14-14 Přátelství napříč staletími

14-14 Přátelství napříč staletími https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339880/mid_14-14-pratelstvi-napric-staletimi-KPI-339880.png 4 195 66

Hadrien a Adrien jsou dva třináctiletí kluci, kteří žijí ve Francii a mají podobné problémy ve škole, doma a i s dívkami. Od sebe je dělí jen jedna věc: Hadrien žije v roce 1914 a Adrien v roce 2014. Jejich osudy se propojí, když si začnou díky tajemné schránce posílat dopisy. Nejdříve vůbec netuší, že jejich dopisy putují časem. Když si Adrien uvědomí, že Hadrien žije v minulém století, rozhodne se ho varovat – blíží se první světová válka a jeho kamarád se musí za každou cenu ukrýt!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

14-14

bibi.r
07.11.2018 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha pro děti, která zajímavou formou (propojení minulosti a současnosti) připomíná události 1. světové války.

bv100
18.10.2018 5 z 5

Moc hezký příběh. Četlo se mi to jedním dechem. Akorát jsem si na začátku nemohla zvyknout na přepínání postav, taky se mi docela pletla jména.

chrastitko
13.08.2018 4 z 5

Kniha mě hodně bavila,líbilo se mi propletení osudu obou kluků. Nejvíce mě dojel konec,když na hřbitov přišla Hadrienova nejmladší sestra. Doporucuji.

Silmarien
06.08.2018 4 z 5

Prečítané na dovolenke.
Je to tak na 3,5* ale nakoniec som pridala pol hviezdičky za to, že nie som už cieľová skupina a ako teenagerka/druhostupniarka by som zrejme tento príbeh žrala. Páčili sa mi reálie, ktoré boli aj priamočiare aj v pozadí, opísanie života pred sto rokmi, aj ten slang a miestami idiotské pubertálne správanie malo väčšinou nejaký svoj základ.

Hej, bolo to milé. Pokojne by som brala aj "seriálovú dvojku" k tomuto :-)

Moggie
20.07.2018 4 z 5

Příběh je poněkud jednoduchý a až moc mravoličný, a to i na cílové publikum raných teenagerů, ale knížka je hezky napsaná a chvílemi i dojemná, a v neposlední řadě také hezky a pečlivě přeložená. Kontrast starostí dvou dospívajících chlapců, které od sebe dělí přesně sto let, by si zasloužil i větší prostor. Příběh bych si ale dovedla představit pěkně zfilmovaný.

zupri
12.07.2018 5 z 5

Dojemná a krásná! Povinná četba pro 6.-8. třídu .... nejen k uvědomění si, v jak krásné době žijeme!

Natally356
20.04.2018 5 z 5

Strašně krásná knížka, i když je s nádechem pro dětské čtenáře. Kniha se četla moc pěkně a nutila číst dál a dál. Ihned jsem si Adriena a Hadriena zamilovala a jsem ráda, že konec dopadl tak, jak dopadl a popravdě mi ukápla i ta slza...

misa75
21.03.2018 5 z 5

Jsem dospělák, knihu jsem koupila synovi, ale často čtu knihy zároveň s ním. Musím říct, že kniha je opravdu skvělá. Po záplavě Hladových her a Labyrintů (které jsme taky četli :-)) tohle je z mého pohledu kniha pro věk 13-14. Vyzdvihuje přátelství, čestnost, lásku (k rodičům a taky už trochu tu opravdovou lásku).

TUAKS
03.03.2018 5 z 5

Kniha je moc hezká. Dozvěděl jsem se toho víc o První Světové Válce. Knihu doporučiji všem co mají rádi zajímavé příběhy.

evickakyticka
25.01.2018 4 z 5

Dobré čtení. Kdyby mě nepřemohla únava, knihu bych dala na jeden zátah. Čtivé, zajímavé téma, jen místy trochu kostrbaté. Jinak řešení prvních vztahů a úspěchů ve škole je už mimo mě, snad proto je kniha určena pro mládež. Ti určitě ocení i spojení s historií, válkou. Velké plus má i krásná obálka.

