9. listopad

9. listopad https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1519 1519

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

happy19
22.01.2022 4 z 5

....děkuji za každou knihu od Coll:-*
Protože díky ní vím,že číst je ten nej libůstka v životě,-)

„Život není hledání zkušeností, ale hledání sama sebe. Objevíme-li vlastní stav do základu, všimneme si, že tento stav těsně souvisí s naším vlastním osudem, a dojdeme klidu.“

romika
21.01.2022 5 z 5

Bomba,Colleen prostě umí,opět jsem si zaslzela. Jen škoda,že u nás autorčiny knihy nevychází v překladu chronologicky,tato kniha patří mezi její dřívější,je tu zmínka i o dalších postavách,které jsou hlavními v jiné její knize.. Tate a Miles. Mám tuhle mini provázanost ráda u Julie Caplin a jejích knih. Ale to je holt věc nakladatelství.

lihate
20.01.2022 5 z 5

"Většina lidí neví, jak zní smrt.

Já ano.

Smrt zní jako absence kroků v hale. Jako ranní sprcha, kterou si nikdo nepustí. Smrt zní jako ticho v kuchyni místo hlasu, který na mě ječí, ať' koukám vstávat. Smrt zní, jako když nikdo nezaťuká na moje dveře pár vteřin před tím, než se mi spustí budík."

Wow... Colleen, no co dodat.
Její knížky nesnáším a miluju. Protože mě vždycky rozeberou na kousíčky a postupně skládají k sobě. Jenže vždycky trochu jinak a s jiným pohledem na jisté vnímání světa.
9. Listopad není výjimkou a proto ho nesnáším i miluji.
Jizvy, které nosíme na těle nemusí být vždycky ty největší, které máme. Pod kůži, a všude uvnitř nás můžeme mít tolik jizev, až nás to ochromí a přestaneme žít.
A přesně o tom je tahle kniha. Bolest není jen fyzická a ta emocionální, psychická je vždycky ještě horší, protože jen tak nepřejde a nepůsobí na ní léky na bolest.

Kniha se rozjíždí dost pomalu, skoro si až říkáte, kde ta Colleen je. Ale ona to tak má u všech kniha. Přituhovat totiž začne až potřetí. Třetí setkání je od začátku do konce šílená emocionální jízda. Od začátku! Tedy včetně básně, kterou Ben složil a která se mi zarila do všech útrob.
Emoce. City. Bolest. Horská dráha a zastavíte se až na konci.
Přemýšlela jsem, jaké to musí být ty první dny po 9. listopadu. Kolik dní bych nezvládla nic dělat a myslet jen na toho druhýho. Vědět, že musím přetrpět 365 dní. Dalších 365 dní. Šílenost.
Nechápala jsem přesvědčení Fallon, že to musí být pět let i když bylo všechno tak zřejmé. Jenže nakonci třetího roku dáváte vinu Fallon za to, co udělá a čtvrtý rok byste zase uškrtili Bena.
Je to tu zase. Emoce. City. Bolest. Láska. Horská dráha a tentokrát se všechno skutečně zastaví až poslední větou knihy.
Mimochodem větou, kde autorka tvrdí, že tohle ani zdaleka není konec.
Jsem rozebraná. Na kousky. Na malé kousíčky s ostrými hranami.
Proč? Protože mi Colleen zase ukázala, že ne všechno je tak, jak se na první pohled zdá a že bych se měla víc dívat kolem sebe.
Miluju

„To, jestli spolu dvojice hrdinů zůstane, nebo ne, neříká nic o tom, jestli má knížka dobrý konec," upo zornila jsem ho. ,,Protože když jsou oba šťastní, ne záleží na tom, jestli jsou šťastní spolu."

Leniii
20.01.2022 5 z 5

Colleen prostě umí! To byl příběh! Brada dole, emoce bimbaj z jedný strany na druhou a i na slzy došlo! Sakra dobrý to bylo!

4xbabča
19.01.2022 5 z 5

Opravdu krásnė napsaný příběh o dívce Fallon a mladém spisovateli Benovi, plný romantiky, smíchu, lásky, ale i spousty překvapení a nečekaných zvratů. Super dílo, které se čte jedním dechem.

tereza7804
19.01.2022 5 z 5

Že já po knize ,,Neviditelný život Addie LaRue" šla na tohle s myšlenkou ,, jo, to si oddechnu" :D. Řekla jsem to jednou a řeknu to klidně znovu, Colleen Hoover nikdy nezklame. Čekala jsem vše, ale tohle fakt ne. CoHo má tak kreativní, promyšlené a dechberoucí nápady, že vás její díla prostě srovnají se zemí. Zápletka mě v knize šokovala na tolik, že mi spadla brada snad až k nohám a v oku se dokonce zaleskla i slza. Z konce jsem v rozpacích doteď a rozhodně se nemůžu dočkat na její další díla, která mě bezpochyby taky emočně zničí :D. Její knihy celkově mají hrozně moc věcí na zamyšlení z reálného života a hroznou hloubku.
5/5 - za rok 2022 čtu samé skvělé knížky mi přijde! :D

Lucie311
19.01.2022 5 z 5

Moc hezký příběh. Dobře promyšlený, konec, dokonalost sama.

