Illuminae

Illuminae https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299444/bmid_illuminae-MH4-299444.jpg 4 1360 326

Akta Illuminae série

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků. Píše se rok 2575 a korporátní těžební kolonie na planetě Kerenza IV je napadena korporací BeiTech. Obyvatele před útokem nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží a pro BeiTech jsou jen potenciálním zdrojem problémů. Kady Grantová, její bývalý přítel Ezra a několik tisíc dalších lidí dokáže utéci díky intervenci lodě pozemské vlády Alexander. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem. A jedna z lodí BeiTechu se přibližuje, rozhodnuta dokončit, co začali.... celý text

Anet09
14.02.2021 2 z 5

Jediné, co se té knize nedá upřít je to krásné grafické zpracování. to ale bohužel nestačí. Postavy byly ploché a neměly žádný charakter. Kdyby tam nebyla jména v těch chatech, tak netuším, kdo je kdo. Děj byl nudný a absolutně nezajímavý. Ke konci jsem už chtěla přeskakovat stránky a to i když byla akce, která taky byla nudná. Celkové to bylo strašně natahované a během čtení jsem necítila absolutně žádné emoce, maximálně jsem se jednou uchechtla a to je tak vše. Žádný strach o postavy, chtěla jsem jenom, aby už všichni umřeli a byl konec. Jedna hvězda je za grafické zpracování a druhá za prázdné stránky, ty byly fajn.

ReginaS.
11.02.2021 5 z 5

Celá tato série byla pro mě výjimečná. Především v tom, že mě bavily všechny díly a že i závěr byl prostě skvělý. První díl je naprosto originální a víc prozrazovat nebudu. Druhý díl už se trošičku blíží klasickému pojetí psaní a ano příběh je podobný tomu v prvním díle, ale zápletka nakonec je výborná. A třetí díl se zase o něco víc přiblížil k normálnosti. A ano opět pubertální love story, ale zase oceňuji, že na každé druhé stránce nedochází k intimnostem apod.
No a Spiro tomu všemu napříč dává ten pořádný šmrnc. A proto vše za mě super!

Adellll
10.02.2021 5 z 5

Hned na první pohled mě upoutala forma textu v knize, která je opravdu neobvyklá. Člověku to dá úplně jiný pohled než v "obyčejné" knížce. Tak po prvních sto stránkách jsem doslova nemohla odtrhnout oči. Těch 600 stran extrémně uteče (za což ale může možná i to malé množství textu na stránkách:D). Takže určitě plánuji číst i další díly.

Any1267
09.02.2021 5 z 5

Zpracování i příběh knihy za mě úplně SUPEEER!! Jedna z nejlepších knih, co jsem četla.
Doporučuji!!!!

Astroprincezna6
27.01.2021 4 z 5

!!!POZOR SPOILERY!!!
Na mě tam bylo až moc umírání. Jakože jo, chápu, že ve vesmíru se takové věci prostě stávají, ale nemuseli zabíjet všechny. Jimmyho a Doriana klidně mohli nechat žít. Byrona jsem neoplakávala, ale Ezru rozhodně ano. (Dokud se na posledních pár stranách nedozvíte že je naživu????). Jediný dvě postavy který jsem si fakt zamilovala byla Winifred a SPIRO. ( Ačkoli se formálně nedá uznat za postavu, berme to s rezervou.) SPIRO sice je a byl magor, ale... prostě ho mám ráda. Hlavní postavy byli vcelku fajn, jen Ezra mi sem tam docela lezl na nervy.

Verunka926
20.12.2020 4 z 5

I přes to, že sci-fi moc nečtu, se mi Illuminae poměrně líbilo, Ze začátku jsem se ale celkem špatně orientovala a i později jsem někdy měla problém určit, kdo je na které lodi. SPIRO mi třeba nepřišel jako moc velký padouch, ale třeba se to v dalších dílech změní. Kady a Ezru jsem měla moc ráda a nevím, jak moc se mi bude líbit druhý díl, protože už nebudou hlavními hrdiny.

bookworm_girl
03.11.2020 4 z 5

Na tuhle knížku jsem měla vážně vysoká očekávání, protože je hodně chválená. A nezklamala mě. Ze začátku jsem sice byla dost rozpačitá, protože je to úplně jiný žánr i forma než běžně čtu, ale po pár stranách jsem si zvykla, v ději, názvech a postavách jsem se zorientovala a příběh už pak ubíhal rychle dál a dál.

