14-14 Přátelství napříč staletími

14-14 Přátelství napříč staletími https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339880/mid_14-14-pratelstvi-napric-staletimi-KPI-339880.png 4 195 66

Hadrien a Adrien jsou dva třináctiletí kluci, kteří žijí ve Francii a mají podobné problémy ve škole, doma a i s dívkami. Od sebe je dělí jen jedna věc: Hadrien žije v roce 1914 a Adrien v roce 2014. Jejich osudy se propojí, když si začnou díky tajemné schránce posílat dopisy. Nejdříve vůbec netuší, že jejich dopisy putují časem. Když si Adrien uvědomí, že Hadrien žije v minulém století, rozhodne se ho varovat – blíží se první světová válka a jeho kamarád se musí za každou cenu ukrýt!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

14-14

Odehnalka
22.07.2017 3 z 5

Dopisování napříč staletím je rozhodně zajímavý nápad a nedá se knížce upřít čtivost. Ale čekala jsem asi něco jiného, navíc mi ne vždy sedlo jednání postav. Chápu, že se jedná o literaturu pro děti a že tedy nemusí být vše uděláno do detailů, ale knize by pár stran a trochu větší propracování neuškodilo.
Musím ale pochválit obálku, ta mě kromě děje zaujala též.

ElisaBednar
11.07.2017 5 z 5

Skvělá oddechovka!

Tetis
21.06.2017 4 z 5

Příběh se mi líbil, ale kdyby byl psán v 1. osobě, bylo by to lepší.

Kate_Hall
17.06.2017 5 z 5

Knížka byla velice zajímavá a čtivá, na to že ji psali 2 autoři se to nedalo moc poznat. Sice jsem někdy nebyla moc zvědavá co se stane dál, málokdy mi v hlavě vyskakovali otázky a co potom, ale kniha mě sama nějak dovedla k tomu abych ji četla četla, hltala jsem přímo každé slovo a dalo se i něco přiučit o 1. světové válce velice zábavnou formou. Tuto knížku doporučuji

BetyN.
02.06.2017 5 z 5

Nádherná knížka! Skvělé postavy, čtivě napsané a zábavné.

veronika0382
22.05.2017 4 z 5

Příběh je určený spíše náctiletým čtenářům, ale i tak mě moc bavil. Je psaný velice čtivě. Vím, možná už tohle slovo může znít pro někoho jako klišé, ale je to tak. Knihu jsem zhltla za tři krátké večery a byla jsem moc zvědavá, jak vše dopadne.... Více v mojí recenzi zde v záložkách :)

první světová válka (1914–1918) láska cestování časem kluci puberťáci

Autoři knihy