U řeky Piedra jsem usedla a plakala

U řeky Piedra jsem usedla a plakala https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423/bmid_u-reky-piedra-jsem-usedla-a-plakala-hYU-423.jpg 4 1143 123

A dne sedmého... série

Další z románů známého brazilského autora, publikovaný v Brazílii v roce 1994, vypráví příběh, v němž se prolínají fiktivní postavy – irská představitelka kultu „wicca“, novodobé severoamerické „valkýry“, mladá španělská dvojice.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Na Margem do Rio Piedra Eu Sentei e Chorei , 1994

Nika37
20.07.2015 5 z 5

Knihu jsem četla asi před 3 lety, ale pořád si pamatuji ono poselství, které mi tenkrát předala. Ačkoliv je tam na mě dost náboženské tematiky, dokázala jsem si ji vždy převést na to "své".
Prostě miluji příběhy o té pravé Lásce, s obrovským L, kterou nemůže nic zastavit, jen občas potřebuje čas, oddělení, aby se dva mohli zase setkat...

Barbiti
16.07.2015 3 z 5

Někdy musíme opustit starý život a spřetrhat všechny provazy, abychom mohli začít skutečně žít, abychom se mohli přiblížit k Bohu a objevit sebe samu. Bůh je Bohyně, s ženskou a mužskou tváří. Láska je jako hráz. Neschopnost rozhodnout se je největší bolestí ze všech... v knize se objevilo mnoho zajímavých myšlenek a v mnohých jsem se našla. Přesto nějak nemůžu úplně překousnout, jak tady mnoho lidí zmiňuje, nábožensky laděný text. Stopadesátkrát Buď vůle tvá, sto padesátkrát Zdrávas Panna Maria.... jako nevím, ale po Veronice, Alchymistovi a Bridě byla tato kniha dost vekou ránou.
Hlavní hrdina na mě působí jako manipulátor, což v církevích kruzích není zrovna nevšední záležitost a hlavní hrdinka sice přetrhala pouto s jednotvárným životem, ale zato se pohroužila do života plného modliteb a plnění božího poslání, což na mě působí jako stejný stereotyp, akorát v bledě modré. A to nemluvě o ochotě následovat svého milého, ať už udělá cokoliv a půjde kamkoliv. Já říkám, všeho s mírou.
Mimoto, řekla bych že Paulo Coelho měl v hlavě soustu dobrých myšlenek, ale spracování se stalo poněkud problematickým. Oceňuju však hezky plynoucí tok vět a práci se slovy a zajímavé myšlenky.
Beru jednu hvězdičku za milionkrát omílané kostely, modlitby a panny Marie, kterými se podle mě autor snažil vyplnit strany v knize, a beru hvězdičku za milostný příběh postrádající originalitu. Čekala jsem víc.

Jejda
02.06.2015 5 z 5

Vlastně to ani nedovedu pojmenovat, proč mě právě tato knížka ze všech Coelhových tolik zasáhla.

Sarri
29.03.2015 5 z 5

Děkuju za tenhle příběh Paulo! Moc se mi líbil, stále mě hřeje u srdce. Pro mě prozatím asi to nejlepší z Coelhovo tvorby =)

barbora2590
26.03.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah, člověka donutí přemýšlet a uvědomí si, co pro něj znamená čekání a co láska... doporučuji... :)

Muhibbis
19.03.2015 3 z 5

Náboženská tematika môjmu srdcu veľmi blízka nie je, a aj keď to bolo zaujímavé a ľahko čitateľné, tak celkom som nepochopila, o čo autorovi vlastne šlo.

helkol
13.03.2015 3 z 5

Coelha mám ráda,ale zde bylo až přiliš náboženství a příběh mě chvílema nudil, na druhou stranu jsem zde našla zajímavé myšlenky a kniha se četla přijemně.

Smiragl
19.01.2015 4 z 5

kniha splnila má očekávání - nebyla mou první od tohoto autora. Četla se příjemně, vychutnávala jsem si ji po malých kouscích.

