3x Maigret

3x Maigret https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45711/x-maigret-45711.jpg 4 47 47

Kniha obsahuje tři případy : 1. Maigretův první případ. 2. Maigret v Picratt Baru. 3. Maigret a Dlouhé Bidlo. Přeložil Jiří Pechar. Doslov „Doktor Maigret“ napsal František Jungwirth. Vydání druhé, Maigret a Dlouhé Bidlo vydání třetí. Komisař Maigret patří k nejznámějším románovým detektivům a jeho příběhy přinesly francouzskému spisovateli Georgesovi Simenonovi celosvětový ohlas. Maigretův nezaměnitelný životní styl, zahrnující nepostradatelnou dýmku, zálibu v dobrém jídle a pití, jeho schopnost vcítit se do zločincova jednání a v neposlední řadě intuice, která jej často – i když ne vždy – vede k odhalení zločinu účinněji než rozumová úvaha, se staly – také zásluhou filmového ztvárnění Jeana Gabina – klasikou kriminálního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

La première enquète de Maigret, Maigret au Picratt's a Maigret et la Grande Perche , 1951

mnohoknih
28.03.2024 4 z 5

Posloucháno jako audio povídka Maigretův první případ. Tady není moc co hodnotit. Krátké a příjemné. Maigretovi je 26 a zjišťuje, že ne vždy pravda zvítězí. Někdy vítězí politika. Každopádně my se dozvíme, jak se dostal na Zlatnické nábřeží a co ho formovalo. Plus nepřekonatelný Jan Vlasák.

Lusa
31.10.2022 5 z 5

Jsou to staré detektivky, ale i po těch letech mají stale co nabídnout. Maigret se prostě krásně čte.

SidoniaL.
30.08.2022 5 z 5

Dovolím si ocitovat z doslovu V. V. Štecha (vydání z r. 1965): "Není to veliká literatura, zato čtivo." Já bych k tomu dodala jen tolik, že není čtivo jako čtivo, tohle čtivo je na takové úrovni, že si s velikou literaturou podává obě ruce. Všechny tři příběhy jsem doslova zhltla a teď pozdě bycha honit, lituju, že už je ten zážitek nebo snad přímo požitek za mnou! Líčení Paříže je tak sugestivní a přesvědčivé, že jsem si atmosféru velkoměsta vychutnávala jak v dusném, úmorném letním žáru, tak i ve chvíli, kdy se paní Maigretová raduje z prvních padajících vloček na začátku zimy. Už dlouho mne žádná kniha detektivek tak nepotěšila, tak nestrhla a nepobavila jako tenhle výběr! Vřele DOPORUČUJU!

iceVS
20.08.2019 5 z 5

Edice 3x ... bývala zárukou výborného čtení. U Maigreta to platí dvojnásob.

konicekbily
11.06.2018 5 z 5

Mně se tato knížka vždy moc líbila - tenkrát nebyl velký výběr detektivních knížek. A edice "Třikrát" to zachraňovala.

mgeisselreiter
11.01.2015 4 z 5

Výborný výbor 3 novel s Maigretem, všechny napsané v období 1948-1951 a zdá se mi, že v té době autor byl v těch nejlepších letech. Nyní jsem přečetl první 2 novely, třetí (Maigret a Dlouhé Bidlo) jsem četl již dříve v jiné knize. Stručný, ale výborný doslov napsal František Jungwirth. 80%, 11.1.2015.

jprst
30.03.2012 5 z 5

U autorových detektivních příběhů s komisařem Maigretem snad ani komentář není nutný, ale Maigret a Dlouhé bidlo je jeden z těch špičkových.