77 pražských legend

77 pražských legend https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50009/prazskych-legend-50009.jpg 4 43 7

Kniha 77 pražských legend je určena těm návštěvníkům Prahy, kteří rádi naslouchají vyprávění o starých domech a jejich tajuplných zákoutích.

witiko
13.10.2019 5 z 5

Umět vyprávět staré pověsti není jen tak. Někdo je dramatizuje, někdo modernizuje, jiný si na nich zkouší literární ambice nebo jim dává formu pohádek. Přitom jde jen o to podat příběhy tak, aby byly působivé, ale přitom jasné, stručné, lehce zapamatovatelné a znovu převypravovatelné – spojené s místy, kde si na ně snadno vzpomeneme. Právě to se autorce povedlo. Když k tomu ještě připočteme krásnou grafickou úpravu a ilustrace, je to prostě kniha jedna radost.

HCh
15.05.2017 4 z 5

Příjemné a svěží čtení. Většinu pověstí jsem zanl už od p. Cibuly, ale našlo se pár které jsem neznal.

lucmat
16.11.2016 5 z 5

Hezká kniha, zábavná, i něco o Praze jsem se dozvěděla :-)

tess.de.veles
16.12.2014 odpad!

No, nevím jestli někomu rozšířila obzory....KDYŽ NAPÍŠE, ŽE POD KARLOVEM TEČE BRUSNICE (BOTIČ tam teče)...¨Nekvalitní četba....zmatené informace.....ne ne...je to odpad....a za to paní SPISOVATELKA dostává ceny ...uff

1v8na
21.08.2014 4 z 5

Kniha mi rozšířila obzor o pověstech Prahy a pomohla mi i dotvořit si pár faktu.

Kyta
12.08.2013 3 z 5

Tuhle knihu jsem ráda vzala do ruky a ještě radši přečetla! Opravdu jsem netušila, jaké legendy a pověsti se přesně váží na Prahu. Některé pověsti mi přišly hodně zajímavé a taky nemožné, ale co bych taky měla čekat, když jsou to legendy? :)
Líbilo se mi, že všechny legendy jsou přiřazené k různým částem Prahy např. ke Starému městu, k Malé straně, k Vyšehradu a k jiným. Myslím, že o to víc se dají pochopit a rozumět jim. Nejvíc se mi líbila legenda o Staroměstském orloji - asi proto, že je tolik vyhlášený. Ale i jiné legendy mají co do sebe: např. O nejstarší pražské synagoze. Věděli jste, že Židé vykopali pod zemí Staronovou synagogu? ...Knížka je moc zajímavá. Ráda jsem přečetla knihu, která je o našem hlavním městě a kterou napsala naše známá autorka. :)

Jahoda14
13.07.2013 5 z 5

Nejlepší :) u této knihy jsem se i bála :)