9. listopad

9. listopad https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1519 1519

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

LilianaFalcon
07.12.2021 5 z 5

Tahle knížka vyšla v originále v roce 2015!!! Od té doby jsem čekala, kdy ji konečně někdo vydá u nás, abych si ji mohla koupit a půjčovat všem svým babičkám a kamarádkám, co čtou jen česky...
Rok 2021, knížka furt skvělá, ale obávám se že pro některé čtenáře už vyšla s křížkem po funuse.

Andynka
07.12.2021 4 z 5

Poslední dobou jsem nejsem z nových knih od Colleen tak unešená.
Vždycky mě na jejich knihách bavil ten wow efekt, kdy mi spadla brada při zápletce až na zem.
Ale teď jsem si řekla... no, tak dalo se to tušit.
Jako poprvé snad mohu napsat, že kniha není úplně originální. S podobnými příběhy jsem se už mohli setkat ať už v knižním světě, nebo filmovém.
Každopádně, ať to nevypadá, že knihu jenom haním. Tak to určitě není.
Velké plus u Colleen je, že píše čtivě, takže vás kniha vtáhne a nepustí. A tomu tak bylo i u tohoto příběhu. Nebylo to nic , co by mě chytlo za srdce a rozbrečelo, tak jak tomu většinou bývá. Ale rozhodně mě příběh pobavil. Čtení jsem si moc užila. A knihu zhltla, jak nic.
A myslím si, že i já si vždy vzpomenu 9. listopadu na tuhle dvojici lidí. Ukradli mi den v roce. :)

Šánka
07.12.2021 5 z 5

Co mně to ta Colleen dělá, tohle přeci vůbec už nejsou příběhy pro mne, ale jí se i tentokrát povedlo mě dojmout, rozesmát, usmívat se, doufat, vyždímat ze mne celou škálu emocí.
Další z příběhů tak trošku inspirovaný nezapomenutelným filmem ,,Příští rok ve stejnou dobu", jen ti hrdinové jsou zde trošku mladší a každý z nich si ve chvíli seznámení již nese své šrámy na duši i na těle. Jejich příběh začíná 9.listopadu, jejich cesty se prolínají i rozchází v tento den každý rok a jejich osud se možná i v tento den naplní.....
Krásné a fanouškům této autorky mohu jako vždy jen doporučit.

Malíček
06.12.2021 5 z 5

Colleen je pro mě jako zjevení. Nechápu, že mě opravdu všechny její knihy zaujaly, některé mi nedaly spát, rozesmály mě i rozesmutnily.
9. listopad je knížka, která se opět báječně čte, moc mi vyhovuje styl psaní autorky. Příběh je neotřelý, zajímavě pojatý a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Naprosto mi sedl humor hlavních hrdinů a čtení jsem si neskutečně užila. Knihu i autorku celkově mohu opět jen a jen doporučit. Nezklame!

NikolaSkop
03.12.2021 5 z 5

Ja uprimne nikdy nevim co od Collen cekat! Ale uprimne? Jeste nikdy me nezklamala! Kniha rozhodne stojinza precteni! A ja si jsem jista ze se k ni jeste nekdy vratim!! :)

Kikina182
30.11.2021 5 z 5

Na první pohled vypráví kniha jednoduchý příběh zakládající se na docela používané zápletce, ale je to rozhodně mnohem víc. Kniha je skvěle promyšlená a má v sobě toho mnohem víc než jen jeden romantický příběh. Především má v sobě neskutečně velkou spoustu emocí, díky nimž a autorčině skvělému stylu psaní je to jedna velká emocionální jízda. Za mě je to jedna z nejlepších knih, kterou Colleen Hoover napsala. Hodně mi dala a zapsala se mi do srdce.

