Mnichovská zrada

DISKUZE » Volná diskuze


SputnikV
SputnikV 27.03.2021 v 06:48

alekis

Důvod užívání německých příjmení v ryze českých rodinách může být nejen nějaký německý předek, ale i to, že v době, kdy se vžívala příjmení, ti, kteří vedli matriky byli převážně německojazyční, takže příjmení - třeba pocházjící od povolání nebo činnosti -prostě přeložili do němčiny a takto zapsali. naopak, česká příjmení v rakousku pro českého předka rozhodně svědčí, tam Češi nic nepřekládali.

Pokud se týká národního povědomí, myslím, že hodně záleží na samotné rodině,, vím, že Češi a také Poláci se v cizině mnohdy hodně snaží o naprostou asimilaci, jejich děti stěží česky rozumí, ale nemluví, jiné národy i v cizím prostředí se snaží nejméně ještě jednu dvě generace udržet povědomí o původním národě daleko častěji.

Vezměmě, když už jsme byli v té veliké válce, že Poláci se v 19. a počátkem 20. století houfně stěhovali za prací do průmyslových oblastí Německa, kde tvořili poté když ne většinu tak podstatnou část obyvatel a přesto o pár let později jejich děti a vnukové vyrazili na ty polské Poláky a nečetl jsem zatím žádné vzpomínky na to, že prodělali nějaký mravní konflikt. Takže někdo asimiluje se vším všudy hned a někdo ještě po několik generací vzdoruje plné asimilaci.

Text příspěvku byl upraven 27.03.21 v 07:03

SputnikV
SputnikV 27.03.2021 v 06:52

siena

Koukám, že jste svůj stín nepřekročila, ani jsem to nečekal.

Můžete mne citovat, kde jsem uvedl, že pouze z RF k nám přichází přátelství a jen Slované jsou našimi přáteli? Asi ne, že.

Pokud se týká útoku ad hominem, předložil jsem definici, nikoliv přednášku. Vy jste to nepostřehla?

SputnikV
SputnikV 27.03.2021 v 07:05

Dudu

Já bych zase tak tu německou mentalitu nechválil, celá Evropa si jí užila až až

SputnikV
SputnikV 27.03.2021 v 07:10

Vestička

Já zase Poláky tak neprožívám, vadí mi, že měli smlouvu s Hitlerem dávno před Molotovem a zavázali se umožnit Němcům průchod na východ k výbojům, že nám zabrali taky kus pohraničí a pamětnící vzpomínali, že se chovali skoro hůř než Němci, že jsou patologicky nenávistní k Rusku, ačkoliv nebýt Ruska, byli by dnes jen položkou v kapitole "vyhynulé národy" a kromě toho mne tam okradli.

Text příspěvku byl upraven 27.03.21 v 07:11

Eicherik
Eicherik 27.03.2021 v 07:15

K těm německým a českým příjmením. Moje máma ještě za svobodna měla počeštělé německé příjmení. Vlastenecký pan farář ho mému dědečkovi, nebo pradědečkovi, teď přesně nevím, upravil. :-)

Dudu
Dudu 27.03.2021 v 09:18

Sputnik, však já ji nechválím, pouze uvádím rozdíly. Bohužel se tam teď hodně rozmáhá Alternativa pro Německo - a tihle se vůbec netají názory, že je škoda prohrané války apod.


siena
siena 27.03.2021 v 09:46

SputnikV, cituji:
"...Rusové jsou byli a budou našimi přáteli a to, že oni existují a prosperují zaruč,je i naši národní existenci ..."
Vestička, cituji:
"... Jestli se na někoho spolehnout nedá, tak je to západ. Rusové nás nikdy nezradili, ať se ti to líbí nebo ne. ..."

Jak říkám, jak by vypadalo jejich nepřátelství?

Ano, přednáška. V tom jste tu měl svou předchůdkyni, ta nám tady byla velkou učitelkou v psaní komentářů bez osobních invektiv. Škoda, že jí byl zablokován přístup k diskuzím z obdobných důvodů, jako ty zmiňované účty "Vestička". I když musím říci, že bývaly jen velmi osobně útočné, že se neuchylovala k explicitním vulgaritám, jako "Vestička".

