100 věcí, které by měl člověk přečíst, vidět a slyšet


Dudu
Dudu 17.06.2015 v 15:25

To už pofrčí u nás v TV?

marlowe
marlowe 17.06.2015 v 16:15

Dudu, bohužel tě musím zklamat, Billy Bob Thornton se zatím v našem tuzemském rybníčku může plavit pouze pod pirátskou vlajkou... :-(

Dudu
Dudu 17.06.2015 v 16:22

Marlowe, díky za info. Hold kola jsou již v pohybu :-)

pajonek
pajonek 18.06.2015 v 22:36

....a čeká nás další zrůda
James A. Moore – Vetřelec: Odplata
DÁVNÁ KREVNÍ MSTA, ZAHÁJENÁ PŘED STOVKAMI LET MEZI VETŘELCI A ELLEN RIPLEYOVOU, DOSUD NESKONČILA!

Úkolem Alana Deckera je dohlížet na dodržování terraformace planety LV178 a bezpečí jejích obyvatel. Jenže tento svět, nyní civilizovaný a známý pod jménem Nový Galveston, skrývá svá tajemství, číhající hluboko pod jedovatými písky zvanými Moře strastí.
A svá tajemství má i společnost Weyland-Yutani. Kdesi v dávno opuštěném prastarém dole se skrývá to, po čem prahne nejvíc – živý vetřelec.
Decker netuší, proč do vojenského průzkumného týmu potřebují právě jeho, dokud nepochopí, že má s nebezpečnými tvory mnohem osobnější spojení, než si vůbec dovedl představit. Dávná krevní msta, zahájená před stovkami let mezi vetřelci a Ellen Ripleyovou, dosud neskončila!

Román Jamese A. Morrea je druhý díl trilogie, úzce provázané s kultovní filmovou sci-fi ságou o vetřelcích.

Z cyklu Vetřelec (2)

pajonek
pajonek 19.06.2015 v 21:29

...marasmus ve společnosti ....kdysi jsem se pobavil u knihy Zdeňka Zapletala - Půlnoční běžci /ve své době špičkový román.....
Ted se těším až si donesu
Bídníci.cz aneb Špinavé obrazy z dějin národa českého 1 - Kořeny (1945-1973)
Ještě nikdo nezachytil marasmus a mezilidské vztahy v komunistickém Československu takovým způsobem, jako Jiří Zídek v Bídnících.cz.
Kniha je mozaikou osudů několika lidí, které spojuje život v západočeském Městě. Jejich příběhy se v mnoha bodech protínají a ovlivňují. Najdete tu postavy, které držely prst na tepu doby (předseda národního výboru, agent StB), ale také obyčejné lidi, kteří se v době komunismu snažili vést klidný život. Svou roli zde hrají skutečné osobnosti, jako byli Rudolf Slánský, Gustáv Husák nebo Alexander Dubček, ale také postavy komunistických propagandistických děl, jako jsou major Zeman nebo Václav Pláteník.
Bídníci.cz se čtou jedním dechem nejen proto, o čem pojednávají, ale také pro svůj jedinečný styl. Historická fakta se v ní mísí s fikcí tak obratným způsobem, jako kdyby se Quentin Tarantino pustil do psaní knih. Je to poezie a perverze v jednom.
Tahle kniha vás buď nadchne, nebo naštve. Dojme nebo zhnusí. V každém případě vám pohne s emocemi tak, že vás to samotné překvapí.
„NEJKONTROVERZNĚJŠÍ ROMÁN DESETILETÍ“
„POETICKÉ A PERVERZNÍ ZÁROVEŇ“
„KNIHA O ČESKÝCH DĚJINÁCH, JAKÁ TU JEŠTĚ NEBYLA!!!“

.....a tož to jsem tedy zvedavej

marlowe
marlowe 20.06.2015 v 09:55

Ti Bídnící vypadají hodně zajímavě...
Zdeněk Zapletal patřil k mým oblíbencům, když slyším jeho jméno, hned se mi vybaví jeho tehdejší souputníci: Josef Frais, Václav Dušek, Jiří Švejda (ale i třeba Petr Novotný, Jan Kostrhun a další...), jó, tehdy jsem měl všechny české autory v malíčku - a hlavně načtené...


siena
siena 20.06.2015 v 10:17

Pánové, přidávám se...Půlnoční běžci byli velká knižní senzace, Jiřího Švejdu jsem také postupně "odnosila" z knihovny...jaj, středoškolská léta:)
Jen na ty Bídníky už nemám dostatečně silný žaludek. Stačí mi pozorovat marasmus dnešních dní. Budu se tedy těšit na Vaše komentáře a dojmy...

Text příspěvku byl upraven 20.06.15 v 10:37

pajonek
pajonek 30.06.2015 v 16:57

Pipi Dlouhá punčocha je první rebelka. Byla zakázaná coby podvratný živel....více na
http://magazin.aktualne.cz/kultura/literatura/pipi-je-prvni-rebelka-byla-zakazana-coby-podvratny-zivel/r~dc7838401bdf11e59c300025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-6

siena
siena 27.08.2015 v 19:06

Pajonku díky za jeden z tipů. Podstrčila jsem mamce Dlouhé čekání a Já, porota M. Spillaine...a zcela propadla jejich kouzlu:)

pajonek
pajonek 27.08.2015 v 19:45

siena, potěšilas ...aspoň vidím, že moje snaha není marnost nad marnost...........

siena
siena 29.08.2015 v 10:35

Ale pajonku, vážně není důvod si myslet, že by kdy byla...

