Chápete lidi? A oni vás? Komunikace a porozumění - věčný problém


siena
siena 06.02.2016 v 19:09

pajonku, ono je to těžké. Málokdo si přečte, v jakékoliv diskuzi, více než pár posledních příspěvků. A že by se třeba podíval na historii příspěvků těch, kdo diskutují, to už vůbec...

Text příspěvku byl upraven 06.02.16 v 21:36

woodward
woodward 06.02.2016 v 19:09

Tak už nebrblej, tester je provokatér, všichni to vědí. Hlavně nezmizni z DK.

čertina
čertina 06.02.2016 v 19:40

Pajonku prosím nezmizni,scházela by nám tvoje doporučení a vůbec TY PAJONEK !!!!

CallidusXM
CallidusXM 06.02.2016 v 20:13

Pajonek: Nu dobrá, možná jsem se v něčem zmýlila. Ale co když tester není provokatér, jak psali v minulých příspěvcích, ale prostě člověk se selským rozumem? Člověk, který se na svět dívá jen povrchnostně a vstřebává fakta, které jsou mu před nosem? Není třeba mu proto nadávat. Například já si vždycky ráda poslechnu od člověka se selským rozumem, i když to může být hloupost.

woodward
woodward 06.02.2016 v 20:15

CallidusXM dej si tu práci a vyhledej si testerovu účast v jiných diskusích. Je to pořád stejné. Pochopíš, že je provokatér.

tenax
tenax 06.02.2016 v 20:20

CallidusXM - A já bych přidal ještě jeden argument. My, co jsme tady už trochu déle, máme s testerem jisté zkušenosti z dřívějška, kdy tady vystupoval pod nickem Pejsánek. Musel být zastaven, ale vloudil se jako tester znovu a pokračuje ve starých kolejích.


tester
tester 07.02.2016 v 03:59

pavlinda včera v 18:50:54
Nesledovala jsem tuto diskuzi-jen jsem si momentálně vybavila citát R.Thákura:Porozumět člověku,to chvilku trvá!.....pavlindě to dlouho netrvalo. Thákura nikdo z diskutujících asi nečetl. Přínos této diskuze je v tom, že se diskutéři masově vrhnou na četbu Thákura. Zvedám tím čtenářům laťku. To je můj NÁZOR. Pak že diskuze nemotivuje čtenáře k četbě.

woodward
woodward 07.02.2016 v 06:54

Hurikán Alžběta, kterej rozházel okresní město po širém okolí, by mohl tvrdit, že motivuje hasiče a záchranáře aby se neoddávali nečinnosti.

CallidusXM
CallidusXM 07.02.2016 v 11:26

tester: Není to náhodou volná diskuze?

tester
tester 08.02.2016 v 07:30

Mně ano a řeším to opakovaným dotazováním a vysvětlováním tak dlouho dokud to nepochopím anebo to vzdám. Lépe vypadat chvíli jako blbec než být blbec celý život. To je můj NÁZOR na věc.

Text příspěvku byl upraven 08.02.16 v 07:31

pajonek
pajonek 08.02.2016 v 18:06

...původní svůj příspěvek jsem SMAZAL, protože došlo k trapnému omylu z mé strany
...paní Moserové jsem se omluvil v SZ

Paní MOSEROVOU jsem smazal se svých oblíbených uživatelů, což jsem hned napravil SZ a znovu si ji přidal mezi oblíbené

Text příspěvku byl upraven 08.02.16 v 21:05

Eicherik
Eicherik 08.02.2016 v 18:24

Já nechápu sluníčka.

Richie1
Richie1 08.02.2016 v 18:32

A že zrovna moserova, tak velmi sluníčková a všem přející čtenářka, má takovou potřebu se neustále strefovat do testera. Kdepak je ta křesťanská pokora a láska k bližnímu? ;-)

tester
tester 08.02.2016 v 18:40

Richie1...moserové se zjevil ďábel a proto proti němu bojuje všemi prostředky. To je povinnost křesťana. Nejlepší by byla exkomunikace z DK.

Richie1
Richie1 08.02.2016 v 18:49

Testere, tak dej pozor, nebo budeš upálen. Radím ti dobře - odvolej a kaj se! :-))

siena
siena 08.02.2016 v 20:27

Nechtěla jsem ani reagovat, ale vzhledem k tomu, že jsem se zmínila jinde...Richie1, myslíte, že jste vtipný? Nezaregistrovala jsem, že byste například reagoval, když pan uživatel psal právě to, co uvedla paní Moserová...Jak jsem pochopila, musela tady proběhnout nějaká výměna, jak píše pajonek, co paní Moserovou přimělo vyhledat a zkopírovat...

Text příspěvku byl upraven 08.02.16 v 20:27

elfos
elfos 08.02.2016 v 20:59

.... Diskutující čtenáři a čtenářky. Chtěla jsem to napsat už včera nebo předvčírem (nepamatuji se), ale teď už je nejvyšší čas. Než se tu začnete šermovat ukázkami příspěvků ostatních uživatelů DK, uvědomte si, prosím, jednu věc. Nestačí přečíst si úryvek vytržený z kontextu. Dokonce ani nestačí přečíst si všechny příspěvky uživatele v jeho profilu. Pokud si chcete udělat jakýs takýs obrázek, je potřeba pročíst si celou debatu, v níž daný příspěvek padl.. seznámit se s tím, o co šlo, jak se to stupňovalo, jaká byla nálada.. a ani to vám nedá přesný obrázek, protože není jen ta jedna diskuse a okolností a toho, co se dál semlelo, může být kolem, v jiných diskuzích, soukromých zprávách atd. mnoho.

