Hádejte autory:)


Hun
Hun 10.05.2017 v 19:45

Že by William Saroyan?

woodward
woodward 10.05.2017 v 19:45

william saroyan?

Hun
Hun 11.05.2017 v 10:19

Který autor zalidnil své příběhy množstvím postaviček s roztomilými jmény, které zhusta vystihovaly jejich povahu nebo povolání?

soukroma
soukroma 11.05.2017 v 10:28

Napadl mě Nikolaj Nosov, ale Neználka jsem četla hodně dávno, ...vlastně v minulém století ;-)

Hun
Hun 11.05.2017 v 10:40

Jasně že je to Nosov. Kdo by zapomněl na majitele levných hostelů Bleshinga nebo bohatého podnikatele Skrblinga? :-)

Jsi na tahu

reader.007
reader.007 11.05.2017 v 12:20

Mě by zajímalo jestli i v originále to zní tak srandovně, každopádně překladatel se vyřádil.
A peníze alias shwindlingy jsou přímo prorocké...


soukroma
soukroma 11.05.2017 v 13:09

Jiné vlákno mě inspirovalo sluncem a vůněmi, takže v tomto duchu budeme hledat ženu, která se z deštivého podnebí přesunula do jižní země, kde se vlastními silami nejen poprala se zásadní změnou života (podobně jako mnozí jiní z její rodné země), ale stanovila si vyšší cíl: učila se za pochodu a vyhrnula si rukávy - a nejen to, aby ze své venkovské usedlosti dostala (povětšinou vlastními silami) skvělý produkt.
Není to spisovatelka, ale dvě knihy, které o svém autentickém zážitku a donekonečna pokračující práci (dokonce velmi úspěšné v daném oboru) stojí opravdu za to. Každý milovník daného produktu by si její dílo měl přečíst, ať ví, co dřiny se za ním skrývá.

soukroma
soukroma 11.05.2017 v 14:25

Ta hlavní kniha s autorčiným příběhem (druhá kniha se víc točí kolem místní gastronomie) nemůže mít - dle mého - snad příhodnější název: přesně definuje výsledný produkt, který se dostává ke konečnému spotřebiteli. Podívejte se na něj proti světlu, zapojte trochu básníka a romantika v sobě a máte to.

soukroma
soukroma 11.05.2017 v 17:43

Ostatně i ten výše zmiňovaný Neználek může trochu napovědět svým Slunečním městem ku podstatné části dvouslovného názvu knihy hledané současné autorky.
Svůj příběh zažila autorka v 90. letech, u nás její kniha vyšla před devíti lety.

soukroma
soukroma 11.05.2017 v 18:46

To je skoro kryptická odpověď: Patricia Atkinsonová je skutečně tou dámou (dnes už asi ano, ale ve věčně se pinožící venkovské cizince by ji nikdo nehledal) píšící o dřině vydobyté ze země za pomoci slunce, potu, hnojiv, postřiků, občas zahřívání i hlídání ... a spousty modliteb (bezpochyby), po čemž následují veškeré chemické procesy, mísení, dolaďování, až k detailům jako lahvování a distribuci (pokud to rovnou nezdolají na místě). Četla jsem už před časem, budu si to muset oživit (nejen skládat poklonu sklenkou vhodného moku).
P.S. Takže podle správné odpovědi by se sešla skutečná Patricia Atkinsonová s literárním Neználkem (cha, to zní pěkně), a co že by to měly ty postavy na sobě/společného (nějak mi myšlenky, oprávněně, ulítávají jinam)?

woodward
woodward 11.05.2017 v 21:22

Napadá mě stará píseń...Morgenstern žvatlal ententýny.... Je to on?

woodward
woodward 11.05.2017 v 21:56

Teď budeme hledat spisovatele, dramatika, karikaturistu, novináře, rodáka z Ohia. Napsal toho dost. Jedna z jeho povídek začíná slovy:

Jeden můj přítel divadelní kritik mě minulou sezónu zval, abych jej doprovázel na hry, které podle jeho očekávání nebudou natolik dobré ani zajímavé, aby na ně mohl vzít svou dívku. Jeho podezření bylo v každém případě oprávněné a takových případů bylo na tucty. Nevím, proč jsem na ty pochybné premiéry jeho pozvání přijímal, ale prostě jsem je přijímal. Možná, že mě to pouze jaksi slepě přitahovalo. Znám jednoho zarytého starého kuřáka pěticentových doutníků, který jednou odmítl vzít si ode mě luxusní coronu: řekl mi, že ty prostě on nemůže. Stejně tak mohou člověka posednout špatné divadelní hry; aspoň se mnou se něco podobného stalo. (Tuto sezónu mě však už na žádnou nikdo nedostane. Budu lyžovat a hrát loto.)

soukroma
soukroma 11.05.2017 v 22:45

Z Ohia byl James Thurber (Filozof a ústřice aj.) - ten se hádá?

woodward
woodward 11.05.2017 v 23:02

Už se nehádá, je uhádnutej. Jsi na tahu.

soukroma
soukroma 12.05.2017 v 11:07

Tak se bude hádat jeho "soudruh" - vrstevník z Ohia (jestli se znali a přátelili, ale nevím, ale o tom to není). Byl romanopisec, novinář, divadelní producent, reklamní manažer, ale i voják. Prakticky všechny jeho romány se staly už v jeho době bestsellery.
V mládí ale začal studovat obor přesně odpovídající jeho rodné hroudě, než přesedlal na novinařinu, a ve zralém věku se k tomuto oboru s vervou vrátil, takže dnes je znám a oceňován stejnou měrou i jako propagátor moderního přístupu v této činnosti.

soukroma
soukroma 12.05.2017 v 11:35

A hledaného autora jsme tu již párkrát měli, na všech vláknech - je opravdu známý.

soukroma
soukroma 12.05.2017 v 17:44

Na rozdíl od Thurbera obdržel náš hledaný Pulitzerovu cenu.
Na rozdíl od Thurbera zemřel ve svém rodném státě.
Na rozdíl od Thurbera se zabýval v posledních desetiletích svého života vědeckým bádaním týkajícím se přírody a jejího využití člověkem - ale také záchranou přírody (něco po něm zůstalo v obou směrech).

soukroma
soukroma 13.05.2017 v 10:47

Jeho příběhy, zhusta napínavé a psychologické, se odehrávají nejen v rodné zemi, třeba v New Yorku nebo na Mississippi, ale také v Londýně, nebo Indii.
Indie ho inspirovala v jeho druhé zálibě, protože podle jednoho kraje pojmenoval pečlivě vytvořené a ošetřené přírodní místo, kam stále jezdí mnoho turistů, nejen ekologů.

Lenka27
Lenka27 13.05.2017 v 15:10

Louis Bromfield

Lenka27
Lenka27 13.05.2017 v 15:12

Ještě si dovoluji dodat, že zmíněné místo je národní park Malambar Park.

soukroma
soukroma 13.05.2017 v 15:52

Správně, je to Louis Bromfield, který mj. založil národní park - Malabarskou farmu (viz též jedna z jeho non-fiction http://www.databazeknih.cz/knihy/farma-74575).

Lenka27 zadává

Lenka27
Lenka27 13.05.2017 v 16:18

V současnosti velmi známý autor, který začínal jako univerzitní profesor. Jeho romány jsou typu miluji x nesnáším, event. některé jsem schopen/schopna přečíst. V dětství prožil nepříjemnou událost, byl pohlavně zneužit starší ženou.

soukroma
soukroma 13.05.2017 v 18:15

John Irving

Lenka27
Lenka27 13.05.2017 v 21:57

Ano, pro Vás to asi bylo velmi lehké :-).

soukroma
soukroma 13.05.2017 v 22:17

Ale kdepak :-)



Vložit příspěvek