Bazar na Databázi knih


alt2006
alt2006 23.07.2011 v 19:55

Zdravím.Jsem tu nový,tak netuším jak to tu funfuje.Mám dost knih k prodeji(redukce knihovny)postupně budu dávat do nabídky.Ale také mám dost knih v ruském a polském jazyce.Neměl by někdo zájem za symbolickou cenu?Případně jak a kde to nabídnout?Díky J.

martins
martins 23.07.2011 v 20:02

Ahojte, som tu uplne novy, ale jeden uzivatel tu dal na bazar knihu, ktoru zhanam uz asi 5 rokov... A uz sa neprihlasil odvtedy...Neviete mi niekto poradit, ako sa na neho nakontaktovat? Neda sa zistit priamo jeho mail??
Dakujem Vam vsetkym, ktori pomozete, velmi pekne! :)

martins
martins 23.07.2011 v 20:05

Este azda pre doplnenie, jedna sa o uzivatela bigmama a o knihu "Rijnovy kun"...Prosim, pomozte!

paulhunter
paulhunter 23.07.2011 v 20:25

ahoj, pokud jsi ho konktoval přes položku v Bazaru, tak uživateli přijde jak osobní zpráva na DK, tak i na mail. Pokud nereaguje, tak s tím víc udělat myslím nepůjde, jedině mu zkusit napsat ještě jednou. DK víc kontaktů nevlastní.

Lusa
Lusa 23.07.2011 v 23:18

Bohužel nejsme v tomhle Aukro. Hodně štěstí s tou knížkou, já už mám za sebou setkání s uživatelkou co mi nabídla knížku a už se neozvala a ani mi neodpovídá.

Mayanea
Mayanea 25.07.2011 v 14:01

Asi to zcela nepatří do tématu, ale tímto bych ráda upozornila všechny uživatele, kteří se chystají něco prodat/koupit, aby psali v zprávě uživateli nejen poštovní adresu, ale i e-mail. V mnohém to usnadní jak sobě, tak druhé straně. E-mail člověk přece jen čte častěji než zprávy na DK, navíc se tu často někdo zaregistruje jen proto, aby mohl něco koupit a pak se přihlašuje málo nebo vůbec, takže není velká šance se "dokontaktovat".
Příklad - Napsal mi zájemce o učebnice (pehek), bohužel ještě v době, kdy jsem byla na dovolené. Odepisovala jsem mu hned po příjezdu do ČR, ale od té doby se mi na DK neozval a mně teď leží balík na stole, poněvadž nevím, zda má stále o učebnice zájem nebo ne...


eraserhead
eraserhead 26.07.2011 v 15:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bovinka
bovinka 30.07.2011 v 23:17

Tak až dnes jsem tuto možnost zjistila. To je skvělé, že si můžu najít od jednoho autora knihy, které jsou v bazaru, přiděluji 5*****

Minas
Minas 30.10.2011 v 19:18

Jack Bauer: Hodnocení zrušíš jednoduše. Když si rozklikneš knihu, tak za svým nickem u hodnocení máš X - smazat své hodnocení :)

nokid
nokid 13.11.2011 v 03:15

Navazuji na ty výkupní ceny. Pokud se chcete hodně napálit, odneste něco v Brně na Kounicovu. Pokud vůbec něco vezme (!), dá jen dvacku a vzápětí to vystaví za výlohu za 600,-!!! Osobní zkušenost.

WEIL
WEIL 13.11.2011 v 03:36

Ten chlap je v tom antikvariátu už neuvěřitelně dlouho. Pamatuji si ho ještě jako dítě a vždy to byl šizuňk.

elfos
elfos 13.11.2011 v 22:08

Možná to bude znít naivně, ale jsem přesvědčená, že antikváři jsou lidé, kteří knihy především milují. Šizuňkové by tu nevydrželi, a už vůbec ne dlouhá léta - dávno by odešli někam, kde se jim bude šidit a hrabat prachy líp.. kde to vůbec půjde. V antikvariátech jde toto těžko. Jsem moc ráda, že antikvariáty jsou, že jsou lidé v nich (ti, kteří tam knihy pro nás schraňují a opatrují, ti, kteří tam pro knihy chodí i ti, kteří tam sem tam knihy donesou, snad pro radost někomu dalšímu). Není to výnosná "obživa", mít svůj antikvariát, vůbec to není lehké, ale je to krásné a radostpřinášející (i radostrozdávající).

elfos
elfos 13.11.2011 v 22:29

V té souvislosti jsem si teď vzpomněla na jednu debatu, kterou jsem nedávno četla na jiném místě, o tom, že knihy nepřízní okolního prostředí i svého vlastního materiálu křehnou a trouchniví jak dřevo stromů.... že se pomalu ztrácejí.. (i když jsou i takové, které se drží statečně).... Byla to dost děsivá představa, že jednou v daleké budoucnosti se nebudou některé knihy už dát sehnat ani v antikvariátech. A to věřím, že některé už zmizely a další jsou ohrožené jako živočišné druhy - ať už kvůli lidem, nebo jiným nepřízním a kalamitám.. Ale uvědomění si, že budou ve velkém mizet dík neúprosnému působení času.. A kolik jich můžeme zachránit přepisem a znovuvydáním.. A kolik ne..

