Illuminae

Illuminae https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299444/bmid_illuminae-MH4-299444.jpg 4 1360 326

Akta Illuminae série

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků. Píše se rok 2575 a korporátní těžební kolonie na planetě Kerenza IV je napadena korporací BeiTech. Obyvatele před útokem nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží a pro BeiTech jsou jen potenciálním zdrojem problémů. Kady Grantová, její bývalý přítel Ezra a několik tisíc dalších lidí dokáže utéci díky intervenci lodě pozemské vlády Alexander. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem. A jedna z lodí BeiTechu se přibližuje, rozhodnuta dokončit, co začali.... celý text

ardeas
24.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Už je to pekne dlho čo som sa dostala k niečomu tak osviežujúcemu ako je toto... snad naposledy to bola kniha Cinder. Sériu som si dlho odkladala, nakoľko väčšinou čítam eknihy ale toto som chcela mat po starom, pekne v ruke :) a stálo to za to. Určite sa budem znova k nej vracať. Hor da na druhy diel..
P. S.: Jediné iritujuce je, že hl. hrdina nie a nie zomrieť :D niekde to niekto napisal a fakt je to az zarážajúce.

houdkic
12.10.2021 3 z 5

Kniha me rozhodne zaujala svym provedenim, protoze je neuveritelne zajimava.

Pribeh samotny me ale moc nezaujal. Vzhledem k tomu, ze se to skladalo z ruznych zprav, chatu, prepisu rozhovoru apod., tak clovek moc nechapal, co se vlastne deje. A i kdyz jsem knihu ted docetla, tak nemam nejmensi poneti, o cem byla.

Nektere casti byly fajn, hezky se cetly a bavily me. Co em ale opravdu nebavilo, tak byly casti od Spiro, ty mi prisly hrozne divny.

verka5083
04.08.2021

Kniha je perfektně udělala. Úžasný nápad, ale bohužel ne pro mě. Myslela jsem si, že zkusím někdy jiný žánr knihy, než jsem zvyklá číst. A i když se mi líbí, jak je kniha udělaná, tak to prostě není pro mě.

Anastazie0810
17.07.2021 5 z 5

Než se vyjádřím ke knize jako takové, vzdávám hold těm, kteří pracovali na celkovém provedení a vzhledu knihy, takové grafické zpracování nemá odboby. Je naprosto nádherná! Malinko mě sice vyděsil počet stran, ale četlo se to samo. Zamilovala sem se so hlavních postav a Spiro ten mě fascinoval víc a víc s každou stranou. Rozhodně se tato série řadí k mým oblíbeným a stojí za každou korunu!!
Zajímavé, napínavé, dokonalé.

Kexina
12.07.2021

Na mě to byla moc "technická" scifi, takže bohužel, kniha putovala do nedočtených.

Verča@
23.06.2021 4 z 5

Tak to bylo super! Ač je kniha celkem bichlička, pořád se tam něco děje, je napěchovaná akcí a nečekanými zvraty. No a stránky vám jen lítají pod rukama. Kniha má taky moc sympatické postavy, ale hlavní důvod, proč jsem po téhle sci-fi sáhla, je její grafické zpracování. To je naprostá bomba! Chaty, e-maily, vojenské zprávy, plánky a přepisy z kamerových záznamů. To je originalita a čtivost sama!

Jsem moc ráda, že jsem po této knize sáhla, protože jsem chtěla vyzkoušet něco neobvyklého a originálního, a tahle kniha to naprosto splňuje. 4,5/5

Ronnie68
27.05.2021 5 z 5

Rozhodně jedna z těch lepších sci-fi, co jsem četla ... zaujala mě nejen obálkou, ale děj mě nějak nepustil .... takže přelouskáno za 2 dny ... zaujal mě i ten sty psaní ... tedy jestli se tomu dá zvát styl ... jak to bylo v podobách zpráv a hlášení ... no prostě, mě ta kniha nedchla ...

