Terry Pratchett


Naias
Naias 27.05.2015 v 20:52

Nie je posledná kniha TP toto: http://www.discworld.cz/knihy/152-The_Shepherd´s_Crown ?
A toto u nás ešte nevyšlo: http://www.discworld.cz/knihy/137-The_Science_of_Discworld_IV_Judgement_Day

Text příspěvku byl upraven 27.05.15 v 20:52

Naias
Naias
Naias 27.05.2015 v 20:58

Tak som sa potešila, keď som to zistila. Jupí!

čertina
čertina 27.05.2015 v 21:13

Vše o tom co ještě vyjde nám sdělil pan Kantůrek,díky MGT. tak já se už moc těším na mojí milou Toníčku Bolavejch v Pastýřské koruně,kde bude také jak vím díky upozornění Naias i bábi Zlopočasná.Takže také jupííí

Naias
Naias 27.05.2015 v 21:20

Milujem Zavazadlo, bábi Zlopočasnú a Elánia. V tomto poradí.

Alix
Alix 27.05.2015 v 21:24

Toničku moc nemusím, ale stejně se těším na všechno, co ještě přečtu. Mám ráda Bábi, Stařenku i Mrakoplaše. A taky nestydatého a smradlavého kocoura Silvera!


Naias
Naias 27.05.2015 v 21:29

Alix, takže sa odhodláš začať čítať Pod parou, keďže to nie je posledná kniha? Ja ju mám objednanú z eshopu, v kamenných obchodoch už je a ja stále čakám... Bodaj by ten, kto za to môže, žil v zaujímavých časoch!

Alix
Alix 27.05.2015 v 21:35

Naias, odhodlám se, musím! A s radostí opravuji svou chybnou informaci, že to NENÍ poslední kniha. Manžel ji koupil v kamenném obchodě, cenovku nevygumoval, čili hlásím, že stála 368,-Kč. Teď mi došlo, že mu asi paní prodavačka říkala, že je to poslední kniha a on mi to takhle řekl, jenže ona myslela ZATÍM poslední. To je fuk, jsem ráda, že ji mám. A až budou další, Hrrr na ně!

čertina
čertina 27.05.2015 v 21:59

Alix já miluji také Bábi,Stařenku Mrakoplaše a všechny čarodějky a Silver je jednička!!!Už proto ,že jsem trhlý kočkomil.Proto moje první kniha byla Nefalšovaná kočka,pak mě dostala Zeměplocha.

Alix
Alix 27.05.2015 v 22:15

čertina, musíme svou nezkrotnou vášeň udržet v mezích tohoto vlákna, koukám, že jsme už nightlybirdovi pěkně rozvášnily jeho hospůdku!

Azizi
Azizi 27.05.2015 v 22:59

Lenže Pod parou Je posledná. Síce len zo série Úžasná Zeměplocha, ale aj tak. Tiež sa toho trochu desím.

Tak ja milujem úplne najviac Mrakoplaša a Dvoukvítka. To je dokonalá dvojka! Ale aj ostatných mágov, Zuzanku a Karotka ako postava tiež nemá chybu.

Inak všimli ste si, že takmer každý má z Pratchettových kníh ako najviac obľúbené niečo iné? Chodím sem-tam aj na špecializované fórum pre fanúšikov TP, tak aj tam som si to všimla, ale aj tu. Ja mám najradšej knihy s Mrakoplašom, Otca prasátek... Niekto iný zase nedá dopustiť na Hliadku, iný zase najviac každému odporúča čarodějky, či posledné diely na trochu vážnejšie témy... A niekomu sa páči snáď všetko rovnako. U mnohých iných autorov sa mi zdá, že niektoré knihy sú všeobecne viac obľúbené ako iné, ale tu sa to veľmi určiť nedá :)

Text příspěvku byl upraven 27.05.15 v 23:02

Naias
Naias 27.05.2015 v 23:06

Ja som začala nakupovať Zeměplochu v 1993 či 1994, už neviem presne. A od Pratcheta mám 53 kníh a štyri mapy. A 54. knihu na ceste.

Azizi, Tonička je predsa tiež zo Zeměplochy. Kde by sa tam inak vzala bábi Zlopočasná? Nech už si kto chce vymyslel aké chce škatuľkovanie, pre mňa platí, kde je bábi, tam je Zeměplocha!

čertina
čertina 27.05.2015 v 23:21

Alix není co závidět,nic jiného mi nezbylo,než kupovat.Nikdo z přátel TP.nečte a v knihovně ho neberou.No je to asi posedlost ale začíná TP číst i vnuk,první přečetl Národ a moc se mu to líbilo.To mi udělal velkou radost.A ještě připíšu,že u nás v rodině se neříká krávy a ovce ale bůhovada a béhovada.

reader.007
reader.007 27.05.2015 v 23:22

Původně jsem chtěla oponovat že Pod parou nebude poslední zeměplošský titul, ale jak tak koukám, Shepherd's Crown ještě ani nevyšla v originále, takže v ní nejspíš bude mít prsty už i páně Pratchettova dcera. A jak vy se těšíte na pokračování bez Pratchetta? Jestli bude Rihanna pokračovat se Zeměplochou, dáte jí šanci?