Říkám to proto, abyste si uvědomili, že nejde udělat si obrázek o člověku z jednoho nebo několika příspěvků (ano, komentáře mohou trochu napovědět - ale mohou i dost zavést). Ostatně, všichni máme na hlavě máslo a nějaké ty komentáře, které se nám, mírně řečeno, nepovedly a byly přes hranu. Tester, pajonek, elfos i spousta dalších lidí zde zaregistrovaných. Někde to už tady padlo.. každý není Čapek nebo Eben, například elfos se vyjadřuje příšerně neohrabaně a často (dle reakcí některých lidí) i nesrozumitelně. Takže, nějaká šermovačka komentáři je nic neřešící a zavádějící.

pajonek
pajonek 08.02.2016 v 21:04

..aby nedošlo k omylu, uvedu na pravou míru svůj smazaný příspěvek ...viz výše /týkal se jen paní Moserové

R.E.M.
R.E.M. 08.02.2016 v 21:10

Elfos popsala situaci v diskuzních vláknech přesněji a srozumitelněji, než se mi povedlo vystihnout v komentáři, vloženém ve vedlejším vlákně s Tématy. Ale mazat už ho nebudu.

Richie1
Richie1 08.02.2016 v 21:24

Sieno, nevím, jaká jiná výměna tu proběhla než ta, která tu je. A překvapilo mě, že moserova má i po dvou dnech od té výměny potřebu dohledávat testerovy staré příspěvky a kopírovat je tu, jen aby dokázala, že je tester odsouzeníhodný. Právě že jde o tu moserovou, která jinak tak ráda dává najevo svou sluníčkovskou povahu. To mě jaksi nesedí, proto jsem se zeptal.

A ano, tak trochu mi to připadá směšné a zároveň smutné - celý ten humbuk okolo testera. Protože je jiný? Protože píše provokativní příspěvky? Protože jeho styl komunikace nevyhovuje některým diskutérům? Proto ho zatratíme, vyhodíme z databáze, zavrhneme jako špatný element? Kdybys byla majitelem databáze, Sieno, vyhodila bys ho? Pajonek určitě ano, jsem rád, že není majitelem databáze.
Myslím, že všechny ty emotivní a vyhrocené reakce okolo testera jsou zbytečné. Tester je možná provokatér a prudič, ale nemyslím, že by byl natolik nesnesitelný, aby na něj musel být pořádán nějaký hon.
Naopak se mi líbí, že umí rozproudit debatu na fóru. Nebýt jeho a woodwarda, tak se tu jen hrají hádanky a nikdo by téměř nediskutoval.

Zkusme být trochu více tolerantní a dokázat komunikovat i s takovými čtenáři, jako je tester.
Ostatně, jsem zvědav, jak budeme umět komunikovat s islamisty, až jich u nás budou tisíce ... když nedokážeme vyjít ani s poměrně obyčejným a nevinným testerem. ;-)

Alix
Alix 08.02.2016 v 21:25

Myslím, že otázka je trošku zavádějící. Jaký je okruh těch, kterým nerozumím a nechápu je? Pokud jsou to mí přátelé, vysvětlíme si to, horší je to s lidmi, které neznám, ale nějakým způsobem se s nimi setkám a jsem vedle. Nerozumím synovi své kamarádky, který se dal na drogy, nerozumím a nechápu jednoho z našich zaměstnanců, který pije jako duha a má tři děti. Takovým věcem nerozumím a takové chování nechápu.

siena
siena 08.02.2016 v 21:29

Tak beru zpátky...a jdu to napsat i vedle:)
Elfos, dovolím si, ohradit se...Jestliže jsem se někdy uchýlila k tomu, že jsem okopírovala nějaký příspěvek, či citaci jiných uživatelů, bylo to jen v případech, kdy jsem byla sama do diskuze zapletená. Takže jsem přesně věděla, o čem a jak se diskutovalo, žádné vytrhávání z kontextu...

Text příspěvku byl upraven 08.02.16 v 22:08

Alix
Alix 08.02.2016 v 21:32

No, nic ve zlém, ale zdá se mi, že tester převedl do praxe název tohoto vlákna.

siena
siena 08.02.2016 v 21:47

Takže ještě jednou...Richie1, špatně jsem pochopila poznámku pajonka, napsala jsem to všude, kde jsem ten omyl uvedla...

Richie1, myslím, že tu diskuzní vlákna fungovala před testerovým, i před Vaším zaregistrováním. Ale jestli si to správné rozproudění představujete tak jak Vaše poslední příspěvky...sluníčkáři, islamisté...diskutujte...

elfos
elfos 08.02.2016 v 21:48

Sieno, netřeba se ohrazovat, to jsem nepsala sieně, ale obecně všem. Když jsem sem před chvílí totiž přišla a přečetla si to tu, mihla se mi příšerná představa, jak se tu střídají ukázky testerových příspěvků s ukázkami pajonkových příspěvků.. a to, že si z něčeho takového může člověk těžko udělat nějaký obrázek odpovídající skutečnosti, obzvlášť člověk, který do diskuse zapletený nebyl, celý vývoj po dlouhé měsíce nevnímal nebo je tu nově zaregistrovaný a teprve se tu rozhlíží. Při tom jsem si uvědomila, jak snadno může být člověk zaveden, dá-li na první dojem nebo na řeči. To je jak v životě. Tak jsem to tu (nejen z těchto důvodů, semlelo se mi toho v mysli víc) napsala.



Vložit příspěvek