Tesset
18.01.2022 3 z 5

Dobře napsaná kniha, ale příběh mě moc za srdce nechytil. Spíš jsem si říkala, že zbytečně promarnili roky, kdy mohli být spolu. Po prvním, druhém setkání bych to ještě brala ale pak? Možná jsem jen na takový příběh neměla zrovma náladu, nevím. Hlavně mi moc Fallon nesedla. Tak to možná bylo i tím.

Sabča92
18.01.2022 4 z 5

Colleen Hoover je moje oblíbená autorka a mě těší, že se každý rok můžu ponořit do jejího nového příběhu. Na konci loňského roku jsme se dočkali překladu její starší knihy, která sklidila ve světě velkou oblibu. 9. listopad je příběh ve stylu filmu a knihy Jeden den (ještě jsem neviděla ani nečetla), přesto ač se jedná o známou až klišoidní zápletku mě kniha naprosto pohltila. Je to zkrátka Colleen, která udělá z něčeho známého zcela novou záležitost. Colleen píše nejčastěji romány z žánrů new adult a young adult a upřímně, tento bych zařadila někam mezi. Na začátku příběhu jsou Fallon a Ben jen osmnáctiletí teenageři, kteří věří v iluzi jednoho dne, ale postupně jak stárnou začínají chápat, že život a sen jsou dvě odlišné věci i napříč lásce. Mezi Fallon a Benem vznikne během pár hodin opravdu silné vzplanutí, a na to, že se hrdinové vidí třetí den se milují tak, jako by se denně setkávali. V polovině knihy jsem měla chvílema pocit, že čtu knihu od Nicholase Sparkse, jak mě dojala životní cesta hrdinů. Ovšem následujícím rokem přišel další zvrat, který upřímně, kdyby se nestal, byla bych spokojenější. I přesto ale knize nemám co vytknout. Opět jsem se u knihy zamilovala i si nechala zlomit srdce. 9. listopad je další návyková srdceryvná lovestory, která vám zlomí srdce. Jedná se o mou desátou přečtenou knihu od autorky a zdaleka ne poslední. Prožijte s hrdiny jeden den v roce po dobu šesti let.

Akireee
17.01.2022 5 z 5

Tak fajn... napíšu to!Jsem emoční šutr bo sociopat,ale jen tak něco mě nedojme,pokud teda zrovna nejsem v jináči a netlučou se mnou hormony a to se stalo jen 2x
Taky nejsem úplný nadšenec těch přeslazených knih, který jsou pro všechny děsně romantický, ženský u nich spotřebují hromadu kapesníčků a div si nervou rodidla.Asi to prostě neumím dostatečně ocenit.
C.Hoover jsem objevila před pár lety a krom jedné knihy jsem přelouskala všechny a moc jsem si to užila...

A pak přišla novinka 9.listopad a já se do ní konečně pustila...

Jakože cože???Sakra,do psí ďoury a čeho všeho.
Jako přece se JÁ nerozbrečím na konci knihy?
Jo stalo se...bulela jsem,jak kdyby mi dcery rozlily olej na čerstvě vytřenou podlahu a ještě víc..a nejenom to. Telila jsem i ze začátku knihy a zhruba 2x uprostřed. Spotřebovala jsem balení šnuptichlů.

Takže rozhodně tuhle knihu nečtěte, způsobí vám emoční výkyvy jako vepř!!!

Nooo já to jdu rozdýchat a na tuhle knihu jen tak nezapomenu.Rozhodně je mezi mojí top 5.

Co vy?Taky máte knihu, která vám rozhodila všechno co mohla?

terryaknihy
17.01.2022 4 z 5

Tak tohle nebylo vůbec špatné! :)
Hned na začátku jsem si velmi zamilovala Fallon, jakožto hlavní postavu, která díky tragédii skončila popálená a kariéra herečky se s ní nemazlila. Benova stránka byla trochu tajemstvím, ale od jejich vtipného seznámení s Fallon jsem jim vše věřila. Velmi tomu napomáhalo to, že příběh je vyprávěn z obou pohledů, což naprosto miluji. Cítit emoce a vnímat myšlenky obou hlavních postav, kór u takového příběhu, je k nezaplacení. Scházeli se každý rok, na stejném místě, kde se potkali. Zní to, jako pohádka, ale to by nebyla CoHo, aby nám to trochu neosolila.
Naprosto nádherný příběh s neskutečně grandiózním koncem, který nám autorka tentokrát naservírovala, mě úplně dostal. Díky čtivosti jsem knížku sfoukla za pár dní.. :)

Prokrastinuji
16.01.2022 5 z 5

“Protože zamilovat se je snadný, Bene. To těžký přijde, když z toho chceš vyklouznout.”

