Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413/bmid_alchymista-zdB-413.jpg 4 7349 7349

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

O Alquimista , 1988

Ládja
01.02.2013 2 z 5

Už je to nějaký rok, co jsem knihu četl. Pamatuji si, že chvilku po přečtení jsem nějak zvláštní pocit, jako kdyby mi tato kniha mohla nějak změnit život, ale po pár hodinách zbyla jen vzpomínka na název a na autora. Přes doporučení jsem očekával něco mnohem a mnohem více.

BellC
30.01.2013 odpad!

Nejslavnější snůška rádoby filozofických blábolů na světě. Tohle vážně ne. Nechápu, jak někdo dokáže zápletku co v knize Golet v údolí napsal pan Olbracht za dvě stránky, dokázal natáhnout na tolik stránek.

džanaka
30.01.2013 5 z 5

Hezký příběh o putování skrz saharskou pušť k pyramydám za pokladem.

Tahle knížka navodí při čtení i po dočtení příjemné teplo u srdce.

dusty
24.01.2013 5 z 5

Coelho nepise jen "filosoficke" kniky. Precti si "11 minut" nebo "Veronika se rozhodla zemrit" popř. "Dabel a slecna Chantal" . Uplne ho odepsat by byla skoda.

danuska
11.01.2013 odpad!

Nezazivne, ale ja neznasam take filozoficke knihy, aspon viem, ze sa mam Coelhovi vyhybat, nie je to nic pre mna.

Zajda
02.12.2012 2 z 5

K této knize snad už nelze přistupovat nepředpojatě. Je zvláštní, že ani literárně znalí lidé se mnohdy neshodnou. Zatímco zlovlk a nightlybird knihu i spisovatele rázně odsuzují moje učitelka ZSV si Coelha a jeho myšlenky nemůže vynachválit. S těmito proti pólovými vlivy jsem se rozhodl, že si knihu také přečtu a přidám se na jednu, či druhou stranu...

Nevím, zda má ještě smysl psát o bohatých literárních i myšlenkových nedostatcích této knihy. Vše již tady bylo několikrát řečeno. Kdyby P.Coelho někdy zavítal na tento web, možná by zdejší komentáře stačili na to, aby dost dlouhou dobu nic nenapsal. Samozřejmě by si to asi nemohl přečíst v originálním českém znění, nicméně myslím, že kdyby opravdu chtěl, tak celý vesmír by se spojil aby mu to umožnil.

Coelho mi občas přišel jako moderní angažovaný spisovatel/filozof. Žádné stopy po negativních vlivech. Duše i řeč světa, celý vesmír , osobní příběh, znamení na každém kroku to všechno je tady jen a jen pro tebe a když budeš opravdu chtít, nic tě nedokáže zastavit! Och, jaký to utopický fanatismus. Coelho navíc nepřipouští jinou možnost, než tu kterou čtenáři předhazuje. Kdyby čtenář na hlavní myšlenky knihy chtěl náhodou zapomenout, zopakuje mu ji autor v každé druhé kapitole.

Atuin
15.11.2012

To co mi na začátku a daleko přes půlku přišlo jako čiré a přehledné jako svítání, se mi ke konci zdálo zbytečně zhutnělé, vymáhající si konec proti nějaké vůli. Rozhodně to chce s knihou strávit víc času, protože jinak se mi příběh víc než líbil, přesto ho zatím ponechám bez hodnocení, nechci mu zbytečně ublížit.

number00
13.11.2012 4 z 5

Kdo nalezne, pochopi, kdo nenalezne, jen tezko pochopi....

