Chápete lidi? A oni vás? Komunikace a porozumění - věčný problém

DISKUZE » Volná diskuze


Lector
Lector 15.02.2016 v 18:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 15.02.2016 v 18:48

Nenapadlo mě, že by Richie mohl být prolét... ;)

tester
tester 15.02.2016 v 18:49

Tady to vypadá na další sebevraždu. Vysoká hladina testosteronu způsobuje divy. Kdybych někoho urazil pošlete zprávu přímo mně, abych mohl poskytnout zavčas psychickou podporu. Nestandardní průběh počasí může způsobovat nezvládnutelný amok. Prý už mám na svědomí nebožtíka Pajonka. Nechci další nevinné oběti.

Lector
Lector 15.02.2016 v 18:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 15.02.2016 v 18:51

tester: koho se pokoušíš nas*at teď?

Lector: já bych to tak orwellovsky neviděl, ale zase je to hezký slovo, nic proti ničemu, jak praví klasik. :D

Text příspěvku byl upraven 15.02.16 v 18:53

Lector
Lector 15.02.2016 v 18:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Lector
Lector 15.02.2016 v 19:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 15.02.2016 v 19:15

Lectore, ochranářský pud mám v sobě odjakživa, díky za uznání. :-)

Proč tvůj model elitářské DK? Stačí si pozorně přečíst tvé příspěvky k webu za poslední období. Jaksi vzdycháš nad aktuálním vývojem webu. Vadí ti čtenářská výzva, vadí ti diskuze mimo knižní záležitosti, vadí ti nejspíše i většina zdejších uživatelů, protože provádějí alotria - a tak vyzdvihuješ jen nepatrný zlomek uživatelů, které evidentně považuješ za tu elitu, která by měla nést prapor DK.
Mohu chápat tvé rozčarování, ale to neznamená, že bych měl souhlasit s tím, aby se na DK snad cenzurovalo, kdo může psát na fórum a kdo ne. A co může nebo nemůže psát.
Pravidla webu jsou daná a pokud nejsou porušována, tak by měl mít každý volnost se zde svobodně vyjádřit.
Také se mi některé názory nemusí líbit, občas se ozvu s protinázorem, s nesouhlasem apod. Ale určitě bych to nikdy nestavěl do roviny - buď odejde on nebo já.

Na tomhle webu je dobré, že spojuje lidi se společným zájmem - zájmem o knihy. Je jasné, že jsme různí a názorově se můžeme střetávat. Přesto se domnívám, že sečtělí lidé by mohli být natolik uvědomělí, že by mohli být schopni spolu vycházet na jednom knižním webu či fóru. A tolerovat i odlišné nárory a postoje.

PS: Uzená kolena mě ani trochu nezajímají, ale ten pomalý hrnec ano. :-)

Lector
Lector 15.02.2016 v 19:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 15.02.2016 v 19:47

Lectore, na mě nemusíš zkoušet svou slovní ekvilibristiku (i když to nejspíše děláš pro jiné).
Já ti tvá práva neberu a budu jenom rád, když ani ty nebudeš zpochybňovat práva jiných uživatelů.
A ani nestojím o to, abys mi podsouval nějaké mé údajné komplexy, či neschopnosti a sunul diskuzi do osobní roviny. Nebo to máš zapotřebí? Jinak diskutovat nedokážeš?

Zůstaňme u toho, že jsi nastínil nějaký názor na web a já s tím názorem vyjádřil nesouhlas. Osobně jsem tuto diskuzi už považoval za uzavřenou, dokud jsi ji opět neotevřel.

woodward
woodward 15.02.2016 v 19:49

čistě pro informaci: čemu říkáš slovní ekvilibristika? pokud mohu soudit, vyjadřuje se Lector velmi jasně a nekomplikovaně.

elfos
elfos 15.02.2016 v 19:59

Databáze knih je pro všechny lidi. Jsem tomu ráda.

Richie1
Richie1 15.02.2016 v 20:00

Woodwarde, když se ptáš: je to Lectorova oblíbená schopnost udělat pomocí polopravd z oponentů blbce. Chytit se nějakých slovíček, či větiček, dát je do jiných souvislostí a dokázat, jak ohromně se oponent mýlí. A pak mu to dát nějakou urážkou sežrat a těšit se obdivu přihlížejích.

Text příspěvku byl upraven 15.02.16 v 20:01

Eicherik
Eicherik 15.02.2016 v 20:02

Přesně tak. To že je Databáze knih pro všechny lidi je fantastické. :-)

Marthas
Marthas 15.02.2016 v 20:04

To woodward 18.51:39: To byla asi jen řečnická otázka?...
Way from Heaven to Hell...

