Čtete knihy s přebalem?


Luucieee
Luucieee 24.09.2018 v 18:23

Knihy s přebalem se mi líbí, ale když čtu, tak jde přebal dolů. Nemám ráda, když mi z něj knížka sklouzává. A navíc je pro mě neodpustitelné, když se přebal poškodí :D

BludickaJulie
BludickaJulie 24.09.2018 v 18:43

Ak je to moja vlastná kniha a čítam ju doma tak prebal dolu nedávam (väčšinou).

Marylaa
Marylaa 24.09.2018 v 19:09

Mám půjčenou knihu od kamarádky, ta kniha měla přebal, aby se nepoškodil tak jsem hodně sundala a někde se ztratil. Takže lepší číst s přebalem.

Twinny
Twinny 24.09.2018 v 19:43

Čtu s přebalem. Bojím se, že když ho sundám, tak ho ztratím.

Text příspěvku byl upraven 25.09.18 v 18:25

Petass
Petass 24.09.2018 v 19:50

Přebal sundávám a dávám na knihu látkový obal, až dočtu, vrátím papírovy ;) u svých i půjčených knih... Vždycky se bojím, že ho roztrhnu..

Text příspěvku byl upraven 24.09.18 v 19:50

bamba
bamba 24.09.2018 v 20:36

na rozdiel od čokolády mi to nevadí. tak ako Twinny - Dať dolu, tak sa už nestretnú.


Highlander
Highlander 24.09.2018 v 21:16

Přebal MUSÍ dolů. Alespoň u mě.
Knihu vozím v batohu do práce/z práce, hodně knihu vytahuju a schovávám... brzy by se přebal potrhal.
Že ho ztratím se nebojím, prostě ho dám do knihovničky a tam ho po dočtení knihy vždy najdu. :) Mnohem víc se bojím, že ho natrhnu.
Nemluvě o tom, jak se přebal při čtení 'vzpouzí' - posouvá se, kroutí se... Na zavřené knize je přebal pěkný a sedí, ale jak se kniha otevře... :-/

Matka si na knihu většinou i udělá přebal z reklamních letáků.. ale tak moc to nehrotím. :)

Lenka8418
Lenka8418 24.09.2018 v 21:23

Koupila jsem si látkový přebal, takže papírový sundám a "obléknu" knihu do látkového. Je fajn, že ani spolucestující v MHD nevidí, co čtu :o). Také když knihu někomu půjčuji, doma si nechávám papírový přebal, abych pak případně odhalila, kdo mi knihu nevrátil a tvrdí opak - samozřejmě, když ho navštívím a kouknu mu do knihovničky :o)

lucie.8
lucie.8 24.09.2018 v 21:42

Vždycky ho sundavám. Jednak mi z něj kniha klouže a taky se bojím, že se zničí. Na cestování nebo dojíždění do práce si knihu dávám do měkčeného obalu na tablet, aby se jí nic nestalo.

nai.ivka
nai.ivka 24.09.2018 v 23:42

Lenko8418 to je nápad. Kompletní sérii Pána prstenů jsem kvůli nevrácení kupovala 3x. Problém byl, že jsem zapomněla kdo je má, zájemců o půjčení bylo víc :)
Také sundávám přebal a nechávám ho v knihovně, tak se mi nezatoulá.

Adhara
Adhara 25.09.2018 v 12:56

V čítaní knihy s prebalom nevidím žiadny problém. Prekvapilo ma, že iní áno. :-)

niki-chan
niki-chan 25.09.2018 v 15:12

Já ho při čtením sundám, odložím na bezpečné místo a po přečtení vrátím na knihu. Hlavně jej sundávám u půjčených knih. Ale ten nápad s látkovým obalem je dobrý.
nai.ivka: Z tohoto důvodu už si píšu, co komu půjčuji.

3nitka
3nitka 25.09.2018 v 15:27

Obal dám vždy dolu. Aj keď čítam ja aj keď knihu požičiam. Na poličke mám prázdne obaly s poznačeným menom, komu som ju požičala. Na knihu štandardnej veľkosti používam obal na školský zošit alebo učebnicu.

cecetka
cecetka 25.09.2018 v 21:17

Miluji knihy s prebalem. A protoze jsem magor a vsechny knihy obaluji (podobne jako v knihovnach), tak se mi prebaly nenici.

niki-chan
niki-chan 26.09.2018 v 10:02

cecetka: to je dobrý nápad, některé knihy už mám také v přebalu.