Páni a ještě jednou páni. Tohle bylo neskutečný - upřímný, krásný, bolestný, a místy srdceryvný. Nechyběla tomu naděje, a za sebe můžu říct, že tohle je jeden z těch příběhů, které ve mně budou ještě dlouho rezonovat. Zamilovala jsem si je oba - Bena i Fallon, a i když mi už po první kapitole bylo jasné, kde bude zakopaný ten pes - v čemže to plánuje CH udělat v průběhu děje ten zlomový zvrat, stejně jsem si to čtení užívala, a po několika kapitolách doufala, že se pletu.

V téhle knize je opravdu hromada skvělých myšlenek - ve směs jednoduchých, pro někoho možná samozřejmých. Ben studuje psaní, Fallon miluje romantické knihy, takže tenhle aspekt mi taky sedl. Líbilo se mi, že o tom postavy mluvily, dělaly si z toho legraci, ale i se snažily pokořit ty vztahová klišé z instatních knižních romancí. Mimochodem, Ben tady začne psát knihu, a i my čtenáři pak do ní víceméně “nakoukneme” - což mi hodně připomnělo mou oblíbenou autorčinu knihu Pravda nebo lež.

Celá kniha je protkaná poezii, kterou Ben píše, ale také poezii Dylana Thomase, takže mám teď chuť pořídit nějakou jeho sbírku a trochu víc se do ní ponořit. Celkově Dylan Thomas a jeho poezie mají v příběhu menší/větší roli.

Colleen vytvořila skvělý příběh, kdy na konci všechno zapadne do sebe, i když hned ze začátku nemáte všechna vodítka, a úder na solar přijde až někdy v půlce, s největší pravděpodobností tak nečekaně, že to budete chvilku rozdýchávat, ale na konci to přežijete, slibuju.

“..víš, kde budu. Dneska večer, příští rok, přespříští, navždycky.”

Ella161
15.01.2022 5 z 5

Jsem proti psaní do knih, ale tohle pravidlo jsem tady musela porušit. Vážně jsem měla strašné nutkání si tam své myšlenky napsat, a také jsem tak učinila (tužkou samozřejmě). CoHo je prostě neuvěřitelná autorka, která mě nutí i do věcí, kterých nejsem velký fanda. Píše tak neuvěřitelně čtivě a poutavě! Na tuhle knihu jsem se strašně těšila, protože na tiktoku na to měla skvělé ohlasy. Měla jsem od ní velké očekávání, která se vlastně i splnila. Jen jsem to čekala trochu jiné. Určitě autorka měla skvělý nápad. Jen jsem si myslela, že tam bude napsané, co se dělalo za celý ten rok a ne, že se tam bude psát jen 9. listopad. Na kvalitě to určitě neubralo, ale myslím si, že v takové formě by se mi to líbilo víc. Každopádně i tak jsem si čtení moc užila, o tom žádná. Byla to zase velmi emotivní jízda a já u toho zase tak dlouho brečela. Jak jinak. Ale líbí se mi, že CoHo knihy ve mně dokáží vyvolat takové emoce. Je to vážně jedna z nej nej nejlepších.

Fallon. Nedokážu si představit, že by se mi něco takového mělo stát. Jeden debilní okamžik a jí se kompletně změnil život. Její sny se nenaplnily, protože se ani už naplnit nemohly. Kvůli jednomu pitomému incidentu přišla o něco, co chtěla dělat už od malička. Jenže ona byla vážně bojovnice. Nebyla vůbec zahořklá. Byla vtipná a přátelská. Navíc moc hodná. Ben jí do života dal nějaké to světlo. Pomohl jí najít své staré sebevědomí. Pomohl jí se soustředit na to důležité. Pomohl jí vidět sebe samou. Za tohle všechno, co pro ní udělal, jsem ho měla strašně ráda. On byl velká a důležitá část jejího života. Ve všech ohledech. Prožila si toho dost a já z celého srdce přála šťastný konec, protože ona si to opravdu zasloužila.