Ivet_V
23.05.2021 4 z 5

Četla jsem to už po druhé a jsem docela zklamaná. Poprvé se mi to líbilo mnohem víc. To ale nic nemění na skvělém grafickém spracování a čtivosti.

makik111
28.04.2021 5 z 5

Originální zpracování, plné akce a napětí. Jen někdy si ty děsivé scény mohli autoři ušetřit, jinak se to četlo opravdu rychle. Hned jdu na druhý díl.

mamzila
27.04.2021 5 z 5

Skvělá sci-fi určená spíš mladší generaci. Ústředními hrdiny jsou totiž zamilovaní teenageři. Ale na akčnosti to rozhodně neubírá.
Tyto "hvězdné války" mají všechno - hrdiny, padouchy, útok na planetu, bitvy vesmírných plavidel i umělou inteligenci, která je možná víc lidská než by se mohlo zdát.
A grafické provedení - WOW

knihomolkaMist
20.04.2021 5 z 5

Dočetla jsem na druhý pokus. Už ani nevím, proč jsem to poprvé nedočetla. Kniha byla boží!
I přes její tloušťku se četla velmi rychle. Líbilo se mi, že byla zpracovaná z různých přepisů rozhovoru, kamerového záznamu, chatu nebo e-mailů a spoustu dalšího.
Kniha vás udrží napjaté od začátku až do konce.
Velmi se těším na druhý díl této série :)

Fortuna7
16.03.2021 5 z 5

Bomba! To grafické zpracování❤❤❤ Knihu jsem přečetla za 16 hodin XDD, myslím, že to mluví za vše.

Luigi1
12.03.2021 5 z 5

Jsem moc rád,že se mi knihy od těchto spisovatelů dostaly do ruky.Obrazně řečeno,mohlo se by psát klidně rok 2021.Mám z toho špatný pocit.

knihomolSafira
02.03.2021 5 z 5

Páni, tohle se bylo něco. Moc se mi líbilo to zpracování, bylo to něco jiného ale naprosto skvělé. Sice to vypadá jako hrozná bichle, ale čte se jedna báseň a velmi rychle ubíhá díky zpracování. Velmi doporučuji si ji přečíst. Těším se na ostatní díly, které už mám doma a velmi se na ně těším.

Petkona
28.02.2021 5 z 5

Už jsem asi tak nějak dopředu tušila, že se mi to bude líbit, protože zpracování je opravdu krásné a originální. Tím, že to je psané v zápisech a záznamech, tak děj moc hezky plynul. Obě dvě hlavní postavy mi byly sympatické, ale oblíbila jsem si obzvlášť Kady, protože to je skvělá hackerka a není to žádna ufňukaná hrdinka bez charakteru. Asi nejvíc ze všech částí mě bavily zprávy mezi Ezrou a Kady. Autorům se moc povedlo vžít se do rolí hlavních postav a dali jim skvělé charaktery. Celé to bylo hrozně napínavé, neustále tam byly nějaké zvraty, zápletka byla skvělá, autoři mě neustále překvapovali, docela často jsem se i zasmála no a autoři mě na konci tak překvapili, ale vylepšili si to tím u mě, takže jo, jsem spokojená.
Celý příběh mě neskutečně bavil, takže za mě můžu jenom doporučit.

marvarid
23.02.2021 4 z 5

Požadovat psychologicky dobře vykreslené postavy je myslím nepochopení žánru. Pokud se pustím do čtení knihy odehrávající se v hloubi černočerného vesmíru na palubě bojujících (a zanikajících) kosmických lodí, zapsané povětšinou formou rozhovoru (ať už vedeného slovně nebo písemně přes nejrůznější infokanály), nemůžu něco takového požadovat. To je naivní. A rozhodně si cením výtvarného provedení. Myslím, že tahle forma (lehýnce štrejchnutá komiksem) k ději sedí. Takže místy pravda trochu morbidní, ale jinak vtipné, svěží, rychle přečtené. A teď si zase půjdu zavařit mozek nějakou literární klasikou….

njvc
16.02.2021 5 z 5

Souhlasím s Any1267. Je to skvělá knížka a doporučuji všem. Má skvělé grafické zpracování. Prostě úžasná kniha!

