Jak přicházíte ke knihám? Kupujete je, půjčujete v knihovně, nebo...?


reader.007
reader.007 23.07.2015 v 21:30

Richie1: Nemám to přesně spočítáno, ale možná bych Vás i trumfla, nicméně vzhledem k tomu že už mi knihy leží skoro na každé horizontální ploše v bytě a knihy hodné přečtení neustále přibývají, už jejich vlastnictví zvažuji pečlivěji než když mi bylo řekněme 20. Proto i do té knihovny zajdu a někdy se třeba inspiruji k nákupu, jindy si blahopřeji že jsem za ten či onen svazek zbůhdarma netratila peníze...

Knoflík28
Knoflík28 16.08.2015 v 19:53

Ráda se zpětně dívám na knihy, které jsem četla. Nechci aby upadly v zapomnění. Ale bohužel se tomu někdy nevyhnu. Nejsem milionář, abych si mohla zbůhdarma koupit každou dobrou knihu

Domča22
Domča22 05.12.2015 v 19:43

Ahoj zajimalo by mě, jestli si spíš kupujete knihy a nebo davate přednost vypujčeni v knihovně?

Eicherik
Eicherik 05.12.2015 v 19:55

Já se hodlám po novém roce přihlásit do knihovny. Tam si vybrané knihy přečtu a ty, které se mi budou hodně líbit si dokoupím. Jsou ovšem i knihy, které si koupím rovnou. Největší problém mám s místem, proto si musím vybírat pečlivěji co koupím. Knihy, které už číst nebudu nosím hrobníkovi, kde si je jiní lidé rozeberou.

evickakyticka
evickakyticka 05.12.2015 v 20:42

Eicherik: A že zrovna u hrobníka těch lidí, co by ještě četli, potkáš, co?

Eicherik
Eicherik 06.12.2015 v 06:20

evickakyticka: :-D


eva-lupen
eva-lupen 06.12.2015 v 15:48

Já si teda knížky půjčuju v knihovně, ale když mě nějaká obzvlášť zaujme, že ji prostě musím mít, tak si ji pak koupím. Jen málokterou knihu si kupuji rovnou. Opravdu nejsem tak bohatá a ani nemám nafukovací byt, abych si mohla dovolit koupit si každou knížku, co mne nějak zaujme (a pak někdy i zklame).
Občas se také podívám do Knihoskříně, kam u nás mohou lidé odkládat knihy, které už nechtějí a jiný si je tam zase může vzít. Pár jsem jich tam už dala a pár si jich vzala. Většinou jsou tam sice hrůzy, ale občas se objeví i skvost. Jiný to může vidět přesně obráceně :-).

Text příspěvku byl upraven 06.12.15 v 15:50

Kiwisska
Kiwisska 07.12.2015 v 08:14

Půjčuju v knihovně, kupuju v levných knihách, půjčuju od známých, kupuju ebooky, vyměňuju ebooky se známými.

veronika0378
veronika0378 13.12.2015 v 14:00

Když je to můj oblíbený autor, kterého znám a vím, že od něj vyjde nějaká nová knížka, většinou si ji koupím. Jinak si půjčuju v knihovně, protože přece jenom když se mi kniha nebude líbit, číst ji nemusím a jen ji vrátím :)

ZRADO
ZRADO 13.12.2015 v 19:39

Hlavně kvůli mé nespolehlivosti ve vracení kupuji) často cestuju, zapomínám pak termíny. Většinou za knihy dost utrácím...pak chvilku nakupuju v levných knihách, stahuju ebooky do telefonu když nemám dostatek světla na čtení knihy měl bych zase zajít do knihovny...

Mandalka74
Mandalka74 03.01.2016 v 15:42

Knihy si kupují v KK, v knihkupectví. Nebo je dostávám jako dárek. Nedávno jsem jednu knihu vyhrála v soutěži. A chodím do knihovny.

R.E.M.
R.E.M. 03.01.2016 v 19:31

Celý loňský rok (2015) jsem knihy kupovala i půjčovala si. A protože půjčené knihy čtu kvůli včasnému vracení přednostně, tak pak mám doma hromadu nepřečtených knih - aktuálně kolem 40 kousků, na které se těším, ale nejsem schopná je přečíst, popř. dočíst. Nezbývá, než si na nějaký čas zakázat vstup do knihovny. Kompromis není, protože jak jednou vejdu dovnitř, knihy mi samy skáčou k tašce.