A Ben? Ze začátku jsem ho měla strašně moc ráda. Líbilo se mi, že Fallon viděl celou a takovou, jaká doopravdy je. Že se mu líbila ona CELÁ. Měla jsem ho ráda také díky tomu, jaký byl. Hodný, obětavý, laskavý, chytrý, empatický… Dokázal Fallon nějakým způsobem podpořit a dodat jí alespoň trochu sebevědomí, což rozhodně potřebovala. Pak ale nastal jeden zlom, díky kterému jsem se na něho strašně naštvala. Bylo mi vážně hned jasné, co se stane, když Fallon odjela po tom třetím setkání. Já to prostě tušila a když se mi to potvrdilo, zlomilo mi to srdce. Stejně jako Fallon. Já to prostě nechápala. Cožpak Ben neviděl, že to udělala jen pro něho? Že ho milovala stejně (nebo dokonce víc) jako on jí? Co to sakra udělal? Strašně mě naštval a nedokázala jsem mu to odpustit. Předtím ani teď. Navíc to bylo hnusné i vůči… (kdo četl, ví). I teď, když si na to vzpomenu, jsem sakra naštvaná. Tohle bych od něho ze začátku nečekala. Jako chápala jsem, že oni dva si nic neslíbili, ale stejně. Pak to bylo na nějakou chvíli v pohodě, ale stejně jsem ho nedokázala mít už tak ráda. No a pak nastal ten největší zlom. V tu chvíli jsem ho fakt nenáviděla. Říkala jsem si, jak to mohl sakra udělat. Jenže to jsem se ještě nedostala k tomu rukopisu, který mi všechno vysvětlit. A já si uvědomila, že on to sakra neměl jednoduché a jak moc jsem mu křivdila. On byl vážně dobrák a já si myslela něco jiného.

Čtení jsem si vážně užila a tahle kniha se řadí určitě mezi autorčiny lepší díla. Furt to ale nemá na To nejlepší v nás. To je prostě má srdcovka.

niknikita
15.01.2022 5 z 5

Další nádherný, cituplný příběh od mojí oblíbené autorky a já stále nechápu, jak to Colleen Hoover dělá, že každá její kniha je nezapomenutelná...

Ralemo
15.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Naprosto dokonalé! Nemám slov k této knize. Mám přečtené všechny knihy od této autorky, ale toto je za mě nejlepší kniha co jsem v poslední době četla a že jich bylo vážně hodně!
Knížka přečtená na jeden zátah za pár hodin. Nešlo se odtrhnout. Vážně neskutečný příběh! Nádherně napsané, procítěné, hodně emočně náročné, i pár slziček ukáplo.
Krásný příběh se šťastným konce, oba dva si prošli těžkým obdobím. Každoroční setkání bylo rok od roku napjatější, ve chvíli kdy Ben dorazil s dítětem, jsem myslela že je kniha u konce, ale naštěstí to tak nebylo.
Určitě stojí za přečtení!

MilackovaN
14.01.2022 5 z 5

Oficiálně se tato kniha přesunula na top 1 všech knih od Colleen, vlastně všech dosud přečtených knih. Nechyběl smích a slzy, tak jak to Colleen umí. Víc asi nemá cenu psát, běžte si ji všichni přečíst. Já se k ní určitě vrátím a ne jednou.

Zuzana215
14.01.2022 5 z 5

Brilantní, fenomenální, šokující...přečtěno jedním dechem.Každé slovo budete doslova hltat. Colleen jako vždy nezklamala!!!

Drahuska12
14.01.2022 5 z 5

Musím napsat hodnocení okamžitě i když je 1:17 ráno.. To že Collen píše úžasně, to jsem se přesvědčila už dávno. Mám od ní asi až na jednu knihu přečtené všechny. Ale tohle?? Knihu jsem přečetla za 5 hodin. Nemůžu se hnout protože jsem jela absolutně v kuse.
Tahle kniha v sobě má tolik emocí, že si ji musíte přečíst všichni!! Vážně jo. Smála jsem se, brečela jsem, cervenala se a byla jsem i naštvaná.
A nejvíc naštvaná jsem, že to tak rychle uběhlo, a já si asi díky téhle knize budu muset dát chvíli pauzu od čtení, aby mi ulezela v hlavě i v srdci.
Doporučuji!!!! :-)

Pavcas76
12.01.2022 5 z 5

To byla tak úžasná romanťárna! Samozřejmě totálně nerealistická, ale od toho snad knížky jsou, aby se člověk utopil v krásném příběhu a zapomněl na všechno ostatní. Příběh Fallon a Bena mně prostě dostal, chytil za srdce a i když jsem dlouho absolutně netušila co je vlastně to Benovo hrozné tajemství, ve chvíli kdy všechno začalo zapadat do sebe jsem se vyděsila jak to skončí. Protože zoufalí lidé dělají zoufalé věci a i když si ráda pobrečím, tady jsem se modlila za happyend. Jestli nastal musíte zjistit sami, ale neopovažujte se přeskakovat na konec, jako jsem to málem udělala já, protrpte si to až do poslední stránky......

salča
11.01.2022 5 z 5

Každá kniha od Colleen je smršť emocí.Jednou tajíte dech, jindy přes slzy nevidíte na stránky...
9.listopad mě opět chytil za srdce.