PiperW
02.01.2018 5 z 5

Tak u této knihy musím říct opravdu bravo.
Řekla bych nadčasový příběh o opravdovém přátelství, který si mohou přečíst všechny věkové kategorie. Mladší nadchne tím, že není nikterak dlouhý a pro starší je to příjemné a pravdivé oddechové čtení, které se čte opravdu jedním dechem. Až mi bylo líto, že kniha má jen 200 stran :) Rozhodně si ráda od této dvojice autorů přečtu něco dalšího :)

Devilly
14.12.2017

Tohle byl opravdu kouzelný příběh...Oba chlapci, Adrien i Hadrien, byli úžasní a oblíbila jsem si je jak nejvíc to jen jde. Tato kniha neměla chybu a autorům skládám poklonu. Vážně paráda.

Sandruš
04.11.2017 5 z 5

SUPER knížka! Bavila mě od začátku až do konce. Doporučuji ! :)

tezzpoletsar
30.08.2017 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a jednoznačně říkám SKVĚLÁ!!! Knížka mě bavila od začátku do konce. Hltala jsem každé slovo a potřebovala vědět, co přijde dál a jak to dopadne! Na konci jsem měla husí kůži, moc krásné, pohádkové, originální & jemné. Jsem nadšená!! Doporučuji!!
+ krásná obálka!

Lil30
22.08.2017 4 z 5

Moc pěkná a čtivá kniha, a i když nejsem věková kategorie, pro kterou je určena, byla jsem po každé kapitole zvědavá, co bude dál. Čekala jsem trochu více propracovaný konec, ale ani tak nejsem ve výsledku příliš zklamaná.

bagel
22.08.2017 4 z 5

Moc pěkný originální a napínavý příběh.

evke
11.08.2017 5 z 5

Čtivá, zajímavá.. Člověk s napětím očekává, co se bude dít dál.. Super!!

M.i.s.a
08.08.2017

Originální nápad, zaujme nejen obálka knížky,ale také nápad. Knížku jsem přečetla opravdu rychle a mám v plánu si ji přečíst znova.

lizavett
26.07.2017 5 z 5

Ach..Nádherný příběh, nádherná obálka. Autoři vytvořili originální příběh o cestě časem, v němž si dva chlapci - jeden z roku 1914, druhý z roku 2014 - posílají dopisy pomocí dvou "záhadně vykouzlených" poštovních schránek. Příběh krásně plyne jako řeka, je čtivý a napínavý, ale přitom milý, nepodbízivý. Situace jsou odpozorovány jako ze života. Vše je reálně vykresleno, například život na venkově a velký prostor je dán citovému prožívání obou hrdinů. Rozhodně doporučuji, abyste si knihu přečetli.
Ač oba hrdinové pocházejí z odlišných prostředí i doby, zažívají podobné problémy a trápení. Vztahy se zkrátka nemění ani za sto let, proto je příběh nadčasový. Adrien, jeden z hrdinů, se zamiluje do dívky, ale neví, jak jí to má říct, tak dlouho váhá, až si najde dívka jiného. Nemůžeme se Adrienovi divit, že potom ve vzteku "kope" kolem sebe a má kvůli tomu problémy ve škole. Přitom za všechno může jeho zklamání v lásce. Marion, jeho milá, má zase klapky na očích a nedovede pochopit, že by k ní její kamarád mohl cítit i něco víc.
Hadrien má zase trable s otcem. Jeho bručounský a pedantský otec - negramotný sedlák - si nepřeje nic jiného, než aby jeho syn zapomněl na bláhové plány studovat a místo toho se věnoval péči o statek, který on vybudoval a plánuje mu ho předat. Za otcovým hněvem ale vězí strach o syna, že se z něj stane povýšený floutek, který bude nad nevzdělaným otcem a fyzickou prací ohrnovat nos. To Hadrien ale neví. Hlavu nad vodou drží oběma chlapcům vzájemná korespondence, ve které se svěřují se svým trápením a dávají si rady a dodávají si odvahu.
Každý čtenář se může v příběhu najít. Třeba zrovna zažívá podobné problémy jako hlavní hrdinové a tento příběh velkého přátelství, ale i statečnosti, dokáže čtenářům ukázat klíč, jak pochopit své okolí nebo jak jednat a možná i vyřešit nějaký problém. Pokud máte rádi silné příběhy o přátelství, cestování časem a psaní dopisů, musíte si přečíst tuto knihu, protože stojí za to.

LenkaGrangerová
23.07.2017 4 z 5

Pěkná kniha. Jediné co mi na knize vadilo byl uspěchaný konec. Čekala jsem víc akce. Ale tohle taky nebylo špatné.

první světová válka (1914–1918) láska cestování časem kluci puberťáci

Autoři knihy