JP
09.11.2012 2 z 5

Audiokniha. Okolo Coelha jsem kroužil jako sup a úmyslně se mu vyhýbal. Všechny ty symboly a náznaky, co jsem odpozoroval, nehledě na otřesné obálky knih, mě vedly k domněnce, že jde o "příliš lehkou literaturu", zaměřenou převážně na ženské spirituální čtenářstvo. Nebyl důvod, abych nad tím ztrácet čas. Impulsem nakonec bylo, když jsem narazil na jeden z rozhovorů s mým oblíbeným MMA zápasníkem Andreiem Arlovskim, který řekl, že nejradši čte Coelha a že Alchymistu přečetl snad pětkrát nebo šestkrát a vždy si v tom našel něco nového (znám i pár dalších lidí, co knihu bezmezně uctívají). Stejně skeptický, ale trochu více zvědavý jsem se tedy do knihy pustil. A řeknu jen, že tohle je zkrátka literatura relaxační - jednoduchá, pro odpočinek, pro povzbuzení, jako skvělá horká koupel či sprcha, nebo masáž olejem, jako ležet nahý, nezakrytý a přitom v teple, s maximálně uvolněným svalstvem. No, já preferuji tu skutečnou horkou sprchu a poněkud silnější a těžší knihy a příběhy. Nevěřím, že zrovna v tak variabilním Alchymistovi jsou nějaká moudra a "mezi řádky" spíš je v něm, a to svým způsobem taky není k zahození, "najděte si, co zrovna potřebujete". Ale kvůli tomu já nečtu.

p.stranska
08.11.2012 2 z 5

taky mě tahle knížka nijak nenadchla...možná si jí přečtu za 20 let znovu, abych tam ta moudra konečně objevila...

dark.ma93
07.11.2012

Těžké čtení, hlavně jde o čtení mezi řádky. Musíte citáty a myšlenky hledat.

gacie
31.10.2012 1 z 5

Povím to jednoduše, nelíbila se mi. Asi mi unikla podstata této knihy. Celkový námět byl laciný - kluk, co něco hledá a ani neví co. Jeho cesta skončí tam, kde začala. Ale ze všeho nejhorší byl konec. Celou knihu vám autor vykládá, nějaké filozofické moudra o vlastním štěstí, o tom co máme mít v sobě a nakonec knihy hlavní postava objeví truhlu se zlatem, takže všechny ty věci o duchovnu zmizí a objeví se klasický materialismus.

petruska.z
30.10.2012 3 z 5

Přiznávám, že tuto knihu řadím spolu s Malým princem do kategorie knih, které nemám ráda už proto, že by je člověk měl mít rád, protože jsou úžasné a všichni je mají rádi. Nepřišla mi úžasná, bylo to nudný shluk mouder, která mě neoslovila.

Petratra
27.10.2012 3 z 5

Coelho, Coelho. Tolik diskutovaný, tolik rozporuplný. Teď s časovým odstupem se mi zdá ten příběh jako naivni návod na duševní pohodu, ale v šestnácti to pro mě bylo něco jako druhý Malý princ.

HTO
13.10.2012

Myslím, že nejlíp svůj pocit vyjádřím citátem z The Mighty Boosh:

– Možná že to, co hledáš, najdeš uvnitř sebe.
– To teda ne.
– Herdek, obvykle to zabere.

sarinkecka
04.10.2012 4 z 5

Kniha mně překvapila, ale jelikož to byla teprve druhá kniha co jsem od tohoto autora četla, přišla mi super. Později , když jsem přečetla více knih ,mi oproti ostatním nepřišla nijak zvlášť skvěla. Ale hlavně, kniha není pro všechny , jak už tady někdo zmoňoval. Málo kdo ji pochopí, jak by měla být chápána.

Sajdeman
02.10.2012 1 z 5

Tuto knihu mi doporučilo hodně lidí, osobně se mi ale nijak moc nelíbila. Prostě to není šálek mé kávy.

alyne
29.09.2012 odpad!

Jedna z nejhorších knih, jaké jsem kdy četla. Už nikdy víc.

zutheska
21.09.2012 4 z 5

Rozhodně to není kniha pro všechny.
Někomu se díky tomu otevře nový netušený prostor v podobě jiného nahlížení na svět, ale pro zbytek to může být jedna filozofická slátanina za druhou. Mně se příběh líbil, ačkoliv třeba malý Princ, který mi přišel podobný autorským záměrem, mi toho předal víc.

padre
17.09.2012 1 z 5

Pre mňa osobne sklamanie číslo 1, vôbec som tejto knihe neprišiel na chuť... Veľmi preceňovaná...

brazilská literatura

Paulo Coelho