jana4084
30.11.2021 5 z 5

Jelikož je to moje nejoblíbenější spisovatelka, tak mě tato kniha nemohla minout. Opět je to ojedinělý příběh. Miluji její knihy a ani takhle není výjimkou. Příběh je originální a zprvu mě ani nenapadlo, co se za názvem skrývá. Hlavní hrdiny jsem obdivovala od samého začátku, protože to ani jeden neměl jednoduché. A ještě obdivuhodnější je, že bez sebe vydrželi (nechci spoilerovat). Pochopíte během čtení. Zamilovala jsem se, Colleen nikdy nezklame! :-)

lenuskav
29.11.2021 5 z 5

Nemam slov... tolikrat sem knihu odlozila, abych to prodychala a rikala sem si, ne, prece to takhle nema byt... neskutecne me chytila za srdce a mela sem pocit, ze to prozivam ja... jak skutecne realne to bylo napsane... gratuluju... dalsi topka na mem seznamu

kristyna1301
29.11.2021 5 z 5

Wow! Od Colleen čekám vždycky nějakou pecku, ale tím, že ji nečtu až tak často a nová kniha u nás vychází prakticky jednou ročně, jsem si z 9. listopadu doslova sedla na zadek. Poslední dobou jsem četla spoustu romantických knih, ale žádná z nich ve mně nevyvolala tolik emocí jako právě 9. listopad. Během čtení se vám srdce rozletí na tisíce kusů a možná zase poskládá zpátky, tak jak to umí jenom Colleen.
Všem čtenářům přeji zážitek, kdy vám během čtení buší srdce, máte tep alespoň 200 a cítíte všechnu bolest, beznaděj, lásku i radost s hlavními postavami. Protože tohle všechno, a ještě mnohem víc jsem cítila já.
Vlastně nejde úplně slovy popsat zážitek z této knihy, která ve mně zůstává i další dny po jejím přečtení. To se prostě musí prožít nebo spíš „pročíst“. Hlavní postavy si zamilujete od prvních stran. Fallon je velmi silnou osobností, která se i přes nepřízeň osudu snaží najít své místo v životě. A Ben? Toho jsem milovala od prvních stran, zejména pro jeho humor a charakter. Ano, celý koncept knihy odehrávající se vždy jen v jeden konkrétní den v roce, tedy 9. listopadu je tak trošku klišé a připomnělo mi to můj oblíbený film Jeden den s Anne Hathaway. Ale víte co? Nevadilo mi to. Naopak to bylo nevšední a krásné, že jsme nemuseli dalších několik kapitol čekat, než bude další 9. listopad.
Kdybych měla své pocity shrnout a zároveň nic neprozradit, tak by to vypadalo asi takto: První devátý listopad si mě získal, ve druhém jsem se zamilovala, při třetím mě začalo bolet srdce, aby se ve čtvrtém rozbilo. U pátého 9. listopadu jsem jej začala skládat dohromady a pak… Pak se Colleen opět projevila jako mistr zápletek. I když malou nápovědu jsme dostali už při druhém devátém listopadu, až do konce jsem to zcela neodhalila…
Malým bonusem této knihy je opětovné krátké setkání s Tate, Milesem a Ianem z Odvrácené tváře lásky (Ugly love), která patří společně s Námi to končí k mým nejoblíbenějším knihám autorky. A s radostí musím říct, že právě 9. listopad se k nim připojuje. Rozhodně to není naposledy co jsem knihu četla a asi nikoho nepřekvapí, že na hodnocení mi nestačí hvězdy, protože 5 je pro mou letošní nejlepší a nejoblíbenější knihu rozhodně málo. Takže mi snad prominete překročení stanoveného limitu.

Hodnocení: 10/5

Mimochodem, nezapomeňte si přehrát a přeložit písničku November 9 od Griffina Petersona. Je nejen krásná, ale teď po dočtení 9. listopadu vlastně všeříkající.

9. listopad, kromě spousty emocí předává i několik pro mě důležitých myšlenek, ke kterým se ráda vrátím. Tady si ale odložím alespoň tuto Benovu báseň.