A obdobně, tu také vedla polemiku ve stylu "miluji/nenávidím". Je to samozřejmě nesmysl. Nesmysl, který ale živí nejen zdejší diskuze, ale i ty, které probíhají ve společnosti. Když k tomu připočtu velmi "svérázný" výklad dějin, obzvláště mne zaujala zmínka o tom, co vlastně stojí za vznikem naší první republiky, tak tu máme opět spor, který má rozdělit naši společnost. Ano, NATO agresor. Jen nevím, kdo má být jeho majitelem. Pro připomenutí bych uvedla, že stávajícím generálním tajemníkem je pan Jens Stoltenberg. Bývalý premiér Norska a předseda Norské strany práce. Strany, která je opravdu levicová. To mi tedy do obrázku spolku "štvavých imperialistů" moc nezapadá. Ale bude to asi jen mou nedostatečnou imaginací, určitě se mi nějakého správné osvětlení dostane.

Text příspěvku byl upraven 27.03.21 v 09:52

siena
siena 27.03.2021 v 10:01

Dudu, jaj, to tady moc neříkejte, to tu někteří velmi neradi slyší. By si jeden mohl snad i myslet, že Václav Klaus, který na jejich setkání jezdí řečnit, by snad schvaloval řečené. Že návštěvy poslance za AfD Petra Bystroňe v ČR by snad mohly naznačovat, že tu žije nemálo lidí, kteří s německou AfD sympatizují. A když vidím ty, kteří tyto sedánky organizují, to je jeden dobrý vlastenec vedle druhého... To budete mít určitě jen špatné informace.

Text příspěvku byl upraven 27.03.21 v 10:16

Vestička
Vestička 27.03.2021 v 10:04

Zaujal mě ten nesmysl o tom, že je nesmysl, že NATo je agresor. Víš ty vůbec, že Sýrie a Libye byly klidné a bohaté země, ve kterých jsme měli spoustu ekonomických zájmů. Ty jsme ale po krachu a rozpadu nedokázali ubránit. A kdo je majitel NATO, to ví dnes taky každý.

siena
siena 27.03.2021 v 10:07

Ne, hloupá siena, neví... Povězte...

Vestička
Vestička 27.03.2021 v 10:08

A kdybys lépe a častěji sledovala našeho pana presidenta, tak bys věděla, že před ním si to nikdo na srazu AFD neodváží ani naznačit něco o dekretech. Jak sám říkal v rozhovoru.

siena
siena 27.03.2021 v 10:15

Aha, tak to je. Když se o něčem nemluví před někým, tak to není! Jaj, konečně rozumím těm dalším nesrovnalostem mezi řečeným a konaným. Velké, převeliké díky! Pak je samozřejmě v pořádku, že jezdí nejen řečnit na sjezdy AfD, tak na konference na Rhodos... Zkrátka každý z obou táborů, kteří samozřejmě stojí v opozici, si vybere... je to taková dialektika v praxi, ale dnes už zase zcela běžná.

alekis
alekis 27.03.2021 v 10:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 27.03.2021 v 10:38

alekis, je nás tu nemálo, kdo právě podobné "miluju/nenávídím" nejen nesdílí, ale ve svých příspěvcích se proti tomu distancuje. Bohužel, je tu i nemálo těch, kteří naopak podobný úhel zde ventilují, a celkem hlučně ventilují. A bohužel, to dělají pouze pro to správné rozproudění debaty. A bohužel, podobné se děje i ve správě země. Však se blíží volby. A že to nebudou první volby, zde na DK...

Dovolila bych se ohradit proti vašemu, že nejde jedincem obsáhnout. Měli bychom být opatrní ve vynášení podobných zevšeobecnění. Vedou pouze k relativizaci všeho kolem.