Text příspěvku byl upraven 03.01.16 v 19:40

lenkaknel
lenkaknel 03.01.2016 v 19:38

R.E.M.: To znám až moc dobře =D proto si knihy z knihovny převážně rezervuji.

pajonek
pajonek 03.01.2016 v 20:21

....tak si to čtu pozpátku
lenkaknel - chodím také do knihovny, zásadně pro rezervované knihy /za každou zaplatím na místě 10 Kč / co na to říkáš pejsánkovejtestere? to je vyděračství a diskriminace, co?/
...a navíc co není v naší knihovně si objednám z jiné - za 50 Kč ...jinak se po knihovně nerozhlížím, protože knihovna kupuje i to, co já chci .....a to si pujčuji

...koukám, že tady někdo napsal: máme velkou knihovnu, přes 400 knih
Je to velká knihovna?
Co si představujete za velkou domácí knihovnu.....

Text příspěvku byl upraven 03.01.16 v 20:28

R.E.M.
R.E.M. 03.01.2016 v 20:27

Jaká je velká knihovna? Při současných cenách knih? HM. Už kolem 500 knih jde o pěknou knihovnu. Nad 1000 už bych ji určitě považovala za velkou.

Mandalka74
Mandalka74 03.01.2016 v 20:38

Já chodím hodně do knihovny. Poslední dobou si knihy, které mě zaujmou, rezervuji. Kupují si knihy v KK, někdy knihkupectví. Knihy od oblíbených autorů, které mě zaujmou, si kupuji.

R.E.M.
R.E.M. 03.01.2016 v 21:11

Ještě se vrátím k rezervacím knih. Využívám minimálně. Na nejžhavějších novinkách netrvám, pokud se to netýká naučných knih. Ale ty v knihovnách stejně nebývají. U ostatních knih mám radost z každého nečekaného úlovku.

Text příspěvku byl upraven 03.01.16 v 21:12

notburga
notburga 04.01.2016 v 10:57

Já rezervaci využívám hlavně u některých fantasy na pokračování, jinak bych se k dalším dílům taky nemusela dostat nikdy :)

Jinak mi to nedalo a spočítala jsem, že v bytě máme cca 900 knih. Tak to si na tu VELKOU knihovnu ještě musím chvíli počkat :) Ale dávám tomu tak rok, maximálně dva :)

R.E.M.
R.E.M. 04.01.2016 v 13:16

notburga: Tak to závidím. Mě se nikdy nepodařilo přesně spočítat všechny knihy. Část, především dětských, mám kvůli zoufalému nedostatku místa ještě u rodičů. Jak tak s odstupem přemýšlím nad počtem knih, nad 1000 knih je knihovna určitě, stoprocentně VELKÁ, nad 899 ks je (dostatečně) velká. :-)
I když na zámecké knihovny má málokdo z nás :).

Text příspěvku byl upraven 04.01.16 v 13:18

Julia_pt
Julia_pt 04.01.2016 v 15:28

Na úplném začátku kupovala, ale pak jsem přešla na knihovnu :)

PiPavel
PiPavel 04.01.2016 v 17:12

Jako jedno z míst, které jsem si vybral pro získávání knih, je tato databáze. Očekával jsem zde milovníky knih a ne zlatokopy. Jsou zde různí lidé, normální, ale i lidé svým způsobem zvláštní. Poznal jsem zde například paní nebo slečnu, která po mne chtěla platbu až po dodání knihy a ještě dodala, že by ráda dostala zaplaceno aspoň poštovné, knihu když nechci nemusím platit, kniha má sloužit a ne být na kšeft. Jsou ale i takoví, kteří své ceny šponují, aby vydělali. Uvedu příklad : dal jsem si poptávku na knihu a přišla mi nabídka na 240,- Kč. U jiného prodejce jsem knihu koupil za 80,- Kč. Je jasné, že tady se nejedná o vztah ke knihám, ale o kšeft. Takže jsem trochu rozpačitý.

AnykaLovesBooks
AnykaLovesBooks 04.01.2016 v 20:32

Já většinou jdu do knihovny, a pokud se mi kniha hodně líbí tak si jí koupím :)

Goží
Goží 05.01.2016 v 20:04

Já si je chodila do knihovny půjčovat, ale zapomínala je vracet :D ... takže je radši kupuji. :D

Text příspěvku byl upraven 05.01.16 v 20:38

vincek1
vincek1 05.01.2016 v 20:56

Stejně tak jako některý čtenář přede mnou. Jak vejdu do knihovny, připadá mi, že knihy se hromadí v košíku samy. Přijdu domů a musím zase "domácí" knihy odsunout.

notburga
notburga 05.01.2016 v 21:10

Taky to mám tak a to zatím chodím s dětmi jen do dětského oddělení. Až si jednou zařídím průkazku pro dospělé, nejspíš budu v knihovně i nocovat :)



Vložit příspěvek