A nebe truchlilo

A nebe truchlilo https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2026/bmid_a-nebe-truchlilo-MJk-2026.jpg 3 19 5

Romantický příběh z českých dějin mladé autorky, napsaný v nejlepších tradicích tohoto žánru, se odehrává začátkem 14. století. Mladá princezna Eliška Přemyslovna po předchozím zklamání s Janem z Falkenštejna, kterého obvinila z vraždy svého bratra Václava III. a nechala popravit , již nedoufá, že by se znovu zamilovala. Avšak když potká Walrama, mladého lucemburského šlechtice - bratra Jindřicha VII. Lucemburka, který je tolik podobný Eliščině tragicky zesnulé lásce, Janovi, neodolá a snaží se s ním sblížit. Mladík je sice princezninou krásou uchvácen, má však obavy, že by se stal pouhým stínem její předchozí lásky. A tak i když se Eliška rozhodne pohřbít svou minulost, nebude vztah milenců jednoduchý. Jeho budoucnost je předurčena jejich povahami a bude především ovlivněna i kolem plynoucími historickými událostmi.... celý text

Freedomova
26.02.2017 3 z 5

Kniha mne bavila, a to byl záměr, se kterým jsem si ji půjčila, takže jsem spokojená. Je to takový historický harlekýn, ale moc hezky napsaný a zajímavý.

monte
02.02.2016 3 z 5

zajímavé

renefer
13.07.2013 3 z 5

Historický román z doby Elišky Přemyslovny a Jana Lucemburského. Chtěla jsem porovnat s knihou ze stejného období od A.Březinové Královská láska.
Je o něco lepší, ale stejně si myslím, že co týče knih z české historie, tak na Vaňkovou nikdo nemá.

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Román z historického prostředí.Na královském dvoře platí jiná pravidla.

WEIL
13.10.2011

Proč by mělo nebe truchlit?
Zajímá vůbec nebe lidská existence? Kdo na to odpoví? Člověk určitě ne.

Považuji za zbytečné číst historické romány, když nemám ani dost času přečíst si historické fakta, kterých o tomhle období není málo.