Sarah01
Sarah01 26.09.2018 v 19:15

Přebal sundávám vždy, aby se nezmačkal nebo nějak nezašpinil, i když nemám ve zvyku číst u jídla. A knížku si vždy dávám do pvc obalu. Ale už jsem se setkala s tím, že lidi si myslí, že přebal má kniha právě proto, aby se na ní mohlo svačit.

antonn
antonn 27.09.2018 v 11:04

Záleži v akom je stave. Pri čitaní novokúpenej knihy davam prebal dole, lebo sa to kĺže. Pri knihách z antikvariátu prebal zvyknem vyhodiť do smetí ak je v zlom stave. Myslím že nemá zmysel mať knihu obopnutú potrhaným a špinavým papierom, je to nehygienické. Výnimkou sú samozrejme bibliofílie a vzácne knihy.

tatjana1737
tatjana1737 27.09.2018 v 11:21

U půjčených knih raději sundavám, jinak čtu s přebalem a používám jako záložku :-).

Dominika_a
Dominika_a 28.09.2018 v 11:37

Přebal vždy sundavám , bojím se abych ho neroztrhla , neušpinila či tak něco. A rozčiluje mě, že mi kniha z přebalu klouže. :D Když dočtu přebal vracím. :)

Orange8knihomol
Orange8knihomol 29.09.2018 v 21:06

Přebaly nikdy nesundavám, protože mi bez nich knihy přijdou takové holé a neúplné. Prostě jako svlečené. Taktéž se bojím, že bych přebaly ztratila.

Sidonka3
Sidonka3 30.09.2018 v 15:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ViolettaCh.
ViolettaCh. 30.09.2018 v 20:53

Knihy posuzuju podle obsahu, ne podle toho, zda mají či nemají přebal. Pokud ho mají, tak ho po dobu čtení sundám a umístím do knihovny, kde čeká na přečtenou knihu. Zrovna tak, když někomu půjčím knihu, tak si přebal nechám. Jednak z důvodu, že když vidím v knihovně prázdný přebal, tak hned vím, že jsem knihu půjčila (pokud ji sama nečtu), jednak z důvodu, že by mi jiný čtenář přebal mohl ztratit nebo poškodit.

crazyslunicko
crazyslunicko 02.10.2018 v 08:19

Knihy čtu bez přebalu. Párkrát jsem ho nesundala a bohužel se vždy malinko zmuchlá ikdyž to není moc vidět. Několik přebalů se ale tímto ztratilo, ne vždy je odložím na viditelné místo. Uvažuji o látkovém přebalu, akorát každá kniha je jinak velká, tak nevím jakou pořídit velikost? Eventuálně nějaký tip na přebal?

Nočnípták
Nočnípták 03.10.2018 v 00:32

pro crazyslunicko,
mrkněte na vlákno Obaly na knihy.

switch.man
switch.man 04.10.2018 v 09:09

... ten přebal je už stejně jen takový fetiš.. Podle mne slouží - nebo primárně sloužil - k ochraně samotných desek knihy. Pokud má kniha přebal a pod ním jsou laminované desky knihy, už je přebal opravdu jen fetišem (ať osobním nebo marketingovým). Přebal měl význam hlavně v době, kdy měly desky nejčastěji textilní potah. Špína, prach, káva.. se z textilního potahu dostávají hůře (pokud vůbec) než z desek poplastovaných. Navíc se na přebalu mohl více vyřádit grafik, protože grafika na textilu má svá omezení a jak víme - obal prodává. Kdy jste naposled viděli novou knihu s textilními deskami? ... Mně osobně chybí.
Dnes v 90% slouží přebal k tomu, aby vydavatel mohl na přebal, který má shodnou grafiku s deskami, umístit "štempl" bestseller, jako by to snad mělo být zárukou kvality literatury. Přebal má tedy dnes jediný účel - říci ti - KUP MĚ, JSEM NEJLEPŠÍ!!! .)



Vložit příspěvek