Které knihy jste četli (nej)víckrát?

DISKUZE » Volná diskuze


Attia
Attia 07.01.2015 v 17:50

Obvykle nemám ve zvyku číst knihy opakovaně. Oproti některým, kteří se chlubí astronomickými čísly jako 8,10,12, jsem hodně pozadu. Třeba Den co den jsem přečetla dvakrát po sobě, víckrát jsem četla i Inkarceron a Saphique. Tetování krví se mi taky dostalo do ruky asi 3 krát, sérii Podzemí jsem četla dvakrát, ale to je asi tak všechno z mých největších výkonů v téhle oblasti.

janach
janach 08.01.2015 v 10:22

Saturnin
Jana Eyrová

helenkan
helenkan 08.01.2015 v 12:05

Pýcha a předsudek - Austenová
Skandál - Quick
Markýzův dědic - Lindseyová

Anna 13
Anna 13 17.01.2015 v 10:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Alix
Alix 24.01.2015 v 00:16

Odviate vetrom,( Gone with the Wind) od Margaret Mitchell.

Atuin
Atuin 25.01.2015 v 12:03

Pominu li dětské knížky jako Malý Bobeš,Kája Mařík a Řídících Márinka či Velké Trápení
ta potom opravdu nejvíckrát to bude asi skutečně F.L.Věk a obecně Jirásek, Jane Austen, Dumas st., a Merle a Tolkien.

Text příspěvku byl upraven 25.01.15 v 12:07


Pátračka
Pátračka 28.01.2015 v 09:03

Je to zvláštní, ale číst knihu je opravdové dobrodružství a nemusí to být ani detektivka. Mám sice PC i nově koupený tablet, se kterým se teprve učím mnohé nové dovvednosti a žasnu co tahle destička o7 inch. úhlopříčce dovede, ale mám-li být naprosto upřímná, tak tištěnou knihu mám přece jen raději. Pro tu intimitu, že ta dobrodružství jsou jen pro mne. Naposledy jsem dočetla Písečného muže od Larse Keplera (pseudonym manželů Ahndoilových.Triler a není možné se od toho odtrhnout. Pro oddechnutí se těším (už dnes večer) na Nebezpečné výlety od Ivana Klímy, mého nejoblíbenějšího autora. Hezký den přeje Pátračka

annanas67
annanas67 04.02.2015 v 17:24

Několikrát jsem přečetla deník malého poseroutky 6,3 a 5 díl. Poseroutku by jsem mohla číst pořad dokola, vždy když nemám co číst tak vyndam z poličky poseroutky. Pak jsem dvakrát přečetla Eragona. Jinak není mím zvykem číst knížky víckrát radši si přečtu novou

merin17
merin17 07.02.2015 v 19:01

Nejvíckrát jsem asi přečetla sérii Pána Prstenů, poprvé jsem ji přečetla když mi bylo deset (ačkoliv tenkrát jsem se dost ztrácela v postavách) a od té doby ji celou přečtu asi tak jednou za rok....

Eli-Eli
Eli-Eli 16.02.2015 v 13:02

MALÝ PRINC - to je literární klenot, který můžu číst stále dokola. Vracím se k němu každý rok.

Alix
Alix 16.02.2015 v 21:00

Pátračka, tvá první věta je úžasná, lépe bych to asi nedokázala vyjádřit.
Alix

Paja22
Paja22 19.02.2015 v 18:43

Knihy většinou opakovaně nečtu, ale mám pár výjimek. Teď se mi vybaví Petrolejové lampy, Saturnin, Hostinec U Kamenného stolu a další knížky od Poláčka a Povídky Šimka a Grossmanna.

Atuin
Atuin 08.01.2016 v 16:43

Já si nepamatují na jedinou knihu kterou bych si přečetla jen jednou.
Samozřejmě z těch knih které jsem přečetla. Ostatně jsem typ čtenáře, který když se mu něco může to číst pořád dokola, většinou se ke knihám vracím a to jak k psaným tak k audio.