MissBlack
15.12.2014 3 z 5

Pravda je, že ani nevím, jaký mám z knihy pocit, nějaký konkrétní. Rozhodně rozpolcenost a dál? Na jednu stranu se mi to líbilo, právě kvůli těm myšlenkám (pro příběh jsem to nečetla, nějaká dramata jsem nečekala), ale na druhou stranu mi místy už vadilo to neustálé "bohování". Silně rozlišuji slova náboženství a víra a tady na mne toho náboženství bylo opravdu až moc, snad proto, že žádné nevyznávám.
Ale i přesto se mi to v podstatě líbilo. No... ani nevím, jak se správně vyjádřit.

Ještě chci zkusit Veroniku a možná sáhnu i po Alchymistovi.

LuckaH2
09.12.2014 4 z 5

nádherná kniha, ve které kdo věří, se najde. Nepojednává jen o víře k Bohu, ale i k pochopení sebe sama, ochotě milovat, dávat i brát. Dokáže v člověku rozproudit myšlenky, které by ho bez ní nenapadly, což je podlě mě skvělé. Každý z nás v téhle stále někam spěchající době zastaví a zamyslí o jiných věcech, než jestli stihneme nakoupit nebo vysát...

LuckaH2
09.12.2014 4 z 5

MarkétaLore
27.10.2014 5 z 5

Mně se kniha velice líbila, po každé knize od Coelha zůstane takový ten pocit naděje.

alef
09.10.2014 4 z 5

"Sny dají hodně práce."

Natique
02.10.2014 1 z 5

Tuhle knihu jsem moc nepochopila.

dark.ma93
16.08.2014 3 z 5

Stará láska nerezaví, já v tom vidím to, že je tam popsané, že i po letech k sobě našli cestu dva lidé... Co se týče náboženské filozofie, tak v tomhle podání to bylo super.

VeronikaEn
24.03.2014 4 z 5

Kombinace silné víry a stejně silné lásky je pohlazením po duši. Jen mě drobně zklamal konec, přesto mi z téhle knihy bylo hezky :-)

martin3683
20.03.2014 3 z 5

Heslo "stará láska nerezaví" zde platí na 100% a to jak ke starému příteli tak k bohu. Spíše jedna ze slabších Coelho knih ze série proměny člověka za sedm dní. Ale platí zde, stejně jako u většiny jeho knih, že pokud zrovna něco takové prožíváte či jste v té etapě života, tak si přidejte hvězdičku navíc.

Pinky Claire
16.03.2014 3 z 5

Coelha mám ráda, ale tohle mi přišlo jako nesourodé spojení Bible a Padesáti odstínů šedi.

Jennkie
22.02.2014 3 z 5

Už jsem četla dvě knihy od tohoto autora, a proto mám sklony srovnávat - můj celkový dojem tedy není moc dobrý. Docela se mi tam líbily rozbory pocitů postav, ale to bylo jedno z mála, co mi tam sedlo. Alchymista byl filosofický, Brida se vracela k pradávné magii... Asi je to tím, že jsem v podstatě ateista, ale dráždilo mě tam celkově náboženské ladění, které velmi často hraničilo s náboženským fanatismem nebo dokonce se sektářstvím, protože se tam velmi často opakovaly výjevy z Bible a navrch byly některé základní skutečnosti pozměněny, takže šlo v podstatě o typické sektářství, obzvlášť s tím zanícením, se kterým o tom hrdina neustále mluvil. Je to sice déle, co jsem četla ostatní dvě knihy, ale přišlo mi to jiné než to prosté filosofování nad smyslem života s množstvím citátů, které dávaly samy od sebe smysl. Tohle mi připadalo jako čiré propagování Bible, ani děj to nemělo moc lákavý, vše se odehrálo v několika dnech a největší akce bylo setkání věřících v transu na svaté místě.
Možná takto vypadám jako nenapravitelný cynik, ale vezte, že já city mám a spousta věcí mě dokáže uchvátit, jako se to stalo u Alchymisty, ale tady se to nestalo, spousta věcí byla podobných, ale celkové ladění bylo moc násilně náboženské...

Ravabi
20.02.2014 3 z 5

Celkem čtivá a zajímavá kniha. Líbil se mi románek mezi hlavními postavami a to jakým způsobem si postupně mezi sebou utvořili vztah. Vadilo mi, ale že v knize bylo až příliš křesťanství, které mi není zrovna moc sympatické. Rozhodně se mi víc líbil Alchymista kde si každý mohl v příběhu najít svoji vlastní víru.