Můj žebříček nejoblíbenějších postav je velice vratký, protože jich mám nejoblíbenějších tolik že sotva drží pohromadě pod jejich vahou. Ale asi nejzdatněji se o vrchol pere Bábi s Elániem, i když jim ostře šlape na paty Vetinari... a Gospoda... a Karotka... a lady Berankinová... a dost už :-)
ježiš já zapomněla na Nac Mac Fígly... tak ti taky ♥ do jednoho :-)

Text příspěvku byl upraven 27.05.15 v 23:36

čertina
čertina 27.05.2015 v 23:24

Naias vedeš.Taky posedlost?

Azizi
Azizi 27.05.2015 v 23:32

Naias, podľa oficiálneho delenia však myslím nespadá do oficiálnej série. Aspoň teda ja sa riadim týmto delením :) http://www.discworld.cz/knihy/ Je ale pravda, že knihy s Toničkou som ešte nečítala. No chystám sa to napraviť. Inak... Viete aká je kniha, ktorú sa najbližšie chystám čítať? :) Buch!

Tak ja som začala Zeměplochu kupovať už tiež strašne dávno. Momentálne vlastním zbierku asi 35 kníh. Neviem koľko som vtedy mala, ale určite nie viac ako 10 rokov. Jednoducho pre mňa ako ešte dievčatko boli tie podivné pestrofarebné obálky neodolateľne lákavé a keď som si v regály kníhkupectva začala čítať obsah prvej z nich - Barvy kouzel, tak ten ma dostal úplne rovnako ako farebná obálka. Pojem "rozverná výprava" ma nadchol! Keď som však knihu začala čítať, nebavilo ma to. Nerozumela som tomu. Potom asi o pol roka som to skúsila znova, ale začala som asi až od tretiny knihy a vtedy ma to chytilo neskutočne, rodičom aj starým rodičom som stále predčítala tie neuveriteľné hlášky, na ktorých som sa každú chvíľu smiala. Keď som Barvu kouzel dočítala, vrátila som sa k tomu trocha chaotickému začiatku a už sa mi páčil aj ten. Tak a to bol počiatok mojej veľkej dobrodružnej výpravy po Zeměploche, ktorá trvá dodnes :)

Text příspěvku byl upraven 27.05.15 v 23:34

Azizi
Azizi 27.05.2015 v 23:44

Shepherd's Crown vyjde v originály v septembri :)
Reader.007: Ak bude Rihanna pokračovať, budem veľmi rada a určite jej dám šancu.

Text příspěvku byl upraven 16.07.15 v 22:10

Alix
Alix 27.05.2015 v 23:59

Azizi, moc naděje nemám, už to nebude TP. Necháme se překvapit.
Mne TP napřed dostal svým zvláštním humorem a tím se i skláním před Mistrem Kantůrkem, protože nejsem schopna číst TP v originále. Pak jsem zjistila, jaký je TP lišák a kolik pastí čtenářům klade v podobě náznaků, zkomolených slov i logiky, postavené na hlavu. takže jsem nejen četla, ale i hledala, kde a co na mne číhá. Myslím, že to byl velice moudrý a sečtělý člověk. Myslím, že to byl, svým způsobem, génius. A takový pro mne i zůstane.

reader.007
reader.007 28.05.2015 v 00:04

Alix: já je teda v originále taky nemám přečtený od a do z, jenže vzhledem k tomu jak je Talpress odflákl u nás jsem je začala pomalu kupit i v tom původním znění a JEDNOU AŽ BUDU MÍT ČAS (hahaha) to začnu porovnávat...

mimochodem Naias 54 + 4: není to málo Antone Pavloviči?

Alix
Alix 28.05.2015 v 00:09

Křeček jeden.......:)))))

reader.007
reader.007 28.05.2015 v 00:10

kdo? Naias? I ne... jsem horší

Alix
Alix 28.05.2015 v 00:20

Stojím vám po boku!!!!!

reader.007
reader.007 28.05.2015 v 00:36

Jasně, bude nás víc, nebudem se bát vlka nic :-)

Azizi
Azizi 28.05.2015 v 00:37

Alix: To je pravda, určite nebude... Ale tak zas myslím, že to od nej ani nikto nečaká.
(možno to však znelo trochu odtrhnuté z kontextu, reagovala som na otázku od reader, už som to tam aj dodatočne dopísala :) )

Alix
Alix 28.05.2015 v 00:48

Azizi, no právě! Pokud je někdo skalní fanda TP, tak pozná rozdíl mezi tím, jak psal PT a jak píše dcera. Myslím, že právě ona si musí najít nové fanoušky, protože ti skalní ten rozdíl poznají.



Vložit příspěvek