Text příspěvku byl upraven 08.01.16 v 17:26

pajonek
pajonek 08.01.2016 v 17:13

...vkládám příspěvky z nově založeného topicu, nové smažu

Petratra dnes v 16:32:52

Ahoj všem,
zajímalo by mě, jestli máte nějaké knihy, které jste četli několikrát. Nebo jestli jste si přečetli někdy knihu, u které jste si hned po dočtení řekli: "Tuhle mám chuť číst znovu a třeba i vícekrát." Které to jsou?

Za mě třeba tyto:
Leo Rosten - Pan Kaplan má stále třídu rád
Haruki Murakami - Kafka na pobřeží
Michail Bulgakov - Mistr a Markétka
Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ

Koka dnes v 16:42:09

Petratra, nic proti tématu, ale takovéto diskusní vlákno už tady je, možná by bylo dobré jej oživit, než základat nově:
http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/ktere-knihy-jste-cetli-nej-vickrat-1375/str-4#new
Petratra dnes v 16:54:27

Děkuju, sice jsem ho hledala ale nenašla.

vendy.b.
vendy.b. 11.01.2016 v 00:00

Asi Pod kupolí od Stephena Kinga a ságu Vampýrské akademie.

Totojsemja
Totojsemja 03.02.2016 v 21:22

Asi kroniky Prydainu + aspon desetkrat sem četl asterixe tintina a lucky luka

Text příspěvku byl upraven 03.02.16 v 21:23

tester
tester 08.02.2016 v 15:08

Opakovaná četba stejných knih s časovým odstupem může někomu vyvolávat stále dobou náladu. Vrátit se do mladých let, do doby kdy byla pohoda atd. V některých nových knížkách moc pohody potřebné k životu nebývá.

alesmarcan
alesmarcan 08.02.2016 v 18:31

Ano když človek nevi co čist tak se rad vraci kniham přečtenima

Majdule
Majdule 08.02.2016 v 19:07

Tak mě se vcelku nestává, že bych nevěděla, ale ke knihám se vracím jako k přátelům. Nejprve je důkladně poznávám, při druhém nebo klidně i x čtení dokážu v některých objevit nové aspekty a úhly, v jiné životní situace mě jinak oslovují, a potom se k nim vracím z čirého potěšení, protože vím, co mi přinesou, jak mě potěší. Vychutnávám si slova, obraty, nálady i situace. Čtu hodně nových knih a někdy to beru jako výpravu za dobrodružstvím, ale někdy prostě není nad starého přítele.

CallidusXM
CallidusXM 08.02.2016 v 19:43

Ráda čtu opakovaně svoje oblíbené knížky z dětství. Např. nedávno jsem si vzpomněla na Pollyannu. Měla bych si pro ni zaskočit do knihovny...

TakySimona
TakySimona 08.02.2016 v 20:54

Dobrá literatura se přece vyznačuje PRÁVĚ tím, že když ji čtete v různých obdobích svého života, nacházíte v ní pokaždé něco jiného, ne?

Alix
Alix 08.02.2016 v 21:35

TakySimona: Přesně! Taky čtu znovu a znovu knihy, které mám ráda. A vždycky najdu něco nového, protože v určitém věku mne zajímaly určité věci a ty další mne třeba nudily. A ty, co mne nudily, mne zajímají právě teď.

tester
tester 09.02.2016 v 04:17

Člověk s věkem začíná chápat víc věcí. Klasická ukázka-hodnocení knihy Babička. Nejprve šunt a po čase super knížka. U několika uživatelů DK k tomuto posunu došlo. Je to přirozený jev.

Majdule
Majdule 09.02.2016 v 07:28

Tak zrovna Babička je moje stálice už od dětství. Mě se asi nejvíc stalo u Hraběte Monte Christo, začala jsem s ním příliš brzo, nebavil mě, pak jsem se k němu vrátila v pubertě a byla to dlouho jedna z mých nej knížek :).

R.E.M.
R.E.M. 09.02.2016 v 09:43

To mi připomíná, jak jsem napoprvé nedočetla Vinnetoua, když ani na cca 60 straně nebylo po hlavních hrdinech ani vidu, ani slechu. Jen nějaký greenhorn se tam toulal ;). Později jsem to knize vynahradila, přečetla ji min. 10x.



Vložit příspěvek