Když se na vzpomínce zhoupneš
vysoko do temnot,
jen tajemství tam najdeš
jediný pevný bod.
I když se cítíš mizerně
a nevíš kudy kam,
vždycky tam někde najdeš mě
a ruku, co ti podávám.

Pitbullka
28.11.2021 5 z 5

Je to prostě Colleen, takže pro mě záruka kvality a pláče. Nejinak tomu bylo i v této knize. Krásný, dojemný příběh, pobrečela jsem si a už teď se těším, jakým dalším příběhem mě Colleen zničí příště. Někteří knize vyčítají, že popisuje vždy pouze jeden den v roce, ale mně tohle přišlo hodně originální a dobře zpracované.

Raislin
28.11.2021 5 z 5

Knihy této autorky se mi vždy dostanou pod kůži. Chvilku se usmivám a potom bulím, jako želva. Nad jejími příběhy vždy přemýšlím, protože jsou tak silné a emočně náročné, prostě návykové. Colleen píše neuvěřitelně čtivě a z pohledu obou hrdinů a přesně tohle ohromně obdivuji! Určitě se ke knize zase někdy vrátím a už netrpělivě vyhlížím další knihu od Colleen Hoover!

badliar_id
27.11.2021 5 z 5

"You'll never be able to find yourself if you're lost in someone else."

"It took four years for me to fall in love with him. It only took four pages to stop."

***
Když jsem naposledy četla knihu od CoHo, tak mě skoro dostala do čtecí krize a já se bála, že další kniha od ní bude úžasná nebo mě dostane do stejné pozice, jako To nejlepší v nás..
Colleen je u mě na prvním místě top autorů. To psaní má prostě v sobě a dokáže vás vtáhnout do děje ani nemrknete..
Na 9. listopad jsem se těšila a vůbec mě kniha nezklamala. Byl to úžasný, srdcervoucí a nervy drásající příběh.
Asi stokrát mi vystřelil tep do nebeských výšin, jak jsem byla ze všeho ve stresu. Absolutně jsem netušila, jaké zvraty by tu mohly být. Vážně. Možná to někdo předvídal, možná někdo něco málo tušil, ale já prostě měla černo. Nic.
Všechny zvraty mě dostaly a já si musela dát chvíli pauzu, než budu zase pokračovat. Ano, až tak mě dostaly..
Fallon byla úžasná. Silná a nádherná žena, která si prošla peklem a neměla to jednoduchý.
Ben mi přirostl k srdci hned na začátku a je to skvělý muž, i přes jeho chyby. Zbožňovala jsem jeho chování k Fallon a jak jí dodával sebedůvěru.
Kniha je plná nádherných, smutných ale i vtipných momentů a člověku to vykouzlí úsměv na tváři.
Už se těším na další knihy od CoHo..

nina3905
26.11.2021 5 z 5

Kniha je perfektná, veľmi emotívna. Ak obľubujete autorku Colleen Hoover, tento príbeh bude pre vás povinnou jazdou. Na záver knihy si určite poplačte spolu s hlavnými hrdinami, jednoducho si nebudete môcť pomôcť. U tejto knihy nemôže zaváhať, určite si prečítajte.

Jane.Ginger
26.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Stejně jako všechny knihy od Colleen je i tato skvělá, i když oproti knihám Námi to končí nebo Život jedná báseň mi přišla slabší. Dělalo mi problém si k postavám najít nějaký vztah vzhledem k tomu, že byl popisován pouze jeden den v roce, ale postupem času jsem se začetla a na konci knížky jsem brečela společně s hlavními postavami :).

barca8336
26.11.2021 3 z 5

Za mě slabší. Já knihy od Colleen zbožňuju, ale tohle se mi moc nelíbilo, hned jsem věděla co se tam stane, takže mě ten konec vůbec nepřekvapil.

eva3992
26.11.2021 5 z 5

Když jsem přečetla první knížku od Colleen Hoover, hned jsem se zamilovala. Od té doby nedočkavě vyhlížím každou její novinku. Nejinak tomu bylo u knihy 9. listopad, která si mě opět získala a já si čtení neskutečně užila.

