dokonale", ale kde si vychutnám vysvětlení vrahovy motivace v závěru. K Pattersonovi se třeba ještě vrátím, možná se mi budou zdát další díly této série lepší.

Ilirea25
11.09.2017 5 z 5

Tuhle knihu prostě miluju a milovat ji budu.

ivoiro
10.09.2017 5 z 5

Této knize musím dát plný počet bodů. Jedná se o skvělý příběh.

joslin
26.08.2017 5 z 5

Moje srdcovka, Casanova je opravdu charizmatický psychouš, kterého bych opravdu něchtěla potkat. Ty detaily, co dokáže autor proplést, vymyslet, přitom je to napsáno tak zajímavě. Svižně. Zase se vrátím. Bomba.

NESNAŠÍM film podle této knížky, protože je páprdovský a promiň Morgene, ale Alex Crosse měl hrát Will Smith nebo Danzel. Prostě černí krasavci. Celkově film byl opravdu BÍDA. Knížka rozevře tolik fantazii skoro až děsivě. A film je nuda bez špetky energie.

Mathiel
14.08.2017 2 z 5

Film, který byl podle této knihy natočený, se mi velmi líbil, rozhodla jsem se proto sáhnout po jeho knižní předloze. Překvapilo mě, jak málo se scénáristé drželi knižní předlohy. Na knize oceňuji zejména to, že mi poskytla hlubší vhled do celého, ve filmu pouze nastíněného, příběhu. Musím ale říct, že film mě zaujal mnohem víc než kniha.

Kerberos
20.06.2017 5 z 5

Ještě lepší Cross a opět film,

moudivlacek
17.04.2017 5 z 5

Jestli se mi líbil první díl, tak druhý ještě víc. Žaludek se mi nad těmi zvěrstvy svíral celý den, než jsem knihu dočetla. Opět skvěle napsané.
Jsem ráda, že Alex dělá chyby, nebo hned všechno "nevidí", je mi tak bližší, není to žádný detektiv robot, dokonce je i raněný.
Ale má skvělé instinkty a jeho mozek je skvělý.
Jen je mi líto, že zas potkal ženu, která pro něj hodně znamená, a stejně spolu být nemohou.
Tento případ je pro Alexe dost osobní.
Skvěle vylíčení pocitu nadřazenosti vrahů monster, tak i jejich obětí.
Přesto, že jsou to hrůzné případy, těším se na další díl.

jaskr
28.02.2017 3 z 5

Dobře se to četlo, ale jinak průměrná detektivka. Taková "jednohubka", přečíst a zapomenout.Běžně vystavěný thriller se střídáním pohledu vyšetřovatele, pachatele a oběti, několikanásobným koncem. Místy Alex Cross jako jedinný odhaloval věci, které jsou v jiných detektivkách běžnou policejní prací. 5/10

ivusse
21.11.2016 5 z 5

Pěkná detektivka. Kniha se četla dobře. Ovšem očekávala jsem trochu propracovanější konec...

Bar16
12.10.2016 5 z 5

Četla jsem knihu znova po téměř deseti letech, kdy jsem se touto knihou s autorem takřka seznamovala. Můj první dojem z knihy byl strašné nadšení - proto patří mezi mé oblíbené knihy a v rámci výzvy jsem se k ní právě z tohoto důvodu vracela. Při čtení prvních kapitol jsem trošku nepoznávala autorův styl, až jsem se lekla, že budu zklamaná. Ale ne, jakmile se to rozjelo, bylo to starý dobrý Patterson, jeden z nejlepších. Určitě se k této knize minimálně ještě jednou vrátím.

trudoš
30.09.2016 4 z 5

Přestože je Sběratel polibků napsán jistou rukou profesionála, nenabízí vlastně nic nového, pouze starou osvědčenou zápletku o honbě na sériového vraha. I přes krátké kapitoly jsem však postrádal prvek napětí a emocí vůbec a nijak tomu nepomáhaly ani autorovy snahy cíleně mi hnout obsahem žaludku. Had v análu teda jako moc nic a když se navíc ukáže, že šlo jen o v důsledku bezvýznamné SDMS hrátky, vysloveně to naštve. Což je u Jamese Pattersona problém celkově - jak se snaží jít na ruku především čtenářům, kteří chtějí rychle přečíst a jít, je jeho styl vystavěný na těch nejprostších základech čistě jen proto, aby zaskočil, chytl a nepustil. Naneštěstí se to bohužel poměrně rychle okouká.
Samotná pointa zločinu je ovšem vymyšlená dobře, jen jsem úplně nepochopil, proč ten humbuk kolem vražd přišel tak pozdě, když se postupně ukazuje, že obětí byla už pěkná řada. A osobně bych uvítal víc detektivní práce ze stran Alexe Crosse, než ponižovačky dívek a žen různých věkových kategorií.

vangog
14.06.2016 5 z 5

Pěkně se to čte.Rozhodně jsem se u toho nenudil.Vyzkouším další jeho knihu a třeba budu mít dalšího oblíbeného autora.

konicekbily
27.04.2016 3 z 5

Moc hezký rozjezd plný napětí, střední část je zbytečně natahována a závěr je bez objasnění, Pouze odhalení Sběratele a konec!

alexis818
15.03.2016 5 z 5

Skvělá ,napínavá a opravdu úžasně napsaná kniha.Autor nezklamal.

zfilmováno psychopati

James Patterson