Děj byl hodně napínavý, díky zábavné a neokoukané formě hodně čtivý a plný zvratů. Asi třetinu knihy před koncem přišel velký neočekáváný zvrat, ale já jsem tušila, že to na nás jako na čtenáře autoři jen hrají a že to nakonec dopadne aspoň v rámci možností dobře.

Čtení mě opravdu bavilo, nejvíce mě bavilo číst konverzace mezi dvěma hlavními hrdiny - Kady a Ezrou. Oba mi byli moc sympatičtí, přeevším Kady, která byla chytrá, odvážná, zkrátka se nebála a stála si za svým a nakonec se jí díky tomu povedly docela velké věci. Naopak části kde byly například jen přepisy z kamer mě tolik nebavily, ale rozhodně jsem se při čtení nenudila.

Také strašně moc oceňuji grafické zpracování, obdivuji autory že dokázali napsat khinu tolika možnými formami rozhovorů, přepisů, mailů aby to stále dávalo smysl, aby se v tom čtenáři nebo i oni sami úplně neztratili. To vážně nechápu a obdivuji.

Byla tu i nějaká ta romantická linka, která tu byla hodně nenásilně zasazená a líbila se mi.

I přesto všechno knížce nedám 5/5, jednak protože chci mít rezervu pro další díly a jednak protože tam u mě úplně nepřeskočila ta jiskra. Jinak ale moc knížku doporučuju všem, ať už sci-fi čtete nebo ne, tohle se vám bude líbit.

Hodnotím 4/5 a 94% ♥

blanka5960
30.10.2020 5 z 5

Po této sérii pokukuji už delší čas, byla jsem na vážkách, zda mne bude bavit. A jsem nadšená, perfektně graficky zpracovaná kniha. Příběh je napsán formou komentářů, deníkových záznamů, různých rozhovorů, najdeme zde i přepisy kamerových záznamů, nebo plány lodi. Byla a jsem nadšená, jak skvěle se to četlo, plné napětí a stránky mizely pod rukama.

Anezves
24.10.2020 5 z 5

Začněme tím, že scifi není můj šálek kávy, pokud možno se tomuto žánru vyhýbám, ale po téhle knize jsem pokukovala už dlouho, a zajímalo mě, jestli ten příběh bude vůbec nějak dávat smysl, a jestli to celkově zapadne tak jak má.
První část knihy mě uvedla do děje a nechala mě zvyknout si na způsob jakým je psaná. A celkově šlo o tu "klidnější" část. Zbytek knihy, asi tak polovinu, jsem už nedokázala odložit. Věděla jsem že by mi kniha nedala spát, a tak jsem četla a četla.
Kniha už potom nabírala jen na obrátkách, za každým rohem čekala hrdinku důležitá rozhodnutí. Člověk už si skoro ani neuvědomoval z jakého pohledu vlastně na příběh pohlíží.
Kniha byla dobrou volbou, je krásná co se týče grafické stránky a obsahově se mi taky líbila (bez romantické linky by to nešlo).

flare
20.10.2020 4 z 5

Top grafika a napad..obsah spis pro deti..ale i tak me to docela bavilo..600 stranek jsem nikdy neprecetl za 4dny..:-)

Zuzvil
18.09.2020 4 z 5

Pro mě opravdu netradiční žánr, sci-fi, oslovil mě formát knihy (nemyšleno velikost, tak opravdu ne :-), ale to, že je udělána formou zápisků, e-mailové korespondence, hlášení, atd. Ze začátku jsem si na zpracování a především na popis částí vesmírných lodí a mluvu z roku 2575 musela zvykat (na mě až moc technických věci), ale časem jsem to nevnímala a do děje jsem se pořádně "zakousla", takže z mé původní myšlenky: rozhodně nebudu číst druhý díl...jsem přešla na: "co nejdřív si musím přečíst druhý díl". Námět byl opravdu zajímavý, jsem zvědavá jak se příběh bude vyvíjet dál. K přečtení doporučuji.

