3x Maigret

Kniha obsahuje tři případy : 1. Maigretův první případ. 2. Maigret v Picratt Baru. 3. Maigret a Dlouhé Bidlo. Přeložil Jiří Pechar. Doslov „Doktor Maigret“ napsal František Jungwirth. Vydání druhé, Maigret a Dlouhé Bidlo vydání třetí. Komisař Maigret patří k nejznámějším románovým detektivům a jeho příběhy přinesly francouzskému spisovateli Georgesovi Simenonovi celosvětový ohlas. Maigretův nezaměnitelný životní styl, zahrnující nepostradatelnou dýmku, zálibu v dobrém jídle a pití, jeho schopnost vcítit se do zločincova jednání a v neposlední řadě intuice, která jej často – i když ne vždy – vede k odhalení zločinu účinněji než rozumová úvaha, se staly – také zásluhou filmového ztvárnění Jeana Gabina – klasikou kriminálního žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45711/x-maigret-45711.jpg 4.236
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Odeon

La première enquète de Maigret, Maigret au Picratt's a Maigret et la Grande Perche, 1951

Kniha 3x Maigret

knihovniceVS

Edice 3x ... bývala zárukou výborného čtení. U Maigreta to platí dvojnásob.

konicekbily
11.06.2018

Mně se tato knížka vždy moc líbila - tenkrát nebyl velký výběr detektivních knížek. A edice "Třikrát" to zachraňovala.

micha-ella
19.11.2017

Bylo období, kdy jsem četla jednu detektivku za druhou přímo zběsile a brousila si svůj bystrý úsudek spolu s vyšetřujícími komisaři. Maigret i Poirot byli skvělí! Dneska už mám trochu otupeno a už mě pátrání po vrazích a lupičích tolik nebere. Dokonce u některých severských detektivek do půlky příběhu nevím, která bije a kvůli zmatcích v ději musím stále listovat zpátky. Už to taky není ono.

syskas
08.01.2016

Výborné príbehy, dosť netradičné, v dvoch je komisár vopred upozornený, že sa stane vražda. Skvelý doslov, vďaka ktorému som pochopila, ako veľa z charakterov postáv čerpal autor zo svojho vlastného života.

mgeisselreiter
11.01.2015

Výborný výbor 3 novel s Maigretem, všechny napsané v období 1948-1951 a zdá se mi, že v té době autor byl v těch nejlepších letech. Nyní jsem přečetl první 2 novely, třetí (Maigret a Dlouhé Bidlo) jsem četl již dříve v jiné knize. Stručný, ale výborný doslov napsal František Jungwirth. 80%, 11.1.2015.

jprst
30.03.2012

U autorových detektivních příběhů s komisařem Maigretem snad ani komentář není nutný, ale Maigret a Dlouhé bidlo je jeden z těch špičkových.

komisař Maigret detektivky 3x

Autoři knihy