U řeky Piedra jsem usedla a plakala

U řeky Piedra jsem usedla a plakala https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423/bmid_u-reky-piedra-jsem-usedla-a-plakala-hYU-423.jpg 4 1143 123

A dne sedmého... série

Další z románů známého brazilského autora, publikovaný v Brazílii v roce 1994, vypráví příběh, v němž se prolínají fiktivní postavy – irská představitelka kultu „wicca“, novodobé severoamerické „valkýry“, mladá španělská dvojice.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Na Margem do Rio Piedra Eu Sentei e Chorei , 1994

hellena1523
30.01.2017 1 z 5

Další z řady v podstatě zbytečných knih nepochopitelně přeceňovaného autora. Triviální pravdy (které všichni víme, aniž bychom je nutně museli pojmenovávat) opět zformulované do pseudofilozofických myšlenek tvořících nudný, utahaný příběh. Jedním slovem: PLYTKÉ.
Jednu * dávám vlastně jen z toho důvodu, že jsem knihu dočetla...(což považuji spíše za svůj, nežli autorův, výkon)

angloumene
04.01.2017 4 z 5

U řeky Piedra jsem usedla a plakala je tak trochu rozporuplná kniha. Nemůžu popřít, že mě řada z těchto povětšinou náboženských témat nezaujala. Jedná se většinou o podstatě velké matky, tedy ženském prvku Boha, nebo o lásce a samozřejmě také o naplnění vlastního života a cestě za svými sny. Kromě zamyšlení se nad těmito a dalšími tématy kniha popisuje osudy mladé ženy, která do svého života nechává vstoupit změnu a i když je sama přesvědčena spíše o opaku postupně přebírá vládu nad svým osudem.
Během četby jsem se ale nemohla zbavit pocitu, že toho rozumování je snad trochu moc, že by snad knize neuškodilo o pár stránek méně a přesto by původní sdělení zůstalo zcela zachováno. I tak se ale určitě jedná o zajímavé dílo, které má co říci asi každému čtenáři.

misac96
20.11.2016 5 z 5

Podle mého názoru asi nejlepší kniha od Coelha. Moc jsem od ní neočekávala, ale velice překvapila, jak pomalý příběhem, tak hloubkou. Myslím, že zaujme především ženy.

argi111
23.10.2016 5 z 5

Tato kniha je druhou knihou, kterou jsem od Coelho četla. Musím říct, že se mi moc líbila, i když druhá část mi chvílemi přišla "táhlá". Podle hodnocení zde jsem toho příliš neočekávala, ale byla jsem mile překvapená. Autor vám musí zřejmě "sednout".

New-radus
28.09.2016 5 z 5

Zatím moje nejoblíbenější Coelhova kniha. Zmiňovaná "hra na toho druhého" na str. 59 se stala mým osobním mottem.

Maichalka
18.08.2016

Kniha, kterou vedu v seznamu oblíbených, ke které se ráda vracím a se spoustou věcí z ní souzním. Ano, ne každý tuto knihu zkousne, sama za sebe si myslím, že je třeba číst pomaleji než jiný román - i když, toto bych až zas příliš románem nenazývala...

mauvais-ange
10.08.2016 3 z 5

Paulo Coelho má rozhodně lepší knížky. S Piedrou jsem se nedokázala úplně ztotožnit, chvílemi jsem nechápala její chování (třeba v závěru knihy). Myšlenky hezké jako vždy, jen by mi lépe seděly k jinému příběhu. Na můj vkus také už trochu moc náboženské tématiky.

K4t13
10.07.2016 3 z 5

Příběh mě moc nezaujal a kniha pro mě nebyla tolik čtivá. Přesto oceňuji její filozofický nádech a uměleckou hodnotu.

zuzi.kovar
10.07.2016 3 z 5

Asi to není úplně četba pro mě. Celou knížku jsem ty duchovní pochody hlavních hrdinů moc nechápala, a to se zrovna nepovažuju za úplně nevěřící. Hlavní hrdinové nesympatičtí, konec divný. Vlastně celá ta kniha je divná.

hejnak
12.06.2016 4 z 5

Krásná knížka, asi jsem byla ve správném rozpoložení a v situaci, kdy mi sedla. Přečetla jsem jí za jeden den. Je to k přemýšlení, hodně duchovní a žádná oddechovka, ostatně jako všechny Coelhovy knížky. Našla jsem si tam spoustu věcí, které mě oslovily.

Podpovrchem
05.05.2016 4 z 5

Pro člověka, který už má za sebou něco odžité je to příběh, kdy může moudře kývat hlavou nebo naopak běsnit nad malicherností.

Platýz
20.04.2016 5 z 5

Jedna z knih, která ukazuje člověku, že by měl dělat to, co mu radí srdce (ostatně jako všechny Coelhovy knihy). Možná trochu těžce stravitelná kniha pro ty, co opovrhují jakoukoliv vírou. Jinak velmi dobře napsané dílo, které mě ani jednou nenudilo, ba dokonce třikrát dohnalo k slzám... Celou dobu máte pocit, že se to bude ubírat nějakým směrem a nemůžete se zbavit tísnivého pocitu, že všechno špatně skončí...

DickBach
20.04.2016 4 z 5

Jak už bylo řečeno mnohokrát. Pěkná kniha, ovšem ne pro každého. Buď ji budete milovat, nebo vám bude zcela lhostejná. Nic mezi tím.

tlllk
18.04.2016 2 z 5

ďalší babský román s náboženskou mystikou, ak teda myšlienka že boh mohol byť aj žena je ešte mystika.... tento motív sa mimo iné prelína viacerými jeho dielami... Ale keďže nie som promujúca študentka, teda ani cieľová skupina, .... snáď mi to raz pomôže pochopiť moje deti, alebo si aspoň dať pozor, aby to nečítali mesiac pred štátnicami.

Terezka.a
29.02.2016 5 z 5

Pro mě naprosto nejkrásnější kniha. Plno věci ze života, v mnoha situacích jsem se našla.

kamolka
27.02.2016 4 z 5

Kniha byla zajímavá a četla se docela rychle. Ze začátku mi přišla docela nudná, ale vydržela jsem to a pak mě to chytlo. Nedoporučila bych ji však všem. Je pěkná, ale ne pro každého.

Swahill
01.10.2015 5 z 5

Kniha hodně ze života, velmi mě zaujala..

LUCIICKOVAA
17.09.2015 2 z 5

Moc mě nezaujala, ale přečetla jsem ji celou.

JiříM
20.08.2015 3 z 5

Kniha není rozhodně špatná, je to moje čtvrtá kniha od tohoto autora. Je to takové odpočinkové čtení, které nutí se zamyslet nejen nad osudy postav ale i nad sebou samým.

lesaka
04.08.2015 3 z 5

Přestože v ní bylo pár zajímavých myšlenek, tato kniha se mi od Coelha líbila nejméně.