Chcete lásku nebo zlomené srdce? V této knize možná dostanete oboje. Seznámíte se s Fallon, slečnou, která chce změnit svůj život a rozhodne se odstěhovat z L.A. V den odjezdu se seznámí s Benem, studentem a začínajícím spisovatelem. Za pár hodin zjistí, že si skvěle rozumí a rozhodnou se zůstat v kontaktu. Každý si žije po svém a vždy jednou za rok se potkají. Bude to stačit pro jejich lásku?

Colleen skvěle umí to, že se ponoříte do příběhu a prožíváte každou emoci společně s hlavními hrdiny. I tady jsem se hned od prvních stránek vcítila do Fallon a to natolik, že už na straně šedesát přišly první slzy z tolika emocí. Navíc se ve vyprávění příběhu střídá Fallon a Ben a můžeme tak vidět příběh z různých úhlů pohledu a pochopit oba hlavní hrdiny, proč co udělali a jak se cítí.

Celý příběh je v podstatě velice jednoduchý, ale i přesto mě dokázal citově zasáhnout. Navíc, zhruba sto stran před koncem, kdy jsem si říkala, že už je přeci vše vyřešeno, nás dokázala Colleen překvapit tak, jak to umí jen ona. Přišel takový zvrat, že jsem konec opravdu hltala a při čtení jsem ani nedutala. Knížku jsem málem ani nedočetla, protože posledních pár stránek jsem přes slzy už vůbec neviděla na písmenka.

Je to romantický příběh, který chcete prožít. Chcete se na chvíli ocitnout v Benově náručí a zapomenout na starosti běžného dne a chcete prožít tu krásnou lásku. V dnešní době, kdy kolem sebe máme spoustu negativních věcí, je potřeba se odpoutat od reality a prožít něco nádherného, plného emocí a citu.

Wabinka
25.11.2021 5 z 5

Panebože, ach... to byla nádhera, naprostá emoční smršť. Dávám celé nebe hvězd a tisíckrát doporučuji.

Adélka18
24.11.2021 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha. Hned jak jsem zjistila že jde do předprodeje jsem se nemohla dočkat až ji budu mít u sebe v knihovně u všech ostatních knížek od Hoover. Knížka dokáže rozesmát, ale i rozplakat. Hlavní postavy jsou dokonalé a líbilo se mi, že se tam objevily postavy i z předchozích knížek a hned jsem dostala chuť na jejich rereading. Pokud milujete Collen stejně jako já, tak Vás tahle knížka rozhodně nezklame!

Nikola086
24.11.2021 5 z 5

Tak tohle bylo zase něco. Při čtení jejích knih bulím jako želva. Naprosto dokonale dokáže psát tak, aby ve Vás text vyvolal neskutečný nával emocí...
Jediné, co mě mrzí je, že se do knihy začtete natolik, že za dva dny je konec :D
Překrásný příběh, kterému nechybí nic. Jestli se Vám líbila Odvrácená tvář lásky, tak tato kniha Vás absolutně vůbec nezklame.
Doporučuji všemi deseti! :)

lena.o.knihach
21.11.2021 5 z 5

Ach. Jak já tuhle autorku miluju. Proč jen jsou ty její knihy záležitostí na jednu noc? Já bych chtěla třikrát tak obsáhlejší příběh, i když si nedovedu představit, co všechno by se mnou udělal, když mě i pouhých 300 stran dokáže emočně úplně vyždímat a zničit.

9. listopad je překrásná kniha. Přes všechny hrůzy, které se v ní odehrávají, se mi četla s neuvěřitelnou lehkostí a na konci jsem přes slzy v očích téměř neviděla na písmena.

Závidím všem, kteří se na nějakou knihu od Colleen Hoover teprve chystají. Číst je znovu poprvé by byl neskutečný zážitek.