Chtěla bych upozornit, že od příští soboty, 5.9., začíná na ČT2 II. řada seriálu Most.

Dudu
Dudu 29.08.2015 v 12:01

Sieno, no to je krásná informace! Hned se mi budou platit koncesionářské poplatky s větší chutí :-)

pajonek
pajonek 02.01.2016 v 13:47

.....díky pejsánkům, testerům a jiným rejpalům, jsem ukončil skoro všechna svá diskuzní vlákna....sem tam něco přihodím do audia, ale ani to mne nebaví ...
myslím, že aspoň tohle bych mohl v roce 2016 obnovit, je pořád co číst, na co koukat a co poslouchat .....
.....s koncem roku 2015 jsem dokoukal MOST /a to byla papajda/.... a zase se máme na co těšit
ČTArt od 5.1.2016 rozjíždí nejlepší z nejlepších
Mad Men /Šílenci z Manhattanu/
Seriál Mad Men (2007–15) patří k nejoceňovanějším pořadům americké televize. Kromě dalších cen se může pochlubit mj. třemi Zlatými glóby v kategorii dramatických seriálů a čtyřmi Cenami Emmy v téže kategorii.

...teprve vloni jsem dokoukal poslední kousky z bezmála stovky příběhů .....a velice rád si to zopakuji

siena
siena 02.01.2016 v 13:54

Pajonku, hned je den radostnější...

Nejenom Mad Men, ale i Hause of Cards. Nevím na jakém kanálu ČT, někdy od 13.1., bohužel si takhle z hlavy nepamatuju.

pajonek
pajonek 02.01.2016 v 14:04

Siena...ČT2 od 13.1. jak jsi napsala
Jinak MOST samozřejmě dosud neodvysílané díly třetí série /už bez Martina, ale Saga dostane z Dánska nového týpka!!!!!

siena
siena 02.01.2016 v 14:08

Nechtěla jsem spoilerovat...poplakala jsem si u II. Někde jsem četla, že by ČT měla odvysílat i III.

Jen se musím přiznat, že Zločin III mě už moc nenadchnul. Nevím ani pořádně proč?!?

pajonek
pajonek 02.01.2016 v 14:10

...a když ti napíšu, že trojka Mostu byla nejlepší, budeš tomu věřit?

siena
siena 02.01.2016 v 14:11

Moc ráda...:)

pajonek
pajonek 02.01.2016 v 14:37

...človíček by se měl pořád na něco těšit. Projíždím plány nakladatelství pro 1.čtvrtletí a pololetí 2016
a zase mne zaujalo nakladatelství Domino.
6.4. by měla vyjít kniha od S. Williams - Dívka, která si říkala Tuesday
“Ve srovnání s Tuesday bledne i Liz Salanderová.” Čtenářská recenze z Británie...
Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit.

Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery.

Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.

..a je tam zase moje oblíbená Lisa Jackson - Připravena zemřít

pajonek
pajonek 02.01.2016 v 21:19

...závěr loňského roku byl hektický, dočítal jsem spoustu komiksů, dokoukával spoustu tv seriálů... a knihy šly trošku stranou /žádná čtecí krize...../....ale přesto mě uchvátila kniha Dennise Lehana - Nic není svaté
mám oblíbené čísílko /mnozí ho znají/...takže zase 321%, Patrick Kenzie a Angela Gennarová jsou zase ve formě...........

pajonek
pajonek 18.01.2016 v 20:46

Novinka
....v tomto topicu jsem určitě avizoval sérii knih Expanze od J.S.A. corey, což je pseudonym dnes už špičkového spisovatele scifi - Daniela Abrahama ...
Romány Leviatan se probouzí, Kalibánova válka , Abaddonova brána, O poklad Ciboly ...
Produkce SYFY nám nabízí tv seriál podle knižní Expanze ...zatím je ke stáhnutí 6 dílů
....a už se těším na poslední čtyři díly.....

siena
siena 06.02.2016 v 21:34

Shlédnuty 4 díly House of Cards I a Frank U. už definitvně zapsán na vrcholek seznamu:)

pajonek
pajonek 06.02.2016 v 22:40

Frank je luxus...ona ani Robin Wright není andělíček, pěkná potvora ......
..... taky se dívám, jenže vlastně čekám na premiérovou čtvrtou část...

...a další ze soudku, možná překvapení letošního seriálového koukání.
LUCIFER
Pan Lucifer si nějak zprotivil peklo, nudí se, je nasratý....a tak se vydal do LA obhlídnout ten náš svět .....a přímo k Police L.A.
Postavu stvořil ji Neil Gaiman, který napsal také scénář k pilotnímu dílu....
,,,a pekelnej policajt a jeho kolegyně tvoří povedený policejní pár ....
zatím dva díly

siena
siena 06.02.2016 v 22:52

Tak, tak, Lady Macbeth...

Věřím, že Lucifer na pozemské misi bude mít plné ruce práce:) Snad nezůstane jen u pilotních...

Dudu
Dudu 07.02.2016 v 15:10

Tento seriál je tedy pořádný spletenec politických křiváren. Člověk začíná přemýšlet, který z hlavních protagonistů by zasloužil uškrtit jako první. Pozor SPOJLER: A že i z ženy Franka vyleze taková mrška - to jsem tedy nečekal.

Text příspěvku byl upraven 07.02.16 v 15:35



Vložit příspěvek