1001 alb, která musíte slyšet, než umřete

1001 alb, která musíte slyšet, než umřete https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96526/1001-alb-ktera-musite-slyset-nez-umrete-96526.jpg 4 19 19

1000+1001 série

Po veleúspěšné encyklopedii 1001 filmů, kterémusíte vidět, než umřete přinášíme na český trh další publikaci z této řady, tentokrát věnovanou hudbě. Na 90 renomovaných hudebních publicistů sestavilo skutečně reprezentativní přehled toho nejlepšího, co přinesla hudba za poslední půl století. Od vzniku rock and rollu v 50. letech až po ty nejsoučasnější nahrávky je nám zde vývoj hudby prezentován na konkrétních příkladech nejlepších alb jednotlivých dekád. Nejnovější aktualizovaná verze pro rok 2009 se u nás na pultech objeví ve stejné době jako v domovské Velké Británii. (www.volvoxglobator.cz)... celý text

Literatura naučná Umění Encyklopedie
Vydáno: , Volvox Globator

1001 albums you must hear before you die , 2006

jiri77
30.01.2015 2 z 5

Po přečtených-prolistovaných knihách 1001 knih a filmů které ..., jsem se pustil i do třetice i do alb které musíte slyšet... , s lítostí musím říci ,že to bylo pro mě velké zklamání, určitě je tahle kniha z těch třech nejslabší, dost mě zarazilo, že někteří interpreti měli i vice alb , jsou tam i takoví co mají pět i více ,a na některé se nedostalo vůbec. Takový interpreti jako Joe Cocker ,Toto, Gary Moore, The Cranberries ,Keane nebo Helloween atd. nemají ani jedno zastoupení ,a je jich tam podle mě více co by si zasloužili svým albem zapsat se do téhle knihy. Ano , je to určitě na hudebním vkusu a určitě budou někteří kteří budou s výběrem souhlasit ,ale já to rozhodně nebudu ,i když jsou tam alba která jsou mým uším rozhodně blízké ,a to napříč hudebními žánry.

Katzenklo
08.06.2014 4 z 5

Výběr samozřejmě není dokonalý a mnoho skvělých desek zde nenajdeme, knihu lze ovšem použít jako dobrý inspirační zdroj při nákupu hudebních nosičů.

hudba

Autorovy knížky