dominika3155
07.09.2020 2 z 5

Kniha je graficky naprosto super!Bohužel příběh mě nezaujal, ale pro mladší čtenáře nebo milovníky vesmírných válek určitě MUSTHAVE. :)

keselylenka
01.09.2020 2 z 5

Forma je krásná, obsah bohužel není můj šálek kávy.

roso.mak
22.08.2020 5 z 5

Velmi napínavé čtení s poměrně uvěřitelnou situací a hrdiny. Nic samozřejmě nemůže jít hladce a a není na to, aby se pořádně pokazily ještě tak dvě tři věci ,aby kniha mohla být řádně tlustá. Nicméně tloušťky se zas tak úplně nebojte, spousta stránek má na sobě například jenom jedno slovo.

Co bych knize vytkla, tak absolutně zbytečné špičkování a výčitky a asi tak 20% keců, které hlavní hrdinové tváří v tvář apokalypse úplně zbytečně vypouští z úst. Ale možná se jenom autoři snažili napodobit konverzaci opravdových puberťáků a jen jim to nešlo.

A také mi chybí pořádné vysvětlení komu patří ti vojáci, co je napadli, protože si až tak nedokážu představit, že by ses chrastil o dost lidí na takovou malou genocidu bez ideologie jenom za prachy.

ydnac
15.08.2020 5 z 5

Kniha má originální design a grafiku žádnou takovou jsem ještě nečetla :-) první půlka mi připadala taková dost pubertální,ale bavilo mě to.Ve druhé části už se děj víc rozjel a byla jsem zvědavá jak to celé dopadne :-) těším se na druhý díl.Určitě bych knihu doporučila těm,kteří už nejake ty knihy z vesmíru četli,je tam dost popisování řekněme "vesmírných věcí" ale jak říkám,mně se to líbilo a dost dobře se mi to četlo (2 dny).Tak hurá na Geminu :-)

tomas9591
12.08.2020 5 z 5

Nemám slov. 5*

flashi
10.08.2020 4 z 5

Grafická stránka knihy měla pravděpodobně z tuctového příběhu udělat něco víc ... inu, nijak zvlášť se to nepovedlo. Nápad to nebyl špatný, ale kdybych si mohl vybrat, raději bych šáhl po negrafické podobě.

Marbla2004
03.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Tak tady překonala grafika obsah. Všichni to píšou a je to pravda. Pastva pro oči. Problém jsem ale měla s obsahem. Upřímně... po dočtení jsem smutná a zklamaná... Ze začátku se mi kniha fakt líbila... Kady a Ezru jsem si dost oblíbila a jejich rozhovory a to všechno bylo možná jediný, co mě bavilo... Pak začala ta věc se SPIRO a celý to šlo do háje... Pořád se tam něco dělo, ale šlo to tak nějak mimo mě. V jednu chvíli jsem měla na krajíčku a to, když se dostala Kady na Alexandra (všichni víme, co se dozvěděla), jinak to ve mě neprobudilo žádné emoce. Konec mě nepřekvapil, ale byl alespoň nečekaný. Do dalšího dílu nejdu. Kady má skvělý humor, ale zbytek za to nestojí.

Julia284
31.07.2020 5 z 5

Velmi se mi líbilo originální zpracování knihy a jak do toho autoři zakombinovali velmi napínavý děj.

misowi84
30.07.2020 4 z 5

V knihkupectví jsem si knihu prohlížel. A říkal jsem si.. no nevím, nevím.
Tohle nebude to pravé ořechové. Grafika knihy ale nakonec rozhodla :)
Pořizoval jsem si ji v březnu, ale číst jsem začal teprve minulý týden.
Po dvou dnech, jsem byl za polovinou. Čte se to teda opravdu skvěle. Bavilo mě to.
Nebýt ale toho krásného kabátku, tak to zase taková sláva není.
Konec mi přišel takový, no.. Za sebe jsem jej čekal lepší.
Ale i přesto, kdybych si mohl koupit pokračování, které je momentálně snad všude vyprodané, tak to udělám :)