Any1267
16.02.2021 5 z 5

Plně nesouhlasím s komentářem uživatele Anet09, ale tak každý může mít vlastní názor... :D Za mě je třeba tahle kniha úplně úžasná. ;)

vlkove
16.02.2021 3 z 5

Tak tady rozhodně vyhrála forma nad obsahem.
To zpracování je neotřelé a neokoukané. Co povědět k příběhu? Vzhledem ke stylu vyprávění, nemáte šanci si oblíbit některou z postav. Popis postav a jejich vnitřní pochody, které vedou k činům, jsou důležité u každé dobré knihy. Co je už přes čáru, tak to je rozsah. Je to prostě moc dlouhé a místy chaotické. Prvních 200 stran, pro mě bylo naprostým utrpením. Četla už jsem o hodně více lepších knih odehrávajících se ve vesmíru. Obecně nechápu ten velký bum okolo této knihy.
Je divné, že v knize umírají tisíce lidí a ve mně to nezanechalo vůbec žádný pocit, a to jsem velice citlivý člověk.
Do čtení jsem se vyloženě nutila, a kdyby to nebyl dárek, tak knihu odložím. Moc nechápu, že je na xx stránkách přepisována nezajímavá konverzace a na dalších xx stranách neosobní popis zabíjení lidí. Jediné co se mi líbilo bylo SPIRO a jeho přepis.
Moc ani nechápu pro koho je kniha určená, na jednu stranu tu jsou tuny krve a na druhou ukňouraná konverzace dvou teenagerů. Zajímalo by mě, co by na knihu řekl dlouholetý zarytý sci-fi fanoušek.
Jdu si zlepšit chuť nějakou jinou knihou. Bohužel, a to jsem se na knihu obrovsky těšila.

Veve721
15.02.2021 5 z 5

Většinou se k přečteným knížkám nestíhám moc vracet, protože na mě v knihovničce čekají tuny nepřečtených, ale Illuminae je výjimkou. Čtu ho už potřetí a jsem pořád stejně nadšená.

Nepochybně vám tuto knižní bombu netřeba velmi představovat, protože se prohnala knižní sférou jako velká voda. Stala se revolucí v YA sci-fi a zaujala čtenáře po celém světě neobvyklou formou vypravování, kdy je děj vystavěn pouze skrz dokumenty, rozhovory, lékařské zprávy a přepisy záznamů z kamer. Přímo před našima očima se odvíjí napínavé vesmírné drama, v němž se tisíce lidí snaží utéct bojové lodi Lincoln, který vybombardoval jejich planetu. Hlavní hrdinka Kady využívá své hackerské dovednosti, aby se spojila se svým bývalým přítelem a odhalila temná tajemství ukrytá před zraky civilistů. Jako pozitivum jsem vnímala široký záběr témat, které autorské duo zpracovalo - výsledkem je úžasný mix všeho, co miluju. Prostředí mi připomínalo trilogii Loď mezi hvězdami, kapitoly o viru zase zombie filmy Světová válka Z a Den poté a problém s inteligentním řídícím systémem měl blízko k Červené královně z Resident Evilu. Přesto je knížka jako celek jedinečným originálem, který se vám vryje hluboko do paměti.

Fakt, že jsem Illuminae už dříve přečetla, nijak nezměnil můj názor. Naopak jsem se jen utvrdila v tom, že jde o výborné dílo, které je skvělé napoprvé i napodesáté. Zajímavý styl vyprávění sice zaujme na první pohled, ale knížka má i mnohé jiné kvality, skryté pod svým úchvatným provedením - sympatické hlavní hrdiny, zajímavou zápletku, napínavé dějové zvraty... Nakonec největším důvodem, proč dát Illuminae vysoké hodnocení je to, že těch 600 stran prolítnete jedním dechem. To si na knížkách cením nejvíc.

„Ve všech, kdo mlčí ke zvůli tyranie, umírá člověk.“ (W. Soyinka)