PS:Vypadá to, že tu mizí přízpěvky, ale ne tak, aby to nebylo poznat, že by technická závada...
Potřebuje to pořádně pročistit, když už....-)

Text příspěvku byl upraven 15.02.16 v 20:38

woodward
woodward 15.02.2016 v 20:06

Richie 1: nesmíš bejt tak vztahovačnej.

Lector
Lector 15.02.2016 v 20:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 15.02.2016 v 20:26

Lectore, když odmyslím tvé narážky, že třeba neumím surfovat po internetu nebo že mám nějaké komplexy (jak můžeš takové věci prohlašovat, když o tom nic nevíš??), tak jiné lži či polopravdy jsi použil při větách: "jestli mi podsouváš, že toto neprosazuji, tak jsi totálně vedle." ... kde jsem ti podsouval, že neprosazuješ názorové střety a polemiky? Psal jsem snad, že tohle ty nechceš? Ne. Ale ty to použiješ a na základě toho mě nařkneš, že míchám jablka s hruškami. Tedy zpochybníš to, co píši, abys dal najevo, jak se mýlím. To považuji za tvou slovní ekvilibristiku. Umíš to dobře.
Když už jsme u toho - úplně první zkušenost v diskuzi s tebou byla také taková, že jsi mě nařknul, že popírám sám sebe. Nejdříve jsem myslel, že máš pravdu a sypal jsem si popel na hlavu (natolik umíš být přesvědčivý). Ale potom jsem si vše přečetl znovu a zjistil jsem, že jsi značně vytrhl z kontextu to, co jsem psal a tak "dokázal", jak si protiřečím. Nebyla to pravda.
Později jsem tuhle tvou schopnost měl příležitost vidět ještě několikrát.

Takže promiň, ale tuhle tvou rétoriku moc neberu. Byl bych raději, kdybys byl více čestnější v diskuzi. Myslím, že jsi dost inteligentní na to, abys dokázal oponovat bez použití manipulačních polopravd.

Richie1
Richie1 15.02.2016 v 20:39

Binysku, děkuji. Je pravda, že jsem myslel i na mnoho tvých diskuzí s Lectorem, kdy Lector tu svou osobitou rétoriku používal. Ať už jsem souhlasil s tebou nebo s ním, psala jsi své názory příměji a diskutovala sice ostře, ale čestněji.

Problém u těchto diskuzí je, že se obvykle diskutér zatvrdí ve svém názoru a nechce ani za nic uznat jinou pravdu. Přiznávám, že i já občas k tomu inklinuji. Není lehké přijmout jinou pravdu a uznat své pomýlení.

Lector
Lector 15.02.2016 v 20:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 15.02.2016 v 21:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 15.02.2016 v 21:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 15.02.2016 v 21:14

Špatně položená úvodní otázka... Mělo by tam být "Stává se vám, že se vám ostatní lidé smějí"...
Ano, někdo tady v pozadí tahá za nitky a pěkně se baví, že by se blížil rozvrat?

Richie1
Richie1 15.02.2016 v 21:17

Lectore:
"Je mi např. úplně jedno, že v DK je registrováno 100 000 uživatelů, když většina z nich téměř sem „nepáchne“, nemalá část z nich zde dělá spíše alotria, a ducha a poslání DK naplňuje jen několik stovek uživatelů a prapor nese jen zlomek z nich."
Nejsou snad tohle tvoje slova?
Dá se z toho usuzovat, že v DK je vlastně "dobrých" jen několik stovek uživatelů, zatímco zbytek (přes 100.000) je asi k ničemu? Není to tak trochu elitářský postoj?
Nic ti nepodsouvám, sám to píšeš.

A duch staré diskuze - je zajímavé, jak dlouho si člověk pamatuje nespravedlnost. Přestože to byla diskuze někdy před dvěma roky, stále si pamatuji, jak jsi mě tenkrát nespravedlivě napadl. A nejspíš bych to už i zapomněl - ale děláš to stále. Hledat tu diskuzi se mi nechce, čas mohu využít na lepší věci než na dokazování tvé manipulativní rétoriky.
Co se týče moserové - rýpnul jsem si právě proto, že ona šila do testera (pochybovala o jeho zdravém selském rozumu). Opět jen vytrhuješ něco z kontextu.

Ale asi nemá smysl tuhle diskuzi dál natahovat. Ty máš svou pravdu a já svou. Tak trochu se naplňuje název tohoto tématu. Dnes se Lectore moc nechápeme - a nejspíše ani nechceme chápat. ;-)

woodward
woodward 15.02.2016 v 21:19

vy se ještě furt hádáte kdo je nebo není elitář? to je nezábavné.



Vložit příspěvek