Text příspěvku byl upraven 13.11.11 v 22:58

Jakubisko
Jakubisko 13.11.2011 v 22:38

A proto zlatá digitalizace a smrt všem kteří pod záminkou mamonu jsou proti ní :)

elfos
elfos 13.11.2011 v 22:50

No jo :-) .... když já bych ty knihy radši držela v ruce, nebo viděla vyrovnané v Alexandrijské knihovně.... Stejně to, co jsem si před pár lety archivovala na disketách, v počítači a na CD, je kdesi v čudu, kdežto sto let staré knihy jsou tu pořád.

Ale beru to, ať jsou digitalizované a archivované a opečované někde.. chráněné v jantaru, pokud si je budu moct číst v podobě papírové. :-)
Jinak řečeno, digitalizaci beru jako zálohu/archiv knih, nikoliv jejich náhradu/nástupce.

Jakubisko
Jakubisko 13.11.2011 v 23:30

Já to taky neberu jako náhradu, ale digitalizovaná forma se vždycky dá donekonečna tisknout a nikdy časem neshnije :)

Woro
Woro 14.11.2011 v 00:08

Ale shnije:) pro záchranu obou forem je nejlepší dělat 2 věci: mít uskladněno více kopií a neustále vytvářet nové a nové kopie.
Troufám si tvrdit, že digitalizovaná forma má na polovině digitálních médií nejspíš dokonce kratší životnost.
Například při běžném provozu odpadá 50% hdd po 7 letech, po 10 letech dokonce 80% (dobře uskladněný a minimálně používaný max. desítky let). Ještě hůř jsou na tom samozřejmě přenosná média.

Výhodu to má ovšem nesmírnou v přenositelnosti (pro budoucí média) a skladnosti.
Stejně jako má tištěná kniha nesmírnou výhodu v provozu bez přídavné energie - dokonce i v dnešním, elektřinou prošpikovaném světě.

Tím nevyzdvihuji jednu či druhou formu, jen bych to s tou výhodou trvanlivosti neviděl až tak jednoznačně a byl opatrný se slovíčkem "nikdy". :)

Jakubisko
Jakubisko 14.11.2011 v 00:45

Ano tak myslel jsem samozřejmě inteligentně digitalizovanou formu, nemyslím tím jeden sken kdesi na CD pod postelí :)

nokid
nokid 30.11.2011 v 16:12

Vážení, nějak jste odbočili od hlavního tématu... Já bych viděl naši budoucnost ve spojení "uzavřených" knižních burz s pravidelnými srazy, tu v tom a tu v onom městě, uživatel by mohl reagovat na požadavky a přivézt na něj pouze konkrétní tituly, na které by měl zájemce. Co říkáte?

lady
lady 03.12.2011 v 20:04

Diskuze na úrovni,občas si myslím že kdybych šla na ten sraz objevila bych jen haldu mimin.

miska2609
miska2609 26.01.2012 v 12:47

Setkal se tu někdo už s tím, že knihu zaplatit, ale nebyla mu doručena?! Vůbec nevím, jak postupovat a popř. jak upozornit ostatní na "prodejce"! :-/

sam198
sam198 26.01.2012 v 16:17

To bych nabonzoval přímo danielsonovi, to je na smazání účtu nebo na ban... Pokud teda jenom nezapoměl, mě se to tuším jednou stalo.

knihomoli
knihomoli 26.01.2012 v 18:59

Musím říct, že já mám zkušenosti opačné. Knihu pošlu, jenom peníze nedorazí. Za minulý rok toho bylo více než je prstů na ruce. A to už je dost.

Azizi
Azizi 26.01.2012 v 20:19

knihomoli: Ako je to možné, to musí byť nejaká chyba na pošte, nie? Ale toľko krát?

miska2609
miska2609 26.01.2012 v 20:47

Pani mi jednou na muj dotaz na knizku odepsala, ze zapomnela, ale od te doby se uz ani neozvala! Jeste jsem se ji ptala, jestli chce penize predem nebo pri doruceni....chtela predem a pak nic neposle! Fakt mam vztek....Vypada to, ze vsichni mate zkusenosti dobre (knihomoli nemuzu pocitat), takze jsem to asi vyzrala :-)

sam198: Kdo je danielson? A jak ho mohu v teto veci kontaktovat?



Vložit příspěvek