Text příspěvku byl upraven 27.03.21 v 11:12

Vestička
Vestička 27.03.2021 v 10:48

Nestíhám to ani číst, ty vaše dlouhé příspěvky velmi zajímavá diskuze, Sieno, je pod Gretou Thurnberg

siena
siena 27.03.2021 v 11:03

Kdepak, to je na mne moc intelektuální debata. Ale samozřejmě, jsem moc ráda za tento rozměr DK. Opravdu bláhoví byli někteří tu, že si mysleli, že to jsou jejich příspěvky, které tu další nejen chtějí, že snad jsou i něčím přínosným pro druhé. A hned, pro jistotu, nemyslím tím rozhodně ty své, to by mne ani nenapadlo. Píšu o těch, kteří už své komentáře nepíší, či tu už nejsou...

Text příspěvku byl upraven 27.03.21 v 11:04

Vestička
Vestička 27.03.2021 v 11:05

Já jsem ráda, že tu seš, ale vše už tu bylo řečeno 10x.

siena
siena 27.03.2021 v 11:08

Však jasné, na originální věci jsou tu jiní, povolanější...

Vestička
Vestička 27.03.2021 v 11:21

Já určitě ne. Eicheriku: Čtu Stín modrého býka A taky se mi moc líbí. Sputniku, Já vlastně Poláky taky ne . Vzpoměla jsem si jak mě v létě opili v Chorvatsku čímsi podomácku vyrobeným. . Ten další den, to bylo peklo.

Text příspěvku byl upraven 27.03.21 v 11:27

Dudu
Dudu 27.03.2021 v 11:25

Alekis, Vinnetou by to neřekl lépe. Když čtu na diskusích, kde hlavně mladí /kteří z dějin většinou moc neví - a to nejen díky školské reformě/ vypisují, že Rusáci byli horší než fašisti, zvedá se mi vždy tlak.

alekis
alekis 27.03.2021 v 11:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Vestička
Vestička 27.03.2021 v 11:31

Alekis: byl to krásný proslov. Souhlasím s Dudu

Text příspěvku byl upraven 27.03.21 v 11:33

Dudu
Dudu 27.03.2021 v 11:36

Alekis, vážně. Tady sranda stranou.

alekis
alekis 27.03.2021 v 11:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

SputnikV
SputnikV 27.03.2021 v 11:51

Dudu-
tak jsem si něco přečetl o té AfD, mám dojem, že je to strana jako třeba Piráti, nebo Okamurovci strana, která dohromady prosazuje jak levicové ( přímá demokracie) tak pravicové věci. Podle mne je stejně jako ony v pravolevém smyslu slova nezařaditelná.

Propagace hrdosti na německé vojáky v obou válkách je ale úchylná, protože se chovali zejména na východní frontě jako zrůdy a srovnávat je s vojáky VS, kteří k nám opřijeli v roce 1968 /nikoliv jen Rusové/ je prostě naprosté nepochopení.

Na druhé straně nenarazil jsem na to, že by přímo litovali prohrané války zato na to, že jsou antisemiti

Ona je nyní politika v EU zejména plná stran, které v pravolevém smyslu nelze přesně zařadit. Možná je to tím, že jen takovéto strany se chopily tématů,, jichž si nikdo další nevšiml, nebo o nich lhal - migrace, podíl běžných občanů na moci a rozhodování, nedůvěra v EU, mainstream.... to prostě v populaci je a jsou k tomu i důvody. Nechopila se jich ani autentická levice, ani straně středolevové , což je prostě malér.

Já bych je volit nemohl, i když s řadou věcí souhlasit můžu, právě proto, že nejsou pravolevo uchopitelné, takže pánbu ví, co skutečně zamýšlejí, jak se vrtnou a co z nich nakonec vyleze, kdyby se dostaly k moci.

Ale v DK je dost a dost knih u nás vydaných a českými čitateli nadšeně hodnocených, které opěvují "bratrství v boji vojsk SS na východní frontě, .. ta jejich kultivovanost, ta je bere, ten rozhled, ta čestnost...." FŮŮJ..... takže co je proti tomu pár bleptálků kdekoliv, když ani oni nevědí, co má ta jejich strana vlastěn za lubem

Text příspěvku byl upraven 27.03.21 v 11:54

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.