9. listopad

9. listopad https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1519 1519

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

EvaSupovic
27.12.2021 5 z 5

Colleen Hoover mě ještě nikdy nezklamala a ani tentokrát to nebude výjimka. Až srdcervoucí příběh dvou zraněných duší, které se do sebe beznadějně zamilovali.

Kristy.Seb
27.12.2021 5 z 5

Co toužíme dělat a čeho chceme dosáhnout, jsou dvě různý věci.

Nikdy nenajdeš sama sebe, když se předtím ztratíš v někom jiném.

Když člověk neví, oč přišel, nechybí mu to.

Když chce člověk přijít na to, co se životem, pohodlí se může plést nešikovně pod nohy. Nejvíc toho dosáhne, když musí bojovat s nepohodlím a tvrdě makat.

Když najdeš lásku, držíš se jí. Popadneš ji oběma rukama a uděláš, co můžeš, abyste ji nepustili. Nejde se k ní otočit zády a předpokládat, že na tebe bude čekat, kdes ji nechala, dokud na ni nebudete připraveni.

Do života všech občas zasáhne smůla.

Tělo je jen obal pro ty pravé dary uvnitř.

Mládí a krása vyblednou. Ale lidská slušnost ne.

Bože, to bylo zase skvělý! Nejdřív jsem se bála, že to bude napodobenina knihy Jeden den, ale tohle bylo mnohem lepší! Konec knihy jsem četla se zatajeným dechem...

AnnieR.
27.12.2021 5 z 5

Colleen, co mi to proboha děláš. Další bomba z tvého seznamu knih.
Budu vážně překvapená, když se najde kniha, která se mi nebude líbit. Tady u této autorky to snad není možné. A ani nedokážu říct, která kniha je ta nejlepší.
Plus ten doplněný soundtrack, je skvělý nápad. Pusťte si November 9 a nebudete moc přestat. Pak si pusťte i ty další.
Tahle kniha byla od začátku prostě Wow!!!

Alieen
27.12.2021 5 z 5

Dávám plný počet, ale hlavně s ohledem na moji oblíbenost Colleen, jinak bych asi hvězdičku ubrala. Je to čistě jen tím, že mě zcela nepohltila ta neskutečně romantická dějová linka a kniha začala být pro mě Colleenovsky zajímavá až ke konci. Taky musím podotknout, že tentokrát jsem zápletku uhádla už dopředu, i když ne se všemi detaily, takže mě i tak pár věcí překvapilo.
Dále si musím postěžovat na překlad knih od Colleen a to typické "pravička a levička." Tento překlad mě neskutečně vytáčí, kdykoliv na něho v nějaké knize narazím, což u Colleen bývá prakticky skoro v každé. Zároveň mi nejde do hlavy klesající úroveň korektury knih, a to myslím všeobecně. Ve starších knihách člověk jen tak nenarazí na překlepy a chyby v textu, ale tyto novější překlady jsou prostě jedna velká katastrofa. V této knize tak odhadem 6 - 7 chyb v textu, a to myslím nepřehlédnutelných, kdo ví, kolik by člověk napočítal, kdyby se na to zaměřil. Je to smutný.

_Bára_
26.12.2021 4 z 5

Colleen opět nezklamala. Bylo zde vše, na co jsme od ní zvyklí. Musím v této knížce ocenit nápadivost, protože jsem se ještě nesetkala s knížkou, která by měla kapitoly vždy jako jeden den po roce. Celá kniha vířila emocemi a byla to taková horská dráha. Rozhodně to nepatří mezi ty top knihy od Colleen, ale rozhodně patří ke knížkám, na které nezapomenete.
A doufám, že nejsem jediná koho potěšilo, že jsme zde potkali Tate a Milese z Odvrácená tváře lásky...

Racík
26.12.2021 3 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, protože předchozí autorčina kniha se mi moc líbila. Navíc jsem tady četla pochvalné komentáře. Ale nadšení se nedostavilo. Knihu jsem přečetla, poslední třetina byla opravdu dobrá. Ale ta první část mě nenadchla. Připadala mi zbytečně rozvleklá. Námět jako vždy u této autorky zajímavý...
Někdy se prostě nezadaří, buď autorce, nebo spíš mně jako čtenáři...

den_i
25.12.2021 5 z 5

,,Wow”. Opět top kniha od autorky.

Jenny46
25.12.2021 5 z 5

Mám ráda knihy od CoHo ona mě vždy emočně rozsekne...
Nechápu jak to dělá, ale její příběhy stojí za přečtení a nejsem nikdy zklamaná. Doporučuji

Ivuska.09
25.12.2021 3 z 5

Příběh sám o sobě byl skvělý, ale mám trochu problém s tím, komu je určen. Nezařadila bych ho mezi romány pro ženy, ale spíše pro dospívající čtenáře. Pokud by to takto bylo dáno, neměla bych pak takové nároky a očekávání, jaká jsem měla. V tomto směru je matoucí i vydání Ikarem, nemohu si pomoct, ale příběh mi sedí spíše k Yoli. Sám o sobě je velmi dobře zpracovaný, autorka pracovala se skvělým námětem, hlubokou myšlenkou, poučením, posláním atd. Zkrátka splňuje vše, co má kniha žánru Young adult mít. Jenže já zcela uspokojená nejsem, protože jsem měla chuť na román pro ženy - a tím pro mě tato kniha bohužel nebyla. Hlavní hrdinové jsou příliš mladí a řeší problémy, které už mají dospělé ženy dávno za sebou. Nebo alespoň většina z nich.

terikus
23.12.2021 5 z 5

To mě zase rozebralo a dostalo...nechápu jak to Colleen dokáže

ivetdos
21.12.2021 4 z 5

Colleen je moje nejoblíbenější autorka, její knihy miluju, ale... Nemyslela jsem si, že to někdy řeknu já romantik, ale některé části na mě byly až moc sladké a nereálné. Občas jsem měla pocit, že mě postavy příliš okatě poučují a neměla jsem tendenci se ke knize s nadšením vracet, tak jak to běžně u knih Colleen mám. Taky bych to trošku proškrtala, střed knihy mě lehce nudil, ale ten začátek, zvraty a rozuzlení na konci?? Geniální! Mimo to - miluju autorčin humor :-) Do této knihy se obtisknul zatím nejvíc, co jsem do teď přečetla a i přes to všechno co se v knize událo, Bena jsem si zamilovala.

Pokud budete mít pocit, že kniha v průběhu ztrácí šťávu, vydržte. Ten konec za to stojí :-)

Jeanine8
21.12.2021 4 z 5

Taková pohádka, Colleen už měla mnohem propracovanější a hlubší knihy, kde se odehrávalo větší drama...Ale na večer do křesla moc příjemné :-)

Barbora.M
20.12.2021 5 z 5

Jelikož je Colleen moje srdcovka, nemůžu se zaručit, že knihu budu hodnotit spravedlivě.
Všechny knihy od ní jsou bomba - chytnou (některé i za srdce) a nepustí. Fallon a Ben si byli souzení už od začátku. Oba mi byli sympatičtí už jen kvůli datům narození (Ben ve stejný den jako já, Fallon na svátek mého bratra). Bylo skvělé, jak se díky Benovi začala mít ráda. Když se ale opravdu začal rozkrývat pravý důvod toho všeho, nevím, koho mi vlastně bylo víc líto. A pak otázka... dokázala bych odpustit i přes tu lásku, kterou jsem si za ty roky/dny k člověku vybudovala?

MichaelaJan
16.12.2021 5 z 5

Takže…. Prostě jako vždycky u Colleen - vtáhne a nepustí ️ Byl to úžasný příběh. Ben byl děsný slaďouš, hrozně se mi líbil. Celý ten příběh byl pojat trošku netradičně a myslím, že pro praktiky a realisty je to neuvěřitelný, ale prostě to má něco do sebe, takže to člověk musí milovat ️

eliska2126
16.12.2021 5 z 5

Colleen je pro mě osobně rozhodně záruka skvělého čtení. A 9. listopad mi to opět jen potvrdil.

V této knize sledujeme dva hlavní hrdiny - Fallon, bývalou herečku, a Bena, kluka, ktery je tak skvělý, ale skrývá také nejedno tajemství. Pro obě postavy jsem už po pár kapitolách dychala, úplně jsem si je zamilovala a fandila jim. Sice to mezi nimi byla totální insta love, ale čert to vem - fakt jsem jim to věřila.

Celá podstata knihy, že se hlavní hrdinové budou setkávat jen jednou za rok - 9. listopadu - mi přišla opravdu nápaditá, nicméně v druhé polovině knihy jsem si přála, aby se na to celé vykašlali a vídali se prostě normálně, protože jsem prostě chtěla víc té chemie mezi hrdiny.

Věc, co mě úplně zničila se stala čtvrtý 9.listopad, to jsem opravdu jen četla s otevřenou pusou a slzami v očích a říkala "Colleen, co to sakra děláš?". Jenže potom? Popsala bych to asi tak, že vám Colleen rozbije srdce na milion kousků a jen ona ho pak dokáže zahojit takovým způsobem, že to ve vás zanechá tolik.

Styl autorky naprosto miluju, její knížky mě vždycky úplně pohltí a vyplivnou na konci. Měla jsem přečteno na dva zátahy, což se u mě jen tak nevidí.

Za mě jedno obrovské doporučení a stará dobrá Colleen to zase dokázala. Taky doporučuju poslechnout i písničku ke knize November 9, teď ji jedu pořád dokola.

anet.myblog
15.12.2021 5 z 5

Pokud mě sledujete už trochu dýl, asi víte, že Colleen je moje snad nejoblíbenější autorka vůbec. Na tuhle knížku jsem viděla velké ohlasy v zahraničí, takže očekávaní byla velká.

Jak je u autorky zvykem příběh se četl rychle a bavil mě natolik, že jsem knížku nechtěla dát z ruky.
Colleen vždycky přijde s něčím originálním, v této knížce sledujeme příběh Bena a Fallon, kteří se potkávají jednou ročně (vždycky devátého listopadu) a to po dobu pěti let.Knížka je tak rozdělená do 5 částí = 5 setkání Bena a Fallon.

Moc mě bavilo sledovat, jak se postavy postupně vyvíjely, vybudovala jsem si k nim velmi rychle vztah a všechny zvraty v jejich osudu prožívala s nimi.

Tuhle knížku budu řadit mezi mé top od autorky, spolu s Námi to končí a Nelituju ničeho, takže za mě jedno velké doporučení!

#Spoluprace ~ Za knihu děkuji @knizniklub @knihkupectvi_luxor :)

Kaja1
14.12.2021 4 z 5

Chtěla jsem něco nenáročného, a taky jsem to dostala. Nevím jestli bych dokázala odpustit.

kniznistranky
13.12.2021 5 z 5

Ať se snažím jak se snažím, nedokážu to pochopit. Nedokážu pochopit, jak je možné, že Colleen mě v každé své knize dokáže několikrát tak emočně rozebrat. Prostě to nechápu! Ta ženská má takový dar psát chytré romantické příběhy, které čtenáře chytí za srdce a dotknou se ho, že si troufám říct, že na ní v mých očích snad nikdy nikdo mít nebude. Colleen bude vždycky TA spisovatelka, která dokázala prolomit mou nechuť číst romantické knihy, protože jsem nikdy nevěřila tomu, co se v nich píše. Její příběhy jsou pro mě ale vždy tak živé, tak realistické a tak emočně náročné, že se to nedá popsat slovy. Ani tento příběh není výjimkou. Hned zezačátku mi vhrkly slzy do očí a to se považuju za emoční ledovou královnu co se brečení u knížek týče. Každá rok, každé další setkání a každý 9. listopad, kdy se hlavní hrdinové potkali, jsem nestačila otáčet stránky dostatečně rychle, abych věděla co bude dál a zároveň se snažila otáčet je a číst co nejpomaleji, abych před sebou měla ještě velkou část příběhu. Mile mě při čtení překvapilo i to, že se tu mihli hrdinové z jedné autorčiny předešlé knihy, která patří mezi mé velmi oblíbené - ke kterým se teď řadí i 9. listopad. Udělalo na mě dojem, jak autorka vzala všechno romantická klišé a udělala si z nich - a tím pádem i sama ze svých knih - legraci a líbilo se mi to! Myslím, že vše, co jsem ze svých pocitů po dočtení knihy chtěla napsat, jsem už napsala a teď už mě jen čeká (jako vždy) těch pár dní, kdy budu v myšlenkách stále ještě vstřebávat emoce, které ve mě kniha vyvolala.

vera5841
11.12.2021 5 z 5

"Kdybych o něčem takovém četla, nejspíš bych se ušklíbla a pomyslela si, že je to laciné a nerealistické"
A přesně takto jsem se část knihy cítila. Tahle romance je naprosto nerealistická a přesto... Colleen se podařilo z ní dostat kouzelný a emotivní příběh. Co jsou horší jizvy - ty na těle nebo ty na duši?
PS: Velmi mě potěšilo opět vidět Tate a Milese :)

blackoutzuzi
09.12.2021 4 z 5

4,5 hvězdičky

Jakmile vidím nejnovější knížku od Colleen Hoover, už mě vůbec nezajímá o čem ten nový příběh bude, jednoduše ji hned beru a začínám číst. A opět nezklamala! Colleen Hoover ve svých knihách vždy nabídne zdánlivě prostý příběh, který ale vždy překvapí úžasným přesahem a něčím se do vás otiskne. A to se stejně tak odehrálo i u 9. listopadu! To vyústění jsem vůbec nečekala a neskutečně mě překvapilo! Jsem nadšená a moc moc ji doporučuji všem (spíše ženám), které si chtějí přečíst romantický příběh, který